Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel de cizdiğim desen lazer printerde silik çıkıyor neden

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar bir desen resim üzerinden çizdim. bu desenin hepsi çizgilerden oluşmakta yani dolgu değil mouse un sağıyla renk veriyorum. bunu lazer printer den (printerim kaliteli bir printer dır.) çıkarmak istediğimde sonuç çok iyi olmuyor. çizgiler biraz silik çıkıyor. çok belirgin değil nedeni ne olabilir acaba arkadaşlar.yardımlarınızı bekliyorum.herkese iyi çalışmalar.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
çizdiğin desenin görselini eklersen
daha sağlıklı bilgiler verebiliriz sana
(hatta yapabilirsen çalışmayı ekle siteye)
şimdi ihtimaller üzerine konuşmak
sana fayda sağlamaz

Laser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım corel çizim yaparken genelde çizgi kalınlığı hairline olarak çıkar
Hairline çizfi kalınlığı demek insan saçı kalınlığındadır

bunu dğiştirmek içinde çizmiş olduğunuz çizgileri seçip

Sol tarafa dolmakalem ucu resmi vardır. ona tıklayınca tekrar bir dolmakalem ucu çıkar
oraya girip hairline yazan yere istediğiniz değeri girip okeylerseniz printerden çıkış alırken istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
belkide yazıcının toneri azalıyordur :)

ekranda gördüğün renklerle printerdan çıkan renkler %100 aynı değildir

bir sürü sebebi olabilir bunun

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
seperationda renk ayrımı yapmıyo olabilirmisin?

cevabın için sağol arkadaşım. dediğin şeyi yapmıyorum yapılması gerektiği konusunda fazla bir bilgim yok. ne gibi durumlarda ve nasıl yapılır yardımcı olsan sevinirim. iyi çalışmalar selamlar.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok iyi olur arkadaşım. sabırsızlıkla bekliyorum. iyi çalışmalar.

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
renk ayrımının nasıl bir bağlantısı var konuda anlyamadım açıklarsanız memnun olurum

zaten normal bir önizleme için sperasyon kullanılmaz lazer printerda hiç kullanılmaz
eğer arkadaş lazer printerdan film çıkarmayı düşünmüyorsa seperasyonla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum

power088

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mrotto.com.tr
aslında şunu bilmek lazım arkadaşımız lazer printerde ne amaçlı bir çıktı almak istiyor?eğerki yaptığı çalışmayı renk ayırımlı çıktı almak istiyorsa dediğim gibi cmyk değil spot renk örn:pantone solid coated renkleri kullanarak ctrl+p de çıkan pencerede seperetion kısmından print seperation ikonunu seçerse renk renk çıktı ön izlemelerini görebilr ve bu şekilde renk renk ayrı çıktı alabilir.Başta dediğim gibi ne amaçlı çıktı almak istediğine bağlı arkadaşım.