Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw da şekli hatta yerleştirme

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅

yukardaki resim e bir bakın lütfen

üçgenler belirli bir elipsin etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş aynı işlemi yapmam gerekiyor.

blend le olmuyor rotate all object desem bile üçgenlerin tabanlarından dönmesi gerekiyor. ama üçgenler gönbeğinden dönüyor.

başka bir yolu varmı acaba

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle Anlatımın sadeliği ve şekli açısından tebrik ederim. Ben biliyor olmama rağmen fırsat bulup anlatamadım :dance: eline sağlık emeğine sağlık böyle bir anlatım yorumsuz bırakılmamalı hatta +1 Rep hakketti feda olsun.. Ama paylaşımlarının devamını dilerim..

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Sevgili arkadaşım bu tür bi uyarı yazısı kopyala yapıştır yaparak ne tür bir cevap bekliyorsun? altına bir açıklama yazman gerekmezmiydi.. " Bu şekilde bir uyarı olıyorum ne demek? ya da neden indiremiyorum deseydin..."

Yinede açıklayalım "rapidshare" indirme ve paylaşım sitesi kotalı çalışır ya parasını verip kotasız alıcaksın yada yukardaki mesajda yazdığı gibi 10 dk. bekleyip tekrar indireceksin. gün içinde 10-15 dk. aralıklarla indirme yapabilirsin!..

Kolay gelsin.

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ahh canım kardeşim kaç 10 dk bekledim haberin varmı. kyada şöyle düzelteyim kaç kere kaç 10 dk bekledim

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
üçgeni çizip üzerine 2 kere tıkla çıkan yuvarlak görüntünün orta kısımdaki daireyi üçgenin dibine dogru indir şimdi üçgeni kenarından tutup manuel çevir 1 kere sonra ctrl+r yap tekrarlayarak çoğalt

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üçgeni çizip üzerine 2 kere tıkla çıkan yuvarlak görüntünün orta kısımdaki daireyi üçgenin dibine dogru indir şimdi üçgeni kenarından tutup manuel çevir 1 kere sonra ctrl+r yap tekrarlayarak çoğalt

2 kere tıklayınca shape tool a dönüyor. belki tek tıklama dedim. yuvarlağı dibe aldım. kenarından tutup manuel e çevirme olayını anlayamadım. haliyele Ctrl+r olayı da dediğin sonucu vermedi. netice olarak sanırım ben anlayamadım

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Link'i sizin adınıza ben yeniledim. İndiremeyen arkadaşlar buyrun. Güzel Anlatım olmuş..

İNDİR

Rar dosyasını çıkarıp "corel.htm" dosyasını çift tıklayın..

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
MArcos Ellerine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş

Onurkaradağlı Sanada Teşekkürler.

Peki elips tam yuvarlak değil ise. ???

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
MArcos Ellerine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş

Onurkaradağlı Sanada Teşekkürler.

Peki elips tam yuvarlak değil ise. ???

Anlatımı indirdiniz mi? Oradaki püf nokta elips yada yuvarlak olması değil etrafına hizalanacak olan objenin tam ortasını bulmak... Şekli de olursa olsun diğer şeklileri sabit objenin ortasını klavuz olarak kullanıp çoğaltıyoruz.

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
onuda ben buldum diyim bari

blend i oluşturmadan önce döndürme merkezini nesnenin altına alıyorsunuz. sonra blend i oluşturuyorsunuz. blend i path a yerleştiriyorsunuz. rotate al object i işaretleyip blendimizin sıklığını ayalıyoruz. yerleştirdiği esnada çevirmleri hatalı oluyor. blend in ilk nesnesini ve son nesnesini elips e düzgün şekilde yerleştirince diğerleride düzgünce yerleşiyor.

Arkadaşlar cabalarınız için çok teşkkür ederim. Siz bir ışık yaktınız bende o sayede çözdüm çok saolun

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
onuda ben buldum diyim bari

blend i oluşturmadan önce döndürme merkezini nesnenin altına alıyorsunuz. sonra blend i oluşturuyorsunuz. blend i path a yerleştiriyorsunuz. rotate al object i işaretleyip blendimizin sıklığını ayalıyoruz. yerleştirdiği esnada çevirmleri hatalı oluyor. blend in ilk nesnesini ve son nesnesini elips e düzgün şekilde yerleştirince diğerleride düzgünce yerleşiyor.

Arkadaşlar cabalarınız için çok teşkkür ederim. Siz bir ışık yaktınız bende o sayede çözdüm çok saolun

Anlattığınız şey zaten size yardım amaçlı yapılan anlatımda mevcut.. Siz neyi çözdünüz yada buldunuz anlamadım neyse.. En azından teşekkür etmişsiniz.

İyi Forumlar!...

M@rcos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çember CTRL tuşuna basılı tutularak çizilirse Eni ve Boyu aynı olur.Elips olmaz.
Blend yoluylada yapabilirsiniz.Ki yapmışsınız galiba.

Ben teşekkür ederim arkadaşlar.Herhangi bir sorunda anlatım ile cevaplayabilirim.

neorob

🏅Acemi Tasarımcı🏅
onur çok agresif sin bu konuda 2 kere stü kapalı sitem vari fırça attın. bu kadar gergin olma oraya ne yaptımı anlatma sebebim sana yada marcos a akıl vermek yada öğretmeye kakarmış gibi ukalaık yapmak değil. formları takib eden kişiler için tamam buldum saol diyip kesip atmak yerine belki bilmeyen aynı sıkıntıyı yaşıyan olursa diye yazıldı. her yazılana her lafa bir fırça basayım modunda olma lütfen. he sen bunada bir fırça atarsın nasılsa

ilgilendiğin ve emek gösterdiğin için ayrıca çok teşekkür ederim.

Marcos sana gelince sen zaten kıralsın ne diyim. bu 2 oldu bir gün bir yerde denk gelirsek yemek borçluyumm sana

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
onur çok agresif sin bu konuda 2 kere stü kapalı sitem vari fırça attın. bu kadar gergin olma oraya ne yaptımı anlatma sebebim sana yada marcos a akıl vermek yada öğretmeye kakarmış gibi ukalaık yapmak değil. formları takib eden kişiler için tamam buldum saol diyip kesip atmak yerine belki bilmeyen aynı sıkıntıyı yaşıyan olursa diye yazıldı. her yazılana her lafa bir fırça basayım modunda olma lütfen. he sen bunada bir fırça atarsın nasılsa

ilgilendiğin ve emek gösterdiğin için ayrıca çok teşekkür ederim.

Marcos sana gelince sen zaten kıralsın ne diyim. bu 2 oldu bir gün bir yerde denk gelirsek yemek borçluyumm sana

Sezarın hakkını Sezara vermek fırça atmak değildir, sadece sizin buldum dediğiniz şey, arkadaşımızın anlattığı şeyle aynı ve ben anlatımdan dolayı teşekkür etmeme rağmen, sizden "buldum" şeklinde gelen mesaja karşılık yazdım ancak yazım dili ile konuşma dili arasında farklılar oluşuyor bu sebeple ki yazdıklarımda ima şeklim sert değildi. Amaç paylaşmak olduğu sürece hiç birşeye sert çıkmam hele ki "fırça" ne haddimize forumun kuralları dahilde işler işleyiş, dışına çıkılmaz çıkan olur ise gereğini gerekli kişiler yapar. Yanlış anlaşılmak yada aynlış anlatmak başka birşey...

İyi forumlar...

graficator

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben dosya falan indirmedim ama size şunu söyleyebilirim.
tam bir çember çizdikten sonra üçgeni en tepe noktaya yerleştirin.ardından ctrl ye basarak yukardan aşağıya kopyalayın zıttını.onuda çemberin en altına yerleştirin.sonra iki üçgeni gruplayıp 1 kere sol tık yapın.tekrar ctrl ye basarak sağa yada sola doğru kopyalayın.artık ne kadar lazımsa.

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Onur beyin yöntemi tam bir daire ve çemberde geçerli olmakla birlikte elips de sonuç vermiyor Elipsde Neorob arkadaşın belirttiği üzere blende ve blend'i path 'e yerleştirme yöntemi kullanılabilir

sinsi-34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
süper bi anlatım olmuş onur bey tşk......eline sağlık...