Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw'da Kedi ve 3 Boyut çalışma denemesi

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok uğraştıran bir iş oldu sonunda kafamı dağıtmak için 3 boyut çalıştım bir miktar üzerine orjinali farklıdır bakalım ondan nsl bir not alacağız :)
123zs6.jpg

Benzer konular

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
"3 boyut çalıştım bir miktar üzerine orjinali farklıdır " ne demek acaba ? ve nerde 3 boyut?
sadece gradient verilmiş bir çalışma bu..
hangi programda yaptınız? corel draw konusunun altına açmışsınız..
ve türkçe de "nsl" diye bir kelime yoktur. lütfen türkçeye dikkat edin..
hem can sıkıntısı deyip hem de uğraştıran bir iş oldu demişsiniz. uğraşma aşamalarınızı anlatırmısınız?
ve orjinali görebilirmiyiz?

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.
Konu başlığınızı
edit.gif
butonu kullanarak değiştiriniz, aksi taktirde konu 15 dk. içinde kapatılacaktır...

Ayrıca:
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin site ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir.…….
(Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır. Lütfen bundan sonra konu açarken ilgili bölümde olmasına dikkat ediniz.)

Bir seferlik konu başlığınız tarafımca değişitirilmiştir bir dahaki sefere yukarda da belirttiğimiz gibi konu kapatılacaktır. Lütfen dikkatli olun.

İyi Forumlar

Son düzenleme:

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle konu başlığı için özür dilerim yeni olduğum için ilk darbeyi burdan yedim sanırım :) konuyu corel başlığı altına açtığımı düşünmüştüm yanlış olduysa onun içinde özür dilerim :)
3. olarak çalışma tamamiyle coreldraw da yapılmıştır çalışmanın orjinalinin beni uğraştımasının tek sabebi işimle alakalıdır lazer makinasındaki işlem sırasında yaptığım bir hatadan dolayı biraz uğraştırdı ve corelin verdiği hatalar sebebiylede sürekli zaman kaybına uğradım aslında yarım saat bile sürmiyecek bir çizim için neredeyse 1 saatten fazla uğraştım ve sıkıldım en son olarakta 1- 2 ufak oynama ile bu sonucu aldım paylaşmak istedim sanırım o sıkıntı ile bunuda yüzüme bulaştırdım :D affedersiniz umarım :(

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle konu başlığı için özür dilerim yeni olduğum için ilk darbeyi burdan yedim sanırım :) konuyu corel başlığı altına açtığımı düşünmüştüm yanlış olduysa onun içinde özür dilerim :)
:(

düşünceniz doğru corel başlığı altında ama sorunlarla ilgili olan kısma açmıştınız.
Forum kurallarını takip eder ve okursanız genelde sıkıntı yaşamazsınız

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
doğrusunuz draw başlığının bile farkına yeni vardım :) hala arıyordum sonradan farkına vardım :)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanırım yorum gelmiyecek sadece yaptığım yanlış üzerine konuşmaya devam edeceğiz ve böyle uzayıp gidecek :(

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
kusura bakmayın ama yorum yapacak bir çalışma yokki
yorgunella sormuş gerekenleri
ona cevap verirseniz bizde fikir yürütebiliriz belki
çünkü gerçekten burada 3. boyut nerede?

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben bu işte yeniyim yorumlarınızla ilerlemeye çalışacağım örneğin bu çalışnın 3 boyutlu görünebilmesi için ne yapmalıyım elde bir kedi var ile başlıyalım bu kedi üzerinden devam edelim yaptığım yanlışlar nedir doğruya nsl ulaşabilirim :(

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yorgunella kızacak size yine "nsl" yazdığınız için hazır olun

3 boyutlu bir görüntü yakalamak istiyorsanız öncelikle o kedi daha gerçekçi hatlara sahip olmalı
hatlar gölge ve ışıklarla belirtilmeli, yuvarlak bölgeler görülebilmeli
en azından böyle başlayabilirsiniz

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
alışkanlık olmuş:) ne kadar kızsada haklı çok önemli aslında belirttiği nokta
corel ile sadece renklerle oynıyarak kediyi 3 boyutlu yapabilirsem o kadar çizmeye gerek yok demektir ancak benim işim vektörel olduğu için her detayı vektörel olarak göstermek zorundayım işimde de kullanmak amaçlı olarak bu çizim bir yol kat etmek amacı ile paylaştımsadece renkler işimi görmüyor örneğin yazıyı blend ile yaptım böylelikle her renk vektörel olark gösterilmiş oldu kedi içinde sadece interactive extrude tool u kullandım çünkü onu imalatda sadece tek renk gölge vererek geçeceğim ki orjinali o nedenle farklı ve buraya eklemedim çünkü işimiz biraz çalınmaya müsait ..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ben bir şey anladıysam ne olayım
1- çalışma bir iş için mi yapıldı?
2- çalınmaya müsait sözünüz beni oldukça rahatsız etti
eğer iş için yapılmış bir çalışma ise hiç paylaşmamalıydınız
3- renk demişsiniz ben renkle alakalı bir şey söylemedim ki

açıkçası ben sizi anlamadım

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
çalışmakta olduğum firma için yapmış olduğum bir çalışma
gölge ve ışık demişsiniz bunlar vektörel olmıyan renk efektleri değil midir yanlışım varsa düzeltelim

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
alışkanlık olmuş:) ne kadar kızsada haklı çok önemli aslında belirttiği nokta
corel ile sadece renklerle oynıyarak kediyi 3 boyutlu yapabilirsem o kadar çizmeye gerek yok demektir ancak benim işim vektörel olduğu için her detayı vektörel olarak göstermek zorundayım işimde de kullanmak amaçlı olarak bu çizim bir yol kat etmek amacı ile paylaştımsadece renkler işimi görmüyor örneğin yazıyı blend ile yaptım böylelikle her renk vektörel olark gösterilmiş oldu kedi içinde sadece interactive extrude tool u kullandım çünkü onu imalatda sadece tek renk gölge vererek geçeceğim ki orjinali o nedenle farklı ve buraya eklemedim çünkü işimiz biraz çalınmaya müsait ..

bu konu çok çok saçma olmuş..
konuyu çarpıtmışsınız..
siz bu konuyu soru sormak için açmamışsınız. ama 3. boyut nerede denilince soru sormuşsunuz..
konunuzun tekrar taşınması gerek sanırım..
konunuzla ilgili bölüm "Corel Draw Soru ve Sorunlarınız"
burasıdır...

çalınmaya müsait konusuna gelince..
hassas bir konu..
çalınmasından şüphelendiğiniz çalışmalarınızın üstüne grafikerler.netin logosunu eklerseniz çalsalar da kullanamazlar. ki acemice yapılmış 3. boyutu bile olmayan bir çalışmayı kimsenin çalabileceğini düşünmüyorum..
bizler burda çalışmalarımızı yüklüyoruz. çok daha iyi çalışmalar yapan arkadaşlar var ve çalışmam çalınır diye anlamamızı zorlaştıracak şekilde yükleme yapmıyorlar..
bence önerileri dikkate almalısınız.
daha iyi çalışmalarınızı görmek isteriz..
ne kadar iyi açıklama yaparsanız yanlış anlaşılma olasılığı o kadar azalır..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
vektörel olmayan renk efektleri ne demek bilmiyorum
çalışma hakkında zaten daha fazla yorumda yapmak istemiyorum
az önce belirttim firmanız için yapılmış bir çalışmaysa ve çalınmasından endişe ediyorsanız burda yeri yok
bu rahatsız edici, daha fazla içinde olmamın da anlamı yok

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
bu konu çok çok saçma olmuş..
konuyu çarpıtmışsınız..
siz bu konuyu soru sormak için açmamışsınız. ama 3. boyut nerede denilince soru sormuşsunuz..
konunuzun tekrar taşınması gerek sanırım..
konunuzla ilgili bölüm "Corel Draw Soru ve Sorunlarınız"
burasıdır...

çalınmaya müsait konusuna gelince..
hassas bir konu..
çalınmasından şüphelendiğiniz çalışmalarınızın üstüne grafikerler.netin logosunu eklerseniz çalsalar da kullanamazlar. ki acemice yapılmış 3. boyutu bile olmayan bir çalışmayı kimsenin çalabileceğini düşünmüyorum..
bizler burda çalışmalarımızı yüklüyoruz. çok daha iyi çalışmalar yapan arkadaşlar var ve çalışmam çalınır diye anlamamızı zorlaştıracak şekilde yükleme yapmıyorlar..
bence önerileri dikkate almalısınız.
daha iyi çalışmalarınızı görmek isteriz..
ne kadar iyi açıklama yaparsanız yanlış anlaşılma olasılığı o kadar azalır..

Öncelikle forumda hatrı sayılır paylaşım ve yorumlarınızla dikkat çekiyorsunuz bunun için teşekkürler Syn. yorgunella, ancak;
yorumlanız konusunda seçici olmayı öneriyorum nitekim forumumuzun genel amacı yapıcı eleştiriler ile gelişime katkı sağlamaktır, siz yapılan çalışmayı hiç beğenmemiş olabilirsiniz hatta berbat diyecek kadar kötü olabilir ancak bunu dile getirmeyi ya uygun biçimde yaparsınız yada hiç bir yorum yapmassınız, çalışmanın çalınıp çalınmaması konusunda doğru bir örnek verirken yorum şeklinizle maalesef kırıcı oluyorsunuz...

Ayrıca konu 2. kez taşınmıştır, sizlere yer beğendirmekte zorlanıyoruz, sizinde katkınızla ben daha paylaşımın en başından sezip olayı (aşağıdaki alıntıya dikkat edin) ödevler ve denemeler kısmına atmam gerekirken corel draw bölümüne taşıdım maalesef ki buda beğenilmedi şimdi de başka bir istekte bulunuluyor, grafik tasarım çok aşamalı bir konu olduğundan gelen her mesaja göre konu taşımak maalesef ki mümkün olmuyor.

Tekrar söylüyorum yaptığınız yorumları kayda değer buluyor ve saygıyla okuyorum ancak lütfen insani olguları ve oluşabilecek sıkıntıları göz önüne alıp ayrı ayrı değerlendirip ayrı ayrı tarzlarla cevap ve yorum yapmak gerektiğini vurguluyorum..

Saygılar. İyi Forumlar

"3 boyut çalıştım bir miktar üzerine orjinali farklıdır " ne demek acaba ? ve nerde 3 boyut?
sadece gradient verilmiş bir çalışma bu..
hangi programda yaptınız? corel draw konusunun altına açmışsınız..
ve türkçe de "nsl" diye bir kelime yoktur. lütfen türkçeye dikkat edin..
hem can sıkıntısı deyip hem de uğraştıran bir iş oldu demişsiniz. uğraşma aşamalarınızı anlatırmısınız?
ve orjinali görebilirmiyiz?

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
yorum ne kadar sert olursa olsun algılıyan olumsuz düşünmediği sürece sıkıntı doğurmaz aynı askerde olduğu gibi komutanın nasıl emir verdiği değil neyi emrettiği önemlidir yıkıcıda olsa eleştiri sonuçta dediğiniz gibi her durumda taşımakta yönetimi yorar sadece olmamış demekte yorum değildir ama böyle olmamış şunları deneseydin daha iyi olurdu denilebilirdi bende bunu bekliyordum kedinin orjinalini ve yaptıklarımı yarın detaylı bir şekilde anlatırım sizlerde nerde yanlış yaptığımı ve nerede doğruya çevirebileceğimi anlatarak bu konuyu tatlıya bağlıyabiliriz ben tekrar özür diliyorum hem bu işte hemde bu sitede yeniyim acemice yaptıkların dedikleriniz olmasa nsl usta olurum oda bir gerçek ben çıraklıktan yetişmeyim belki anlatmak istediklerinizide anlamıyabilirim ancak yardımcı olursanız bu kediyi uçururuz bile :D teşekkürler...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
kedi1cr9.jpg

bu kedimizin ve yazımızın ilk vektörel durumu
kedi2fv3.jpg

bu ise son hali
şimdi kedide doyutlandırma yapmak için interactive extrude tool u kullandım
yazı için bir kopya aldım ve blend ile çoğaltma yolunu kullandım
karemiz için ise interactive distortion tool u kullandım ve başık açısı olarakta aşağıdaki gibi düşündüm nerde yanlış veya eksik yaptığım konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim
kediyi bir hamağın üstünde yatıyormuş havası vermek istedim başarısızlığım nerden kaynaklanıyor ( hamak düz bir renk olmaz ip şeklindedir cevabı dışında o ayrıntıyı özellikle atladım :) ) nsl düzeltebilirim??
kedi3up1.jpg

bir arkadaşımızda gölge demişti sadece gölge verdiğimde ise aşağıdaki gibi oluyor ancak corelde gölge verdiğinizde bitmap oluyor yani vektörel bir çizim olmuyor elimizde ve benim çalıştığım sektörde bir işe yaramıyor ( ploter veya lazer kesim için kullanacağımdan ötürü vektörel çizimler kullanabiliyorum )
kedi4nd7.jpg