Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Coreldraw Hizalama Yardım

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Oluşturduğum sayfamda aynı boyutlarda farklı içeriklerde 50 tane nesnem var
Bu nesneler sayfanın değişik bölgelerinde dağınık şekilde.....
Ben bu elli nesneyi seçip öyle bir komut vermeliyim ki dikey 10'ar tane yatay 5'er tane sıralansın.....Ve mümkünse aralarında 5 mm boşluk olsun...
Böyle bir şey mümkünmü......

Veya nasıl bir yol izlemeliyim....

Benzer konular

Elipsis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence şu şekilde yapabilirsin 1 tane kare çiz transform dan istediğin boşluk miktarında hem enine hemde boyuna istediğin kadar kare açsan sonra her nesneyi tek tek bunlara hizalama yapsan (kısayolu e ve c) belki çözebilirsin umarım yardımcı olmuşumdur...

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence şu şekilde yapabilirsin 1 tane kare çiz transform dan istediğin boşluk miktarında hem enine hemde boyuna istediğin kadar kare açsan sonra her nesneyi tek tek bunlara hizalama yapsan (kısayolu e ve c) belki çözebilirsin umarım yardımcı olmuşumdur...

İlginize teşekkür ederim.....
Mantık güzel ama daha kısa yolu olması lazım....

mesela 50 tane değilde 1000 lerce olduğunu düşünürsek çok uğraşlı olacaktır.....

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
nesnelerin boyları eşit ise linkteki yolu izleyebilirsiniz.

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
İlginize teşekkür ederim.....
Mantık güzel ama daha kısa yolu olması lazım....

mesela 50 tane değilde 1000 lerce olduğunu düşünürsek çok uğraşlı olacaktır.....

1000 lercesi için de uğraşmana gerek yok aslında arkadaşım ben mesala 3000 4000 tane etiket hazırlamam gerektiginde
1 tanesini seçip örnegin 100x100 karenin içine ilk olarak yukarıdan sağa dogru kareye çiziyorum mesala 10 tane sığdı diyelim daha sonra o 10 taneyi bi alta kopyalıyorum daha sonra o 20 taneyi böylece fazla uğraştırmıyo her tıkladıgın yaptıgın çalışmanın 2 katı demek bir kaç tıklamada halledebilirsin umarım yardımı olur

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
1000 lercesi için de uğraşmana gerek yok aslında arkadaşım ben mesala 3000 4000 tane etiket hazırlamam gerektiginde
1 tanesini seçip örnegin 100x100 karenin içine ilk olarak yukarıdan sağa dogru kareye çiziyorum mesala 10 tane sığdı diyelim daha sonra o 10 taneyi alt bi alta kopyalıyorum daha sonra o 20 taneyi böylece fazla uğraştırmıyo her tıkladıgın yaptıgın çalışmanın 2 katı demek bir kaç tıklamada halledebilirsin umarım yardımı olur

Verdiğiniz bilgiler çok yararlı.....İlginize teşekkür ederim.....

Yalnız sizin söylediğinizde boyutlar aynı olanları için...
Benim istdiğim boyutları aynı ama içerikleri farklı olanlar için bir çözüm arıyorum....

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Oluşturduğum sayfamda aynı boyutlarda farklı içeriklerde 50 tane nesnem var
Bu nesneler sayfanın değişik bölgelerinde dağınık şekilde.....
Ben bu elli nesneyi seçip öyle bir komut vermeliyim ki dikey 10'ar tane yatay 5'er tane sıralansın.....Ve mümkünse aralarında 5 mm boşluk olsun...
Böyle bir şey mümkünmü......

Veya nasıl bir yol izlemeliyim....

Önce bi karar vermek lazım dağınıkmı yoksa düzenli ve eşitmi? Eğer düzenli ve eşit dersen yukardaki yöntemler en kolayı. Yok dağınık dersen ve 5000 nesne dersen macro yazmalısın..

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Peki nesnelerimi eğer importla alıyorsam
Bunun için bir yol varmı...
Yani işimi kolaylaştıracak bir yöntem olabilirmi????

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
spacing seçeneğinide kullanabilirsiniz. eşit olmayan nesneleri eşit aralıklarda hizalar, bir yöntemde bu

95937179so8.jpg

Son düzenleme:

zerzul

🌱Yeni Üye🌱
bence tiler macrosu işine yarar bunu bulursan işini halledebilirsin