Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDRAW'da Farklı bir dekope yöntemi

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
Çalışma sayfamıza dekope etmek istediğimiz resmi getiriyoruz. Dekope etmek istediğimiz yeri bezier tool aracı ile çiziyoruz. Çizdiğimiz şekli ve resimi işaretliyoruz ve arrange / shaping / intersect seçeneğini işaretliyoruz.

Dekope edilmiş halde resmimiz hazır.

İyi Çalışmalar...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma sayfamıza dekope etmek istediğimiz resmi getiriyoruz. Dekope etmek istediğimiz yeri bezier tool aracı ile çiziyoruz. Çizdiğimiz şekli ve resimi işaretliyoruz ve arrange / shaping / intersect seçeneğini işaretliyoruz.

Dekope edilmiş halde resmimiz hazır.

İyi Çalışmalar...

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ama fazla bilgi göz çıkarmaz. Başlığınıza küçük bir ekleme yaptım karışıklığa mahal vermemek için. Teşekkürler!..

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel 12 de başaramadım bahsettiğin yolda zaten açık gözükmüyor seçenek shapping menüsünde de hata veriyor bir yerde yanlışlık olmasın benim için çok faydalı olabilecek bir seçenek cvplarsan sevinirim kolay gele..

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
corel 12 de başaramadım bahsettiğin yolda zaten açık gözükmüyor seçenek shapping menüsünde de hata veriyor bir yerde yanlışlık olmasın benim için çok faydalı olabilecek bir seçenek cvplarsan sevinirim kolay gele..
yine corel 12 yine aynı sıkıntı açıklamanı bekliyorum

camareman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet arkadaşım bu yolu bir kaç yerde de görmüştüm ama seçenek açık görünmüyor. olmuyor yanii. bi açıklasan

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
dekope

Bu şekilde dekope x4 e göre anlatılmıştır. Vektörel bir programda bitmap resimlerin bu şekilde dekope edilmesi daha önceleri mümkün olmuyordu. CorelDRAW x4 versiyonunda bu yapılabilir hale getirilmiştir.

Dolayısıyla corel 12 versiyonunda olmaması normaldir.

İyi çalışmalar...

mehmet3535

🌱Yeni Üye🌱
paylaşım için teşekkürler çok faydalı oldu

graficator

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı yolla corel 12 de intersect değilde powerclip uygulamakta aynı sonucu verir.