Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Create Outline SOrunu

fatih.bedir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar hazırladığım bir tasarımı matbaaya gönderirken textleri convertlemek için create outline yaptım fakan dışa doğru olan kontürlerin içe döndüğünü gördüm. yani dışa ayarlı yazı kontürü, yazıya convertleyince içe doğru oluyor. belgede sayfalarca yazı var ve hepsindede farklı kontür seçenekleri var. o yüzden sıkıntı yaratıyor. sizce çözüm nasıl olur? diğer bir nokta tiff çıkış yokmu? varsa nerde? yoksa jpg çıkış alırken taşırmaları nasıl dahail ederiz?

Benzer konular

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Peki, neden içe döndüğü konusunda bir fikrim yok hiç başıma gelmedi daha önce fakat pratik olmak varken neden bu kadar uğraşıyorsunuz onu anlamadım.

Tiff seçeneği yok maalesef, jpeg kayıt etmek zorundasınız. Jpeg kayıt alırkende taşırmaları veremezsiniz sayfa boyuntunuzu değiştirmek zorunda kalırsınız. Ayrıca jpeg kayıt yaparsanız tek tek bütün sayfaları parçalamış olucaksınız bu sizide matbayıda daha çok uğraştıracaktır.

Pdf olarak kayıt ederseniz hem convertlemenize gerek kalmaz hemde taşırmaları rahatlıkla verebilirsiniz ve tek bi dosya halinde matbaya gönderebilirsiniz...

Ama bu konuda bir fikri olan varsa bende yeni bişey öğrenmiş olucam...

kolaylıklar dilerim...

fatih.bedir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tsk ederim hatice hanım.. eğer pdf yaptığımda textleri convert yapmama gerek kalmıyorsa benim için sorun yok. pdf çıkış alırken compress text and line art işaretli bırakıyorum. sanırım bu textleri convertlemeden çıkış almamızı dağlıyor. ama sizinde başınıza gelmiş olması lazım mutlaka. bir yazı yazıp stroke verdiğinizde stroke dışa doğrudur. ama bu stroklu yazıyı outline yaptığımızda stroke içe dönüyor ve tekrar bunu stroke panelinden düzeltilmesi gerekiyor. bu aklıma takılmıştı. ama pdf'de texti outline yapmamızı istemiyorsa sorun yok. ok. tekrar tsk.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
in design'in ilk sürümlerinde bu hata mevcuttu....

cs 2 ve üstü sürümlerde bu sorum olmuyor....

oluyor ise 2 sebebi vardır....

1) in design convert etiğiniz yazı fontunu görmüyor....

2) Yazı bir resimin etrafından dönüyor yani item olmuş...

bu iki durumda hala bu hatayı verebiliyor..

electronwarrior

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aynı sorunu bende yasıyorum. Textleri Create outlines yaptığımda konturler bozuluyor ve yazılardaki BEVEL efektleri gidiyor. Bunun olmamasını nasıl sağlarım. çünkü bazı yazı karakterleri pdf içine gömülmüyor ve sıkıntı çıkabiliyor.