Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dergi çıkarmak

elcoyote

🌱Yeni Üye🌱
antalyada REKLAM VERENLERİN SPONSORLUĞUNDA ÜCRETSİZ dağıtılacak yerel bir dergi çıkarmak istiyorum arkadaşlar.konularım fotoğraflarım degimin tasarımı hazır.işin hukuki kısmı anlaşılır.gidip doldurulması gereken evrakları aldım.teslim ettiğimizde inceleyip izni verecekler ya da vermeyecekler.ama MALİYEyle alakalı kısımda biraz karışıklık yaşıyorum.dergi çıkarabilmek için ŞİRKET veya DERNEK olmak gerekiyor mu? gerçek kişi olarak vergi mükellefliğine girip GİDER FATURASI keserek çıkarabileceğim gibi bişeyler söylediler.çok detaylı bilgiye sahip birileri yok etrafımda.dergi çıktıktan sonra herhangi bir sıkıntı çekmek istemiyorum.bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim

elcoyote

🌱Yeni Üye🌱
hiçkimsenin konu hakkında bilgisi yok mu arkadaşlar?bunu acil halletmem gerekiyor.önemli bi durum.destek olursanız sevinirim

hazarcank

🌱Yeni Üye🌱
baskıya vereceğiniz matbaaya danışmanızı tavsiye ederim

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
şirket adına dergi çıkarmak her zaman daha kolaydır. tasarım, basım, dağıtım masraflarını gider olarak gösterirsiniz; reklam ve tirajı da gelire yazarsınız. bunların hepsini kolayca faturalandırır, muhasebeye verirsiniz. böylece yasal sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz, başınız da ağrımaz. gerçek kişide bu işler nasıl oluyor tam bilmiyorum ama dediğim gibi şirket üzerinden dergi çıkarmak çok daha kolay diye biliyorum. yani bu işler o kadar basit işler değil. yeni başımdan geçen bir olay, tasarladığım dergide tasarımcı olarak adım geçmiyor. çünkü öyle yazabilmek için benim sigortalı olarak çalışmam gerekiyordu. onun yerine katkıda bulunanlar kısmında adım geçiyor. nasıl? :)