Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi Reklamları Konusunda Acil Yardım

sebastian1

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

Şehrimde yerel bir dergi çıkarmayı planlıyorum. Yazı, tasarım, sponsor...vs birçok unsur hali hazırda şu an. Yalnızca birkaç prosedür sonrasında baskıya göndereceğim dergiyi fakat reklam konusu daha yeni yeni aklıma geliyor. Bu arada unutmadan belirteyim, dergi ücretsiz olacak ve şehirde bulunan iş yerleri ve mekânlara dağıtılacaktır. İlk sayı için 1000 adet bastırmayı yeterli gördüm. İlk sayıdan reklam alabilmek mümkün müdür acaba? Mümkünse 1000 adet için tek sayfa reklam ücreti sizce ortalama ne kadar olmalıdır? Mümkün değil derseniz mümkün olması için neler yapmak lazımdır?

Tüm cevaplar için çok teşekkürler şimdiden.

Not: Hali hazırda bulunduğum şehirde çok fazla kaliteli olmayan bir dergi mevcut ve incelediğimde gördüm ki ilk sayıdan beri düzenli reklam alabilmiş.

Benzer konular

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Bu iş için iyi planlama ve fiyatları önüne sıralamalısın.Mesela atıyorum dergi 40 sayfa oldu bunun 4 sayfasını kendi reklamına ayırdın geriye kaldı 36 sayfa sen önce fiyat teklifi alacaksın örneğin 40 sayfa dergi 1000 adet 3600 tl tuttu o zaman ger sayfaya 100 tl masraf var demektir sadece baskı için buna göre en az yüzde 100 kar için 200 tl demelisin sayfayı 4 parça olarak satsan firma başı 50 tl gibi bir ücret ama öyle işyerleri var ki 1 tl istesen ona da yok derler bence önce biraz nabız yokle hiç tanımadığın büyük birkaç işyerine git projeni söyle sonra bu işi düşün.

sebastian1

🌱Yeni Üye🌱
Bu iş için iyi planlama ve fiyatları önüne sıralamalısın.Mesela atıyorum dergi 40 sayfa oldu bunun 4 sayfasını kendi reklamına ayırdın geriye kaldı 36 sayfa sen önce fiyat teklifi alacaksın örneğin 40 sayfa dergi 1000 adet 3600 tl tuttu o zaman ger sayfaya 100 tl masraf var demektir sadece baskı için buna göre en az yüzde 100 kar için 200 tl demelisin sayfayı 4 parça olarak satsan firma başı 50 tl gibi bir ücret ama öyle işyerleri var ki 1 tl istesen ona da yok derler bence önce biraz nabız yokle hiç tanımadığın büyük birkaç işyerine git projeni söyle sonra bu işi düşün.

Öncelikle cevap için teşekkürler hocam. Fakat tek sayfa için 200 tl çok düşük geldi bana. Gördüğüm ve araştırdığım kadarı ile oldukça kalitesiz ve tanınmayan dergiler dahi 1000 tl civarı reklam alıyorlar.

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Ben hesaplama için kolay anlaşılır olsun diye 100 üzerinden hesapladım istersen sayfasına 5 bin tl söyle o reklam alacağın firmaya ve o firmanın sana güvenine bağlı

sebastian1

🌱Yeni Üye🌱
Ben hesaplama için kolay anlaşılır olsun diye 100 üzerinden hesapladım istersen sayfasına 5 bin tl söyle o reklam alacağın firmaya ve o firmanın sana güvenine bağlı

Haklısınız. Peki rakibi olmayan bir şehirde 3000 adet basılan bir dergi için reklam fiyat düşünceniz var mıdır?

ali Durmus

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım senin yapacağın dergi daha yeni olduğu için
kimse sana 1000 iliraya reklam vermez 200 300 lira verdilerse kaçırma ve numaramı veriyorum sana bir akıl veriyim ama burdan söyliyemem ara konuşalım

0541 838 77 29