Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dreamweaver da tablo sorunum acil yardım

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle herkese iyi çalışmalar
benim sorunum şu
dreamweaver da design bölümünde tablo açtım ve bunun içerisine
photoshota yaptıgım tamplate parçalara ayırdıktan sonra gömmeye başladım design bölümün de gayet düzgün görünüyor herhangi bir kayma yok ama
bunu f12 ile test ettiğimde parçalar arasın da boşluklar ortaya çıkıyor neden
olabilir bu yardım

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer tablo içerisindeki nesnenin yerini dilediğiniz gibi değiştirmek istiyorsanız "layout" modda çalışabilirsiniz.

Farklı farklı tablolar açarsanız, kaymalar olması normal.Onun yerine tek bir tablo açın satır ve sutun sayısını artırın...Tablonuzu seçtikten sonra nerede görünmesini istiyorsanız, ona göre "Align" kısmından ayarlamalarını yapabilirsiniz.(örneğin; banner sağda durmasını istiyorsunuz-right seçeneğini seçtiginiz taktirde hiç bir zaman sağ dışında bir bölüme kaymayacaktır ve sıkıntı yaratmayacaktır)Hem böylece yaptıgınız değişikler diğer tabloları etkilemiyecektir.

Property Inspector'ü sağ alt köşesindeki ok işaretine basarak geniş özellikli ve az özellikli seçeneklerine göre ayarlayabilirsiniz.

Eğer tablo içerisindeki nesnenin yerini dilediğiniz gibi değiştirmek istiyorsanız "Layout" modda çalışabilirsin.Birde bu kayma proplemi; çözünürlük ve tarayıcınızdan kaynaklı olabilir....Dremweaver de çalıştıgınız çözünürlükle, ekranınızın çözünürlüğünün aynı olmasına dikkat edin.

Kolay gelsin.

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
blueden arkadaşım teşekkürler fikirlerin ve ilgilendiğin için
sorunumu hallettim iyi çalışmalar

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
blueden arkadaşım teşekkürler fikirlerin ve ilgilendiğin için
sorunumu hallettim iyi çalışmalar

Rica ederim,sorunuzun çözünmesine sevindim.Bu konuda diğer sorularınızıda bu başlık altında sorabilirsiniz.

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bişey daha sorayım şimdi tex area ya metin ekledim sorum şu texarea nın arka planı beyaz oluyorya bunun rengini photoshop ta yaptıgım arka planı getirebilirmiyim acaba

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bişey daha sorayım şimdi text area ya metin ekledim sorum şu texarea nın arka planı beyaz oluyorya bunun rengini photoshop ta yaptıgım arka planı getirebilirmiyim acaba

Textarea' ya resim eklemeyi, daha önce denemedim, şu anda da Dremweaverde kurulu değil.Fakat css panelinize;

<html>

<title></title>
<style type="text/css">
<!--
body {

}
.form_textarea {
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
background-color: #ffcc00;
border : 1px solid #ff0000;
}
-->
</style>

</body>

</html>

Kodlarınızı stil aralıgına yazınız, renk kodlarını biliyorsunuzdur.Mesela;
Siyah için;

"<option value="000000">SiYAH</option>"
....
Kısaca:

<textarea style="background-color='#ffcc00'">

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
blueden arkadaşım son bir soru sormak istiyorum kusura bakma senide ugraştırıyorum ama
şimdi bir roollever buton yaptım ve buna mailimi link olarak vermek istiyorum nasıl yapabilirim

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
blueden arkadaşım son bir soru sormak istiyorum kusura bakma senide ugraştırıyorum ama
şimdi bir roollever buton yaptım ve buna mailimi link olarak vermek istiyorum nasıl yapabilirim

Rica ederim.

Insert->Image Objects->Roollever Image:

Roollever buton yaparken çıkan, "Insert Rollever Image "panelinde;
When clicked, "Go To URL" : Burasıda adı üzerinde olduğu gibi butona basılınca nereye gitmesi gerektiğini yazarsınız ve tıklanıldıgında verilen linke gider.
Siz:
Butonumuz seçili iken Properties panelinde,

"Link" to url kısmına-

mail to:grafiker@grafikerler.net
yazmalısınız.

Ya da butonu seçip, "Insert > Email Link" yönergesini kullanmayı deneyin.

Kolay gelsin.

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dediklerini yaptım ama olmadı insert> email link yönergesi oluyor ama oda butonun altına mailimi yazıyor test ettiğimde rollover butonumun üzerine gelince bilgisayarımdaki dosya baglantısını gösteriyor

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler ilgin için uykusuzluk çöktü galiba hep link in url sini yanlış yazıyormuşum

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim.
Forum kuralları gereği, arka arkaya mesaj yazmak(Flood) yasak, mesajınızı değiştirmek istediginizde butonu ile düzeltebilirsiniz

İyi forumlar.

akcamurat

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar dreamweaver da table aciyorum. 2. bi table acinca ilk acitigimin altina gidiyor. bunun ayari nasil yapiliyordu acaba