Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Drone görüntüleriniz için 4 mükemmel efekt yapımı (eklentisiz)

Ömer GÖKYAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.youtube.com

Eğitimde öncelikle motion blur yani hareket bulanıklığı üzerinde duracağız. Biliyorsunuz artık eğlence hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası ve bunun da en önemli kısmı video oyunları... Sıklıkla oyunlarda karşılaştığımız motion blur bizleri oyunun dünyasına çekmek için tasarlanmış bir etki. Sinema dünyasında da anlatım dili olarak kullanılan motion blur etkisini görüntülerimizde nasıl sağlayacağımız üzerinde durduğum ilk kısımda bu işlemi en kolay şekilde nasıl yapabileceğinizi gösteriyorum. Ardından ayna efekti ile Inception filmi tarzında sürreal / ütopik etkileri nasıl alacağımızı gösteriyorum. Eğitimimin 3. adımında sizlere daha öncesinde anlatmış olduğum tersine dünya efekti / upside down effect üzerinde duruyorum. Bu efektin uzun olan videosunu izlemenizde fayda olacağı kanısındayım. Son olarak Hitchcock ile dünyamıza giren ve bugün neredeyse her yerde rastlayabileceğimiz Vertigo efekti üzerinde duruyorum. Vertigo efektinin Premiere Pro ile nasıl yapılacağı, drone görüntüleri ile nasıl sağlanacağını birkaç adımda basitçe öğreniyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=1h4qR0OeiVw

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kanala abone olmak için tıklayınız

Sorularınızı forumda konu açarak ya da varsa ilgili video üzerinde de sorabilirsiniz.