Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ediusda Capture Hakkında yardım

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Arkadaşlar Edius Programına Yeni başladım Daha önceleri pinnacle kullanıyordum.
Pinnacle Programında Capture Ederken Kameranın her stop ve kayıt bölümlerini ayırma özelliği vardı.Ediusta Capture Olayında Bu olay varmı ? ben bulamadım lütfen bir yardımcı olunuz.
Teşekkürler

Benzer konular

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba Arkadaşlar Edius Programına Yeni başladım Daha önceleri pinnacle kullanıyordum.
Pinnacle Programında Capture Ederken Kameranın her stop ve kayıt bölümlerini ayırma özelliği vardı.Ediusta Capture Olayında Bu olay varmı ? ben bulamadım lütfen bir yardımcı olunuz.
Teşekkürler

bölümlerini ayarlama derken program üzerinden play pause vs. yapmayı mı diyorsun kardeş

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayır..Şöyle Bahsedeyim O zaman ;
Ben Fotoğrafcıyım Düğün Yerinde Video Çekimi Yaparken Her Stopladığımda Program O bölümü Ayırıyordu.Mesela Record İle Stop Arasında 5 dk görüntü çekmiş isem bunu otomatik olarak parçalıyor ve ayrı bölüm koyuyor ben ise pinnaclede o parçalara efek koyarak işlemime devam ediyorum sonuçta program kendi ayırıyor ben ayırmıyorum...Bilmem Anlatabildimmi ?
Ediusta Ayynı İşlemi yapmaya çalıştım bu ayırma işlemi olmadı.. Sizler Nasıl yapıyorsunuz?
Kolay Gelsin ...
Teşekkürler İlginiz İçin..

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.buyuksehirfirmalari.com
Görüntünün tamamını capture edip EDIUS ile keserek montajlıyorum ben EDIUS 3 te Ctrl-D EDIUS 4 ve üzerinde C tuşuyla keserek ayırıyor kullanmak istemediğim görüntüleri silip diğerlerini Effect atarak birleştiriyorum

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anladım Hocam da Bu bölümleri kendisi otomatik ayırıyordur mutlaka ama nasıl ? hem öylede zor olmuyormu keserek direk bölümlere ayırmak varken...bir kolay yolu vardır kesinlikle koskoca edius programı bu ayırmıyorsa pinnacleye devam ederim :D

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
Valla benim bildiğim ayarlarından değiştiriyorsun onada zaman veriyorsun mesela bir video capturesinde 20 sn yede kes yeni parça oluştur diye sen capture sırasında müdahale edemiyorsun ettinmi capture duruyor oda bizim işimize gelmiyor :)

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet kesinlikle capture ederken demirhanca kardeşimin dediği gibi yapmak hiçişimize gelmiyor çünkü parça parça atıyor görüntüyü kısaca program beni yönetmesin ben programı yöneteyim derim ben her zaman :)

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamam hocam benimde istediğim capture sırasında mudahale edmicem .. ben mesela pinnaclede 30 dk 00 sn de capture et diyorum program başlıyor capture etmeye sonra benim çektiğim kasette düğün anında record stop yaptığım bölümleri ayırıyor 30 dk capture içinde.. ben en iyisi resim ekliyeyim...
bu arada demirhanca ustat bende balıkesirliyim.. msn adresim ; kaptan_775@hotmail.com eklersen ordanda paylaşabiliriz.
saygılar ve çok teşekkürler..

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
Tamam kardeş eklerim akşama Edıus zaten kamerada senin çıktığın yerleri görüyor kesmiyor captureyi aradaki boşluk yokmuş gibi tamamını kaydediyor kasedin bu arada benimde msn adresim demirhan@hotmail.com.tr

bysoftware

🏅Acemi Tasarımcı🏅
he benimde almak istediğim cvp buydu :) yani hiçbirşekilde ayırma yapmıyor hepsini bir bütün olarak kaydediyor anladığım kadarıyla neyse bu edius bana gelmez..

teşekkürler ilginiz için arkadaşlar..

MaciT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet edius da görüntüyü capture yaparken kesinlikle görüntü seçemiyorsun fakat aldığın görüntüyü istediğin gibi montajlıyabilirsin