Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eleştiriyorum

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Evet genç arkadaşlar eleştiriyorum ama kimi, sizi.
Neden?
Çünkü eleştirelim derken kimseye birşey kazandırmayacak kısır tartışmalar içine giriyorsunuz, eleştirelim derken alay ediyorsunuz, eleştirelim derken hakaret ediyorsunuz ve kişisel hakları çiğniyorsunuz.

Herhangi bir görsel ne kadar başarılı olursa olsun herkesçe eleştiri yapılabileceği yönleri vardır, yapan sanatçı ne kadar usta olursa olsun. Lütfen eleştirirken uslubumuza dikkat edelim, incitmeyelim, motive edelim.

Unutmayalım sanatta hiçbir zaman istediğimiz yere gelemeyeceğiz, hep hedefleyeceğiz ama gelemeyeceğiz.

Bu bitmeyen koşuda yardım olmadan koşamayız......

Cahit Hoca

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın abi.

Arkadaşlar kimseyi incetmek veya kırmak için bir cümle kurmayınız... Eleştirilerdeki kurulan cümlelere dikkat ediniz lütfen...

Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeFacto

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hocam bu konuda yerden göğe kadar haklı... Eleştirmekte bir sanattır... Kimisi bunu çok iyi yapıyor, kimiside; yapmaya gayret ediyor... Arkadaşlarımızın çalışmalarında kendinizi görün herkez hatalar yaparak bu durumlara geldi... ziyankar'ın kulakları çınlasın "hatasız kul olmaz"... Yıkıcı değıl yapıcı olmak dileklerimle...

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
ya defacto abi öyle olsun bakalım:) sanki bana taş atar gibi oldunda:):):)

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
yok ziyankar sen orhancısın ya senin tabirinle hatasız kul olmak demek istemiş:D

hocam size yürekten katılıyorum geçen bir arkadasımın yaptığı eleştiri yüzünden pm aldım, bir şey eklemeyeceğim artık canım sıkıldı ve kırıldım yazmış bir arkadasım paylaşma istedim burda çünkü arkadaslarımızı eleştiriken şevklerini kırmayalım.saygılar..

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Kuşakların yaşama bakışı.. Biz ne kadar bizden sonraki genç kuşağı kırmayalım.. Onları anlayışla karşılayım ........ babamın bir sözü vardı (4 yıl önce kaybettik).. "Evlat biz gençken hep bizden buyukler bizi eleştirirdi şimdiki gençlik ne biçim olmuş diye..biz baba olduk ben sizi eleştriryorum şimdiki gençlik ne hale gelmiş diye sen baba olacaksın sende eleştireceksin.. bu kısır döngü yüzyıllar boyu gidecek " demişti. evet.. aynen öyle devam ediyor..

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Bazen hepimiz acımasız olabiliyoruz, o anki ruh halimize göre değişiyor yazdıklarımız. Hepsi insana dair ama daha pozitif bakıldığında, hem karşımızdakini kırmamış olacağız, hem de iç sesimiz, bizi bir süre sonra rahatsız etmeyi bırakacak. Ben yıpratıcı eleştirilerin altında, hep bir özgüven eksikliği ya da megalomani ararım, tabi ne derece doğru bilemem ama ben buna inanıyorum. Hayat, kimseyi kırmaya değmeyecek kadar kısa...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Arkadaşlar tasarım denilen şey çok geniş bir konudur, hayatın kendisi koskoca bir tasarımdır. Kimde ne cevherler olduğunu kimse bilemez. Bu açıdan herkes bir değerdir. Benim eğitici olarak felsefem budur. Bu yüzden insanları yönlendirirken hata yapmamaya önem gösteririm. Söyleyeceğim en ufak bir laf o insanın hayatını değiştirebilir. Hayatın her sahasında çıkacak iyi bir tasarımcı kendi hayatını değiştirdiği gibi o ülkeyide değiştirebilir. Örneğin tek bir kişi Bil gates yaptığı windows tasarımı ile hem dünyanın sayılı zenginlerinden oldu hemde ülkesine çok şeyler kattı. (adamın serveti 90 Milyar dolar civarında, 75 milyonluk ülkemizin bir yıllık ihracatına eşit) Belkide içimizde nice Bil gates gibi cevherler var. Dünyanın en kıymetli şeyi bilgidir, bilginin arkasında maddi hiçbirşey yoktur, tamamen insan vardır. Onun için bilgiye dolayısıyla düşüncelere saygılı olalım, kıymetini bilelim.

Amacımızın toplumuzun Bil Gates'ini çıkarmak olduğunu unutmamanız dileğiyle.
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Arkadaşlar tasarım denilen şey çok geniş bir konudur, hayatın kendisi koskoca bir tasarımdır. Kimde ne cevherler olduğunu kimse bilemez. Bu açıdan herkes bir değerdir. Benim eğitici olarak felsefem budur. Bu yüzden insanları yönlendirirken hata yapmamaya önem gösteririm. Söyleyeceğim en ufak bir laf o insanın hayatını değiştirebilir. Hayatın her sahasında çıkacak iyi bir tasarımcı kendi hayatını değiştirdiği gibi o ülkeyide değiştirebilir. Örneğin tek bir kişi Bil gates yaptığı windows tasarımı ile hem dünyanın sayılı zenginlerinden oldu hemde ülkesine çok şeyler kattı. (adamın serveti 90 Milyar dolar civarında, 75 milyonluk ülkemizin bir yıllık ihracatına eşit) Belkide içimizde nice Bil gates gibi cevherler var. Dünyanın en kıymetli şeyi bilgidir, bilginin arkasında maddi hiçbirşey yoktur, tamamen insan vardır. Onun için bilgiye dolayısıyla düşüncelere saygılı olalım, kıymetini bilelim.

İyi çalışmalar.

Hocam çok doğru bir noktayı yakalamışsın.. tebrik ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆

İyi çalışmalar.

haklısınız hocam

grafik_adam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cahitgülden, hocam burada çok güzel açıklamışsınız birde bu dedikerinizi forumdaki arkadaşların uyguladıkları görsek hiç fena olmaz. Benim bu forumda başından beri anlatmak istediğim şey çok açık şekilde yazmışsınız. İnşallah kayda alırlarda ona göre hareket ederler..

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet hocam güzel ve anlamlı bir konuşma bu konuşmadan birer parça kendimize almamız şart kendim için konuşuyorum çok anlamlı sözler

gülümser

🏆Pro Tasarımcı🏆
umuyorum ki bunlar düşüncede kalmaz, eyleme dönüşür.
Daha yapıcı yorumlar temennisiyle ...

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhabalar.. çok acık ve net konuşacam kimse kusuruma bakmasın..
bu siteye yaklasık 10 gün önce üye oldum ve gerçekten cok hoşuma gitti.
kendi meslegimden insanlarla konusmak tartışmak her zaman sevmişimdir. ve konusup tarışmak da insanı her zaman için daha da ileri götürmüştür.
1 cok çalışmaya yorum yaptım. ama hiç 1 kişiye kişisel hakaret etmeddim.
çalışmalara gelince yorumlarım baazı arkadasalr tarafında sert algılanabilir. yanlız sunu hatırlatmak istiyorum. dısrada sanal ortamın dısında tasarım hayatı hiç bu kadar pes pembe deildir..1 müşteriye en azından 10 kez tasarım yaptıgımız oluyor. işten hiç anlaamdıgı halde surasını kırmızı yap diyor. ve buna benzer 1 cok örnek verebilirim. çalışmalrına yorumları begenmeyen arkadaslara soruyorum. gelen müşternizede böle tepki veriyormusunuz?
burdaki arkadasların hemen hemen hepsi grafiker tasarımcı türkiyenin 1 çok yerinde profesyonel olarak çalışan insanlar.. burdaki yorumlar tabiki acımasız olacak. ama bu yorumlar sizin iyiliğiniz içindir. bunu ister anlarsnız ister anlamazsınız oda size kalmış..
artık eleştiri yapmayacagım.. sevgiler herkesi seviyorum..

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Hocam Çok Haklısınız. Bu Güzel Konuşma İçin Çok Teşekkür Ederim...