Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Final Destination 5. Visual Effects ''İzlenesi Uygulamalar''

Benzer konular

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden yeşil ya da mavi?
Bu teknikte arkaplan rengi olarak genellikle yeşil ve mavinin tercih edilmesinin en önemli nedeni, bu renklerin ten rengine en uzak renkler olmalarıdır. Bu özellik ise post-prodüksiyon aşamasında arkaplan ile gerçek oyuncunun ayrılması işlemi sırasında önem kazanmaktadır. Çünkü ten renginde olmayan renk, bilgisayar tarafından daha çabuk ayrıştırılacak ve daha iyi sonuç verecektir. Yeşil rengin tercih edilmesinin diğer sebepleri ise yeşilin, renk olarak ton ve kontrast açısından daha verimli olması ve dijital ortamda daha çok veri içererek daha kolay ayrıştırılmasıdır. Renk seçimi konusunda teknik açıdan durum böyleyken kullanım açısından da bazı noktalar önem kazanmaktadır. Örneğin stüdyo dışında yapılan çekimlerde yeşil renk daha çok kullanılır çünkü gökyüzü mavidir. Çekilen oyuncunun göz rengi veya giydiği kostümler de renk seçiminde önemlidir. Örneğin kot pantolon giyen bir oyuncu için mavi renk seçilemez. Tüm bu kriterler greenscreen teknolojisinde renk seçimi için önem teşkil etmektedir. (alıntıdır)

Öğrenciyken görmüştük bu dersi paylaşımı izleyince hatırladım :)
İnsanın hayal gücünün sınırının olmadığının kanıtı, teknoloji..

Güzel bi paylaşımdı teşekkürler creed..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel bi paylaşımdı...

Uzay sonsuz boşluk..

Aslında boşluğun içinde azda olsa hidrojen olduğunu biliyoruz. O zaman what is the matrix? (Efsanedir / Ama çekimlerden sonra dahi çok hataları vardır.)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Uzay sonsuz boşluk..

Aslında boşluğun içinde azda olsa hidrojen olduğunu biliyoruz. O zaman what is the matrix? (Efsanedir / Ama çekimlerden sonra dahi çok hataları vardır.)

Matrix 99 yapımı bi film, o döneme göre oldukça iyi bi yapımdı.
Keza Star Warsın, ilk serisi 77 de yapılmış mesela, eminim o da sınıfını en iyisiydi o dönemde..

Netice olarak hataların eknolojinin gelişmesiyle sabit olduğu kanaatindeyim..
Tabiki insan yapımı, dolayısıyla hatalar olması normal..

Ama nefis ziyafetler çıktığı kesin.. Örneğin Avatar ;)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
...Örneğin Avatar ;)

Avatar mı? Atalarımız Iyy ne çirkin şey bunlar pöeh der bunlara. James Cameron amcamın sadece terminatör biladerlerim ile çekmiş olduğu muhteşem yapıta hayır demezdim.

Teknolojik olduğu kadar da kurgulama bir araya geldiğinde izleyici olarak bir nebze çekiliyor sadece. Yoksa tamamı Allien ablalarda olduğu gibi 'tııs burdan çıkacak'' tısss burdan yiyecek moduna sokuyor adamı.

Sıkı bir film izleyicisi olarak teknolojinin son nimetlerini uygulayan tüm çalışanlara selamlar saygılar.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Avatar mı? Atalarımız Iyy ne çirkin şey bunlar pöeh der bunlara. James Cameron amcamın sadece terminatör biladerlerim ile çekmiş olduğu muhteşem yapıta hayır demezdim.

Teknolojik olduğu kadar da kurgulama bir araya geldiğinde izleyici olarak bir nebze çekiliyor sadece. Yoksa tamamı Allien ablalarda olduğu gibi 'tııs burdan çıkacak'' tısss burdan yiyecek moduna sokuyor adamı.

Sıkı bir film izleyicisi olarak teknolojinin son nimetlerini uygulayan tüm çalışanlara selamlar saygılar.

Adamlar emeklerinin bu denli küçümsendiğini görse heralde kendilerini en yakın köprüden atmakla kalmayıp körüyüde üstlerine patlatırlardı creed ;)

Bende sıkı film izleyicisisi olaraktan 007 james bond serisine saygımı sunmadan geçemicem..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Yahu avatar iyi güzel hoş ama bilim kurgu ve fantastik bir filme aşk meşk muhabbeti girdimi ben soğuyorum o filmlerden.

Bond serisi ayrıdır. Müziği, işleyişi ve hep kötü adamı tokatlaması fenadır.

Seri filmlerden kısa süren Indiana Jones serisi favorimdir. Ki ilk filmini VHS de izlemiştim hey hey..

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Yahu avatar iyi güzel hoş ama bilim kurgu ve fantastik bir filme aşk meşk muhabbeti girdimi ben soğuyorum o filmlerden.

Bond serisi ayrıdır. Müziği, işleyişi ve hep kötü adamı tokatlaması fenadır.

Seri filmlerden kısa süren Indiana Jones serisi favorimdir. Ki ilk filmini VHS de izlemiştim hey hey..

Aşkı sıkıştırmadıkları film mi var creed.. İzleyici istiyor adamlar ne yapsın ;)

Toz kondurmam özellikle müziğine :) kurgu zaten süper.. E aston martinede geniş yer vermiş bir yapıt tabi :)

Indiana Jonesu, jons yapan Harrison Forddur tabi :)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hatun güzel söylemiş..
Adelenin son film için seslendirdiği parça oscar aldı bu arada..

Adelesi olan hatunların söylediği şarkıları sevmem. :p

Oscar Cordoba'yıda zamanında biz almıştık. Sevinmesin hiç.