Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash ta sayfa boyutu ?

s_a_i_h_l

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar komik gelebilir ama flashı ilk açtığımızda ekrana gelen beyaz sayfanın boyutunu ayarlayamadım. sabahtan pc başındayım belki de bakıp göremiyorumdur bilemiyorum. ama bunun nasıl ayarlanacağını söylerseniz sevinirim:smile:
bi de ben bi buton yaptım ama exporttan swf olarak çıkarttığımda arkdaki sayfa beyaz kısımlar dahil olarak çıkıyor bunu nasıl engelleyebilirim yani sadece buton yaptığım yeri nasıl çıkarabilirim

şimdiden teşekkürler

Benzer konular

M@rcos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayfa boyutlarını Properties kısmından ayarlayabilirsiniz.
Properties programın alt tarafında bulunur açık değilse CTRL+F3'e basın.
Size kısmına tıklayıp boyutlandırabilirsiniz.

Sadece buton olarak çıktısını almak istiyorsanız sayfayı buton boyutlarına getirin.
Atıyorum buyon 120x50px x ve y koordinatları farklı yerde.
Sayfayı 120x50px yaptığınızda butonunuz sayfa dışında kalabilir.
Bu durumda butonu seçin ve yine Properties panalinin sol alt köşesinde bulunan x ve y değerlerini sıfır yapıp export edin.

Kolay gelsin.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet M@rcos' unda söyledigi gibi ekran boyutunu sağ tıklayıp Document properties' den değiştirebilirsiniz.(CTRL+F3)

Fakat x-y koordinatlarını "0" yapar ekran boyutunuda yapmış oldugunuz butona göre değiştirirseniz ortaya şöyle bir görüntü çıkacaktır.

Ekranı buton boyutuna göre ayarlamak için;

Çalışma ekranına Sağ tıklayın Document Properties' den Contents seçeneğini seçin.

Kolay gelsin.

okyanusca

🌱Yeni Üye🌱
Yardım lütfen!

Peki hazırlanmış bir flash animasyonunun sayfa boyutunu sonradan tümünü değiştirmek istersek ne yapmalıyız lütfen yardımcı olur musunuz?Tek tek tüm layerların sayfa boyutunu büyütmek yerine daha kkolay bir yol olmalı değil mi?Olsun lütfen. Çok önemli ödev teslimim var:((

trvendetta

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi kez yaptınmı bütün framelerde büyüyor sadece 1 framede değil