Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admin1

PATRON
Yönetici
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Katılım
2 May 2007
Mesajlar
133
Tepkime puanı
11
Foruma üye olan herkes aşağıda yazılı olan her maddeyi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

 1. Grafikerler.net’in kuruluş amacı karşılıklı bilgi paylaşımı ve mesleki dayanışmayı esas almaktır.
 2. Grafikerler.net ismi, maskotu ve logosu izinsiz kullanılamaz, iktibas (alıntı) edilemez, değiştirilemez.
 3. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Grafikerler.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 4. T.C. yasalarını ve Uluslararası Kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar, resimler foruma gönderilemez gönderilmesi kesinlikle yasaktır.
 5. Cinsel tercihleri belli eden ya da ima eden, siyasi tercihleri belli eden, kullanıcı ismi ile foruma üye olmak yasaktır. Küfür, slogan, adult resim, yazı ve parti logosu içeren avatar (kullanıcı resmi ya da profil resmi)kullanmak yasaktır.
 6. Üyeliğinizin onaylanabilmesi ve siteme giriş yapıp mesaj yazabilmeniz ya da yeni bir başlık açabilmeniz için, verdiğiniz e-posta adresinizin doğru ve kullanımda olması şarttır. Sahte e-posta hizmet içeren sistemlerle üyelik almak yasaktır. Böyle bir durumda üyenin forumdan uzaklaştırılması dâhilinde yöneticiler ilgili üye ya da üyeleri bilgilendirmezler.
 7. Üye olurken kullandığınız kullanıcı adınız arama motorlarında çıkabilir. Bu sebepten dolayı üye olurken aldığınız üye adınızın arama motorlarında çıktığına dair yönetime mesaj atmayınız. Kullanıcı adı alırken bu durum sorun yaratacaksa kullanıcı adınızı kendiniz seçtiğiniz için yönetimden bu duruma müdahale etmesi için kuracağınız iletişim geçerli olmayacaktır. Hiç kimse sitemize kimlik bilgileri ve gerçek adı ile üye olmak zorunda değildir. Eğer böyle bir durum ile üyeliğinizi kayıt etmişseniz tüm yasal durumlarda muhatabı grafikerler.net olmayıp üye olan kişi sorumlu tutulur.
 8. Forum kullanıcıları üyeliklerini başka kişi ya da kişilerle paylaşamaz. Böyle bir durum tespit edildiğinde üyelik yetkilerinin devamlılığına dair karar grafikerler.net yönetiminde saklı tutulur.
 9. Kullanıcı verdiği bilgilerden kendisi sorumludur. Sisteme kayıt olduysanız aksi hiçbir hak talep etmemeyi kabul etmiş sayılır. Söz konusu kuralları Kayıt Olma aşaması öncesinde de okumuş ve kabul etmiş bulunmaktasınız
 10. Grafikerler.net forumlarında kullanıcı adınız website uzantısı bulunduruyorsa üyenin kullanıcı adı uyarı yapılmadan değiştirilip uzantısı silinir. Bu durumda üyeye uyarı yapma zorunluluğu yoktur.
 11. Grafikerler.net forumlarında üyelerin yazmış olduğu mesajlarda başka sitelere ait bağlantı adresi vermesi yasaktır. Herhangi bir sebepten ötürü bağlantı adresi verilmiş ise yönetim ilgili bağlantı adresini silme ya da bağlantısını kaldırma yetkisine sahiptir.
 12. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla üyelik açarak farklı kişilermiş gibi kullanıcı hesabı aldığını tespit etmesi durumunda, ilk kullanıcı adı ile sonradan alınan kullanıcı adları bileştirilir. Geçerli olan kullanıcı adı ilk alınan kullanıcı adı olarak ayarlanır. Bunun dışında kişinin tüm mesajları silinebilir ve foruma girişi yasaklanabilir. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.
 13. Yapılan çalışmaların üzerinde kendinize ya da müşterilerinize ait iletişim bilgileri ve internet adresi bulundurulmamalıdır.
 14. Herhangi bir kişinin veya kullanıcının kendisine ait kişisel bilgilerini (isim soy isim, adres, tel no, m a i l adresi vb.), Kredi kartı (cc) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır. Profilinize yazacağınız tüm bilgiler arama motorlarında çıkabilir. Eğer kişisel bilgilerinizin ya da iletişim adreslerinizin arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız profilinize bu gibi bilgileri yazmayınız. İletişim bilgisi verilebilecek bölümler ilgili bölüm kurallarında yazılıdır.
 15. Forum üyelerinin yazmış olduğu mesajlarda, forumun işleyişini ve huzurunu bozduğu düşünülen mesaj sahiplerini site yönetimi forumdan uzaklaştırılma hakkına sahiptir.
 16. Üyelerin özel ilişkilerini foruma yansıtmaları dahilinde doğabilecek huzursuzluklarda mesuliyet sahibi olduklarını kabul etmiş bulunurlar.
 17. Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, mesajın tamamı bold, renkli, italik ve tamamı büyük harf ile yazmak, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki DÜZELT
  edit.gif
  butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...
  • Yukarıda yazılı olan Forum Kurallarına aykırı durumlar hariç, İşveren, İş arayan ve İkinci El Pazarı ana başlıklarının altında yayınlanmakta olan ilanlardaki mesaj sahipleri mesajlarının/ilanlarının güncelliğini belirtmek maksadı ile belirli zaman aralıkları (gün içersinde 1 defalık hak) ile güncelleme hakkını sahiptirler.
 18. Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için arama özelliğini kullanarak forum içerisinde arama yapmalısınız. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Söz konusu açılan başlıkların silinmesi, değiştirilmesi veya taşınması Site Yöneticilerinin karar verme yetkisindedir. Forum yöneticilerinin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!
 19. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen ve gereksiz mesajlar ayrıca BÖLÜCÜ ÖRGÜT veya yaşa dışı örgütlerle alakalı herhangi bir mesaj göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Topluluklar (millet, mezhep, azınlık, mezhep gibi her türlü sosyal ve dini gruplar) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Müslüman, Hıristiyan, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)
 20. Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanmak yasaktır. Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışmaya sebep vermemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumları ihbar butonunu kullanarak forum yöneticilerine bildiriniz.)
 21. Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, mesajlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.
 22. Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
 23. Forumda açılan Kategori ve Forumlar dışında, hiçbir şekilde farklı bir konudan bahsedemezsiniz. Söz konusu davranış konuyu saptırmaya yönelik olduğundan sistemden uzaklaştırılmanız kaçınılmaz olacaktır.
 24. Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb. aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü madde ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.
 25. Propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, spor kulübü logoları üye resim ve üye profil resimleri ve bunu temsil eden nick (rumuz), signature (imza) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!
 26. Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack konuları ve sitelerinin tanıtımının yapılması yasaktır. Türkçe ve yabancı sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak ve Türkçe program veya yabancı programların crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. Forumumuzda her tür mp3 ve ses dosyası Türkçe veya İngilizce ( diğer diller ve sözsüz müzik eserleri )yayınlanması yasaktır.
 27. Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplayarak şahsi kazanç elde etmeye çalışmak KESİNLİKLE YASAKTIR!
 28. Siyasi parti ya da belli bir ideolojik düşünceyi temsil eden kurum, dernek vb. ile alakalı çalışmaların forum içerisinde yayınlanması tartışma yaratabileceği için yasaktır.
 29. Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durumlarda konuları ve mesajları kilitlenen ya da silinen üyelerin site yönetiminden açıklama bekleme hakları bulunmamaktadır.
 30. Forum dili Türkçedir. Forumda Türkçe kelimeleri hatasız kullanmaya özen gösteriniz. Kısa mesaj ve Msn dili diye tabir edilen kısaltmalar (Örnek: Slm, nbr, ok, bye) kullanmayınız. Türkçe olmayan harfler (W, Q, X gibi) kullanarak (yaw bisi soylücam, niye şöle komiq bi awatar yüklemiyon) kelime türetmeyiniz . İstisna olan durumlar : Anadili Türkçe olmayanlar veya Türk kökenli olup yabancı bir ülkede doğanlar.
 31. Gereksiz mesaj kirliliğinden kurtulmak için teşekkür etmek veya teşekküre karşılık vermek yerine
  mesaj-ust-tecrube-puani.png
  butonunu da kullana bilirsiniz.
 32. Forum üyelerinden veya yöneticilerinden özel mesaj ile birebir yardım istenmesi yasaktır. Sormak istediğiniz soruları ya da sorunlarınızı ilgili bölüm ve başlıklar ile açmanız gerekmektedir.
 33. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde silinir! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin site ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir.
 34. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından sistemden uzaklaştırılırlar. Bu gibi durumlarda yöneticilerin üyeleri uyarması ya da bilgilendirmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını üyeler kabul etmiş sayılırlar.
 35. Üyeler ve Özel üye gibi üye grupları kural ihlali yapan üyeyi uyarma hakkına sahip değildirler. Lütfen kurallara uymayan ve bu konuda ısrar eden üyelere uyarı yapmak yerine
  report.gif
  ihbar butonunu kullanarak yöneticilere bildiriniz. Yöneticiler ihbar edilen konuları inceleyip gerekli müdehaleyi uygun gördükleri takdirde üye ile ilgili işlemi gerçekleştireceklerdir.
 36. Site yöneticilerin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz. (Mesaj silme, mesaj düzenleme, mesaj veya konu birleştirme...) Forum yöneticileri hakkında her hangi bir sorununuz varsa, Admin’lere bildiriniz ve başlık açmayınız, forum genelinde mesaj yazmayınız! Açılan başlıklar ve mesajlar derhal silinecektir! Her ne olursa olsun, sistem ve forum yöneticilerini küçümsemek, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek kesinlikle yasaktır.
 37. Forum Admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları, başlıkları, görselleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu konuda açıklama yapma mecburiyeti yoktur.
 38. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda mesajın altında “yöneticiye bildir” butonunu kullanarak haber vererek bildirinizi yazınız.
 39. Forum genelinde yapılan tasarım ya da işler için genel fiyat yazılması yasaktır. Fiyat araştırması yapan kişilerle fiyat teklifi verecek kişi ya da kişiler özel mesaj yolu veya iletişim bilgilerinden iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu kurala uymayan kullanıcılara uygulanacak yaptırım Grafikerler.net forum yöneticilerinin insiyatifine kalmış bir durumdur.
 40. Grafikerler.net forumlarında sivil toplum kuruluşlarına ait bildiri yayınlayacak kişi ya da kişilerin yayınlanacak olan mesaj ya da mesajları önceden grafikerler.net yönetimine bildirmeleri gerekmektedir. Eğer yönetimce onay alınmamış bildiri ve mesajlar forumda yayınlanılırsa sebep belirtmeksizin ilgili bildiri ya da mesajlara erişim engellenir.
 41. Grafikerler.net'e ait hiç bir alanda bedeli ödenmeden iş yeri ismi önerisi ya da markaya slogan isteği yapılamaz.
 42. Grafikerler.net bünyesinde ve bloglarında bedeli ödenmeksizin grafik tasarım işi istemek teklif etmek veya ima etmek kesinlikle yasaktır.
  • Sivil toplum kuruluşlarına istenebilecek ücretsiz grafik tasarım teklifiniz var ise yöneticilerle temasa geçtikten sonra mesajınızın yayınlanmasına yönetim onayı ile izin verilir. Onay görmeyen başlıklar açılmama sebebi belirtilmesi beklenmemelidir.
  • Bu gibi konularda dernek ya da sivil toplum kuruluşlarına ait yetkili kişilerce site yönetimi ile e-posta kullanılarak iletişime geçilmeleri gerekmektedir. (dernek ya da sivil toplum kuruluşunun resmi e-posta adresi ile...)
  • Ticari kuruluşların bedelsiz iş teklifinde bulunması kesinlikle yasaktır.
  • Bu gibi durumlarda isteği yapan üyenin lehinde cevap veren üyeler, forum kurallarına riayet etmedikleri için bildiri yapılmaksızın forumdan uzaklaştırılmaları grafikerler.net yönetiminin elinde saklı tutulur.
  • Bunun dışında iş teklifi isteyen kişi ya da kuruluşlar ilanlarını İş Veren İlanları bölümünde kurallar dahilinde konu olarak açmalıdırlar.
 43. Grafikerler.net üzerinden satışı ya da teknik servisi yapılan ve üçüncü şahısların vermiş olduğu hizmetten ötürü açık ya da dolaylı hiçbir garanti vermemektedir.

  Grafikerler.net satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder.
 44. Grafikerler.net sayfalarında yer alan her türlü bilgi, rapor, araştırma sonuçlarının doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Grafikerler.net sorumlu tutulamaz.
 45. Grafikerler.net ve yönetim yayınladığı reklâmların doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini hiçbir şekilde garanti etmez, yayınlanan reklâmlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 46. Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Grafikerler.net ten uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla Grafikerler.net yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir.
ÜYELİK HAKLARI
Üyelere yukarıda bahsedilen kurallara aykırı olmamak koşuluyla; yöneticilerin inisiyatifi dâhilinde; yazılı içerikler gönderme; Kurallara aykırı olmamak şartı ile bağlantılar verme ve diğer haklar tanınmıştır.

Bu haklar yönetimin inisiyatifi dâhilinde kısmen artırabilir veya azaltılabilir ya da tamamen kısıtlanabilir.

Üyeler Grafikerler.net’e eklemiş oldukları içeriğin ikincil bir yayın hakkını süresiz olarak Grafikerler.net’e devretmiş sayılırlar Grafikerler.net içerikleri istediği süre boyunca yayınlamaya, yeniden yayınlamaya, değiştirmeye veya da silme hakkına sahiptir. Grafikerler.net içeriğin süresiz olarak ve aynı şeklinde yayınlanacağını taahhüt etmez.

KURALLARA AYKIRILIK
Yukarıda bahsedilen kurallara aykırılık halinde Grafikerler.net;
Ziyaretçi ya da üyenin IP adresinin ya da IP bloğunun Grafikerler.net’e erişiminin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması (ip ban);
Ziyaretçi ya da üyenin Grafikerler.net’e içerik eklemesinin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması (ban);
Üyenin Grafikerler.net’in üyelik gerektiren bölümlerine erişiminin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması;
Üyenin Grafikerler.net veritabanından tamamen silinmesi (üyeliğin iptali);
Özel olarak ya da Grafikerler.net içinde kamuya açık olarak uyarı;
Üyelik hesabının birden fazla olması halinde tüm üyeliklerin iptali, diğer üyeliklerin ana üyeliğe birleştirilmesi, vb;
Ve Grafikerler.net’in düzeninin bozmaya yönelik olan davranışın her türlü yasaklanması için gerekli her türlü yasal cezayı bizzat yönetim organı vasıtasıyla uygular.
Üyelerin yöneticileri kurallara aykırı hareket eden üyeler konusunda uyarmak gibi bir hakları mevcut olmasına rağmen ceza önerme gibi bir hakları yoktur. Verilecek disiplin cezaları tamamen yönetimin takdirine tabidir.
Yönetim yukarıda belirtilen yaptırımları uyguladıktan sonra ne üyeye ne de diğer üyelere açıklama yapmak ya da sebep göstermek zorunluluğunda değildir.Tüm bu kurallara uymayanlar, yönetimin belirlediği sürelerde veya süresiz olarak forumdan uzaklaştırılırlar. Uzaklaştırılma konusunda itiraz etme şansınız veya yönetim tarafından bilgilendirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Forum kurallarının güncellenme veya yeni maddelerin eklenme hakkı forum yöneticilerinde saklı tutulur. Forum Kuralları her an güncellenebilir. Üyeler forum kurallarını okumakla yükümlüdürler. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Gizlilik İlkeleri:

Kişisel Bilgileriniz:
Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum admini tarafından görülebilir. Bir başka üye ya da yöneticinin kişisel bilgilerinize ulaşma durumu söz konusu değildir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman (kullanıcı adı hariç) değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı (nick) değişimi için müracaatlar kabul edilmemektedir.

Üyelik İptali:
Forum üyeliğinizi kendi isteğinizle iptal edemezsiniz. Forumda uzun süre çevrimiçi olmamanız durumunda, dönem dönem yapılan silme işlemleri sayesinde, üyeliğiniz yönetimin insiyatifi ile silinebilir.

Lütfen, üyelik iptali konusunda forumda konu açmayınız ve forum yönetimine mail veya özel mesaj atmayınız.

Forum Kullanımı ve Çerez' ler:
Çerezler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst