Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotografçı Arkadaşlar Baksın Lütfen ! stüdyo resimleri nasıl yapılır

arda46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
yha beyler ben bu stüdyo resimlerini nasıl yaptıgınızı merak ediyorum normalde bir fotografçıya gidiyorum ordaki resimleri internette bulamıyorum örnek olarak kullanmak istiyorum "hani şu tek çekim özel resimler özellikle" çogu fotografçıdan iyidir photoshop'um ama nasıl denir yinede fotografçılar gibi yapamıyorum :rofl: resmi özel bişeymi yapıyorlar anlamadım gitti.

"Özellikle fotograf stüdyosu olan arkadaşlardan yorum bekliyorum"

Benzer konular

arda46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
öyle çalışmakla olmuyor bu işler her işin bir "püf noktası" vardır derler onu soruyorum

"Bu ne şimdi" diyen arkadaşım anlamadıysan özel olarak anlatabilirim soruyu.

(Bak yukarda yazıyor)

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
fotoğraf photoshop

yha beyler ben bu stüdyo resimlerini nasıl yaptıgınızı merak ediyorum normalde bir fotografçıya gidiyorum ordaki resimleri internette bulamıyorum örnek olarak kullanmak istiyorum "hani şu tek çekim özel resimler özellikle" çogu fotografçıdan iyidir photoshop'um ama nasıl denir yinede fotografçılar gibi yapamıyorum :rofl: resmi özel bişeymi yapıyorlar anlamadım gitti.

"Özellikle fotograf stüdyosu olan arkadaşlardan yorum bekliyorum"

fotoğrafçıkta kullanılan photoshop çok ayrı bir olay bana göre ve görenlerde aynı şeyden bahsediyor bunu en iyi bir fotoğrafçının yanında öğrenebilirsin bence kullandıkları bir çok brush vb var

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Anlatmaya çalışsam sayfalar sürer. Siz merak ettiğinizi sorsanız ben size zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışayım...

arda46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
Anlatmaya çalışsam sayfalar sürer. Siz merak ettiğinizi sorsanız ben size zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışayım...

hay saolasın anlatayım şimdi tek bi resim var elimde bu resmi fotografçılardaki gibi ışıklı arka planlar ve birde elimdeki resimle, yapacagım arka planın renk uyumlarını nasıl yapılıyor. yani ben resmi kesiyorum başka bir arka plana koyuyorum sanki takma gibi duruyor bakıldıgında bu renk uyumu nasıl yaparsız bea.. görüyorum bazen bizim maraş'ta foto stil var orda var bu tür resimler

raskolniko_v

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede bılen varsa cvp verebılır mı bu soruya.sımdıden tesekkur ederım

musti_47

🌱Yeni Üye🌱
Aslında çok basit.
Studiolarda çektiğimiz resimlerde öncelikle 12px makinalar kullanıp bunlar içinde ayrıca flashları ayarlayıp makinaya white balance ayarı yapıyoruz.Bunlar olunca resimlerdeki renk orjinal olarak geliyor ve bizim bu renkleri pcde photoshopla ayarlamamız çok basit oluyor.Senin zorlandığın bilindik bir fonun üzerine ya çok kırmızı ya çok karanlık yada renkleri belirsiz bir resim yerleştiriyorsun,böyle olunca montaj iyi oturmaz.

Not olarak photoshopun fotoğrafçılardan iyi olabilir,fotoğrafçı photoshopu fotoğraf yapmak için kullanır sense görsel olarak kullandığın için geliştirmissin.Mesleğin tümü shop üzerine kurulmamıştır sonuçta :wink:

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence arkadaşların söylediyi gibi en önemli hususlardan biri resmin kaliteli olmasıdır.

harunh

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben ıstanbulad afotografcıyım bu farklı bır meslektır
ışıgıyla
durusuyla
cekımıyle ılgılı seylerdır
en onemlısıde cekımcısıyle ılgılı gerısı basıt
ama unutmayalımkı azmın elınden hıcbısey kurtulamaz ....

pompeizmir

🌱Yeni Üye🌱
fotoğrafçılar genellikle işlerini çok basite indirgeyen kpt ve filtre dediğimiz uygulamaları kullanırlar. bu filtreler photoshop'un üzerinde gelen standart filtreler değildir. Daha sonra yüklenir. Bu filtrelerden elde eder ve neişe yaradıklarını tek tek deneyerek öğrenirsen sende fotoğrafçılar gibi güzel montaj ve rütuşlar yapabilirsin. Yani anlıycan alet işler el öğünür.

Majestic21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fotoğrafçıkta kullanılan photoshop çok ayrı bir olay bana göre ve görenlerde aynı şeyden bahsediyor bunu en iyi bir fotoğrafçının yanında öğrenebilirsin bence kullandıkları bir çok brush vb var

Bu Abe Çok Dogru Söylüyor..Bende Photoshopu Çok kurcalıyordum Örenmeyi Çok istiyordum.Bigün Fotoğrafçıda İşe Başladım ve Ustanın Eline ßakarak Öreniyorduk Bizi yanına otuturdu anlatırdı işte Rötüşü Gölge atmayı vs..Yani Arkadaşında Dediqi Gibi Bilen Birinin Yanında Kalarak Öğrenmen Daha iyi Olur.Stüdyo Fotoğrafına Gelince Kimse Vermez Yasaktır.Onuda Ancak Bi Fotorafçıda çalışırsan alma imkanın olur...Kolay gelsin Başarılar...

graphicer01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
s.a. bende fotoğrafçıyım ... fotoğrafçılık çok kolay bişeyyy... arkadaşın dediği gibi düz bir fonda çekeriz sonra photoshopta arka fonu keser atarız sonra fon bulunup uygulanır...
Sizler daha geliştirmişsinizdir ...
İnş... bende geliştirebilirim

burada öğrenemezsin bak ben fotoğrafçıyım ama fotoğrafçı dan zirade grafikerliğe özendim şimdi...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Fotoğrafçılık kolay bir meslek diyen arkadaşı hayretler içinde ayakta saygı ile alkışlıyor yanıldığını belirtmeden geçemiyorum doğrusu :S .

Fotoğrafçılık kolay bir meslek değildir arkadaşlar,
Her detayı her kadrajı ayrı bir ayrıntıdan geçer, her alanda farklı kompozisyonlar sunabilirsiniz deklanşörünüze basmadan önce düşünürseniz. Stüdyo larda çekilen fotoğrafların özelliği yüksek wolt. PARAFLASH ile çekildiği için ve ışık ayrıca fon ayarları yapıldığından dolayı detaylı ve kaliteli gözükür bu sebepten normal dış çekim yada makinenizin üstündeki fotoğraflar gibi olmazlar hiç bir zaman detay ve kalite li fotoğraflarınız olduğu içinde arka fon temizleme(dekupe) retouch (rötüş) gibi manüpilasyon işlemleri de daha kolay olur...

Profesyonel stüdyolarda yapılan retouch işlemleri :
https://www.grafikerler.net/photoshop-dersleri-fotograflarda-profesyonel-rotus-t54.html

Profesyonel stüdyolarda yapılan Renk ayırımı ve renk ton uyumunu sağlayan araçların açılımı ve anlatımı :
https://www.grafikerler.net/photoshopta-renk-ayirimi-nasil-yapilabilir-t58.html

Profesyonel stüdyolarda yapılan Renk ayarlama aracı Color Balance :
https://www.grafikerler.net/color-balance-nedir-t9706.html

Profesyonel stüdyolarda yapılan Saç dekupesi :
https://www.grafikerler.net/kendi-s...n-photoshop-ile-knock-out-eklentisi-t387.html

Daha bunlar gibi bir çok ders vermemiz gerekir , fotoğrafçılık manipüleden başlar fon temizlemekle devam eder ve bir çok konuyuda içine alır. Teknoloji ilerledikçe insanlarda teknolojiye ayak uydurmak uğruna saçma sapan arka fonlar ve saçma sapan efektlerle fotoğraflar yaparlar. O yapılan fotoğraf yada fotoğraflar değildir. Bilmeyenler sadece fotoğraf zannederler...

Umarım yardımcı olabilir yukarıdaki verdiğim bağlantılar size kafanıza takılan bir soru olursa çekinmeden buraya yazın, zamanım oldukça cevaplamaya çalışacağım...

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nasıl olurda fotoğraf çekmenin çok kolay olduğunu söylersiniz anlamak mümkün değil!!!
Düz gri fonda çek; arkasına fon ekle bitti mi yani?Bu kadar mı?
Pes vallahi...
Ben kendi düğün fotoğraflarımın kusursuzluğu için yani bana göre; doğal fonda; doğal ışıkla çekimi için kaç saat harcadım; neredeyse nikahımı kaçırıyordum...
Ki fotoğrafçının doğru işığı bulması; doğru kadraj gibi ayarları yapması; benim tasarladığım her poza göre ayrı ayrı saatler sürdü...
Sonra tekrar ışık ve ten ayarlarını yapmaksa günlerimizi aldı...Bende sabırla onlarla oturdum; izledim;en doğal olanı yakaladık...
Yani sizin sandığınız kadar kolay değil bu işler...
Ama sonunda ne oldu; fotoğrafçı bile şimdiye kadar çektiği en güzel gelin-damat fotoğraflarım bunlar diye; referans listesinin en başına ekledi; ve stüdyosunun duvarlarından broşürlerine kadar her yerinde zevkle sergiledi...
Emek isteyen işler bunlar...
Yoksa gri fonda öylesine bir fonda çek resim; ekle fon; saçma sapan yeni doğmuş bebekten bile daha kırışıksız ütülenmiş gibi düzelt ciltleri ver sahiplerine; bakın bakalım ne diyecekler...
Hatta siz iyisimi; gelinin gözlerini falan damadın cekedini omzuna attığı saçma sapan sırıttığı fotorafın arkasına ekleyin...
Emin olun çok beğeneceklerdir...
Saygılar

aydin495

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hay saolasın anlatayım şimdi tek bi resim var elimde bu resmi fotografçılardaki gibi ışıklı arka planlar ve birde elimdeki resimle, yapacagım arka planın renk uyumlarını nasıl yapılıyor. yani ben resmi kesiyorum başka bir arka plana koyuyorum sanki takma gibi duruyor bakıldıgında bu renk uyumu nasıl yaparsız bea.. görüyorum bazen bizim maraş'ta foto stil var orda var bu tür resimler

Kardeş resmi kestiğin zaman ctrl+alt+D ile feather(yumuşaklık) veriliyor. Olay bu.

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Fotografcilik bolumumuzde studyo fotografciligi ile ilgili bir cok konu var ayrica fotografcilik derslerinden de yararlanabilirsiniz... kolay gelsin...

mete_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.arifotograf.com
Gökhan Tekin beye ve sayın g.ecglr'e cevapları için teşekkür ediyorum.. Işığınız bol olsun..