Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Gelenbey markası için hem logotype hem de zeytinyağı etiket tasarımı olarak koleksiyonumdan çıkmıştır. Tasarımlarda kullandığım tüm renkler zeytinin doğasından alıntıdır.
Orjinal ürün fotoğrafları ile sunuyorum ...

gelebeyelg500mli.jpg

By byzed at 2011-09-08

gelebeyconcept3.jpg

By byzed at 2011-09-08

gelebeyconcept4.jpg

By byzed at 2011-09-08

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence alışılmışın dışında bi çalışma olmuş stadart çalışmaların ötesine geçmiş ve ben beğendim elinize sağlık.

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben de çok beğendim, sunumunuz da çok hoş.Elinize sağlık.

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
yine güzel bir iş, tasarım harika, sunumda bir o kadar başarılı, tebrikler...

Son düzenleme:

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Her şey İngilizce olduğu için, "gelenbey" kelimesi ve organik tarım logosu yakışmamış. :)

(Sadece ihraç edilen, iç piyasaya satılmayan bir ürün ise, sözüm yok.)

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
Her şey İngilizce olduğu için, "gelenbey" kelimesi ve organik tarım logosu yakışmamış. :)

(Sadece ihraç edilen, iç piyasaya satılmayan bir ürün ise, sözüm yok.)

Tasarımlardaki zorunluluklar tasarımcının tasarrufunda değil tabi, bazı objeler yakışsın yakışmasın tasarım üzerine kullanılmak durumunda kalabiliyor. Organik ürün satıyorsanız ve bu ürünün organik olduğunu ispat etmek istiyorsanız ambalaj üzerinde o "dandik armayı" kullanmak zorundasınız. Ben daha iyisini yapıp onu kullanacağım diyemiyorsunuz, maaalesef :wink:
Marka olarak "Gelenbey" çok zarif bir zeytinyağı markası bence, yani yöresel bir ifade. Marketlerde raflara şöyle bir göz gezdirelim, acaba kaç tane Türkçe marka bulabileceğiz :) Eğer marka değilde logoyu beğenmedim diyorsan, yorumun ve zahmetin için teşekkür ederim.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Tasarımlardaki zorunluluklar tasarımcının tasarrufunda değil tabi, bazı objeler yakışsın yakışmasın tasarım üzerine kullanılmak durumunda kalabiliyor. Organik ürün satıyorsanız ve bu ürünün organik olduğunu ispat etmek istiyorsanız ambalaj üzerinde o "dandik armayı" kullanmak zorundasınız. Ben daha iyisini yapıp onu kullanacağım diyemiyorsunuz, maaalesef :wink:
Marka olarak "Gelenbey" çok zarif bir zeytinyağı markası bence, yani yöresel bir ifade. Marketlerde raflara şöyle bir göz gezdirelim, acaba kaç tane Türkçe marka bulabileceğiz :) Eğer marka değilde logoyu beğenmedim diyorsan, yorumun ve zahmetin için teşekkür ederim.

İhraç edilmeyip, Türkiye'de üretilip, Türkiye'de satılacaksa etiketi de Türkçe olmalı diyorum. Bunun dışında logoya da, tasarıma da söyleyecek söz yok.

Zahmet edip, uzunca cevapladığınız için ben teşekkür ederim.

byzed

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.zulfikarfidanci.com
İhraç edilmeyip, Türkiye'de üretilip, Türkiye'de satılacaksa etiketi de Türkçe olmalı diyorum. Bunun dışında logoya da, tasarıma da söyleyecek söz yok.

Zahmet edip, uzunca cevapladığınız için ben teşekkür ederim.

Burada yayınlanan çalışmalar birer grafik tasarım ürünüdür ve bu çalışmaların sahipleri de birer tasarımcı. Ben dört farklı dili aynı ambalaj üzerinde de kullanmıştım, bunun gibi bir çok örnekte var. Burada önemli olan tasarımın bütünü ve bu bütünü oluşturan grafik detaylardır.
Font, renk, resim, mizampaj, tipografik düzen gibi motiflerin, "ortaya koyduğu tasarım" üzerinde eleştirel yaklaşımlarda bulunursak hem üreten, hem üretilen hemde eleştiren adına daha verimli bir ortam oluşturabiliriz.
Bu alt bilginin akabinde ; Ürün Türkiye de üretiliyor, bu sene Türkiye de satılacak, seneye hem Türkiye de hem de Yurt dışında satılacak. Bu durumda söz konusu tasarımın evrenselliği hakkında soru işareti varsa karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz. İyi çalışmalar dilerim.