Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Geleneksel sanatlarda Lale Motifi yardım..

Hasan19

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar,

Geleneksel sanatlarda lale motifi diye bi ödevım var. Araştırdım ama pek anlamıyorum bışey bulamadım. Resimlerle falan 20 sayfa kadar olucak. Yardımlarınızı beklıyorum..

liversoy

🌱Yeni Üye🌱
lalee motifleri

ebru sanatımızda, çinicilikte ve minyatür de değişik lale figürleri bulabilirsiniz özellikle 5 başlı istanbul lalesi en meşhur olanıdır...

frankwilfried

🌱Yeni Üye🌱
Y'azdıklarım ülkeye ne getirdi, insanımıza neler kazandırdım? Bunların tartışılmaz
cevaplarını elbette tarih verecektir. Ama bugün, yaptıklarım ve yazdıklarımla ilgili
Türkiye’de ve dünyada söylenenleri, yazılanları, özellikle üniversite düzeyinde yapılan
araştırmaları, doktora tezlerini dikkate alarak konuşursak şu noktaların altını şimdiden
çizebilmekteyiz: 1. Genelde İslam dünyasına, özel olarak da Türk halkına, yaşadığı
dinin Kur’an’dan onay alamayacak bir duruma getirildiğini söyledik. Ve bu söylem,
sahte dini sömürmeyi meslek haline getirenler dışında herkes tarafından kabul edildi. 2.
Türk insanına, Kur’an’ı kendi dilinde okuyup anlamanın kaçınılmazlığını ve bunun
aksini sürdürmenin din adına bir felaket olduğunu söyledik; geniş halk kitleleri
nezdinde bu da kabul gördü. Temsil ettiğimiz düşünceye katılanlar kadar katılmayanlar
da itiraf etmekteler ki, bugün Türk insanı evinde, işyerinde, kışlığında, yazlığında
Türkçe Kur’an meali bulunduruyor, okuyorsa bunun arkasında bizim gayret ve çilemiz
vardır. 3. Berlin Duvarı’nın yıkılışı ardından, dine sırt dönmekle din adına hurafeye,
karanlığa ve sömürüye teslim olmak arasında bir tercihe zorlanan ve bu yüzden derin
bir bunalıma düşen Türk halkı, bizim ortaya[9Apps]Tutuapp 9apps Showbox koyduğumuz “Kur’andaki İslam”
perspektifiyle bir “Üçüncü Yol” keşfetmiş, böylece hem dinine bağlı kalmak hem de
çağla barışık yaşamak şansını yakalamıştır. İşte bu olgu yüzündendir ki bendeniz,
milyonların şükranlarını aralıksız dinlemek gibi eşsiz bir mutluluğu yaşamaktayım.

yfuogigiu

🌱Yeni Üye🌱
well Rich even if we can't read the inscription, I would still say that its beautiful and precisely rendered letters within the few knots it uses sure puts us out of the tent and into the city.
Regarding other comparable pieces I do have a recollection of seeing another similar, but I might be wrong

Newest Movies