Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Görsel İletişim ve Grafik Tasarım

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
608buyukfs0.jpg

Tevfik Fikret Uçar

İNKILAP KİTABEVİ

İşaret ve simgelerle iletişim kurmaya çalışan insanoğlu, seslere karşılık gelen şekiller yaratarak günümüzdeki alfabenin temellerini attı. İnsanlığın en önemli ilerlemelerinden biri olan bu noktadan sonra her şey eskisinden çok farklı gelişti. Kolaylaşan öğrenme süreci, kültür ve insanlığın gelişiminde önemli farklılıklar yarattı. Artık fikirler, tarih ve olaylar daha kolay paylaşılabiliyordu. Yazmayı ve yazdıklarını basit yöntemlerle çoğaltma yolunu keşfeden insan, iletişimin yepyeni bir kulvarını keşfetti. Binlerce yıllık bu evrim günümüzde grafik tasarımı veya görsel iletişim tasarımı adı verilen bir mesleğin temellerini oluşturmuştur.

200'den fazla resim, çizim ve grafikle zenginleştirilmiş bu kitapta; semboller, görsel iletişim, yazı, tipografi, sayfa tasarımı, baskı teknikleri gibi grafik tasarımın başlıca uygulama alanları ele alınıp incelenmektedir.

Hande Dilek AKCAM

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.handeakcam.com
elimden düşürmediğim başucu kitabım..grafik sanatıyla uğraşan bütün arkadaşların arşivinde olması gereken bir kitap.:peace1:

-(siyah)-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu kitabı görmüştüm,elimde yok ama Emre Becer'in "İletişim ve Grafik Tasarım" da çok güzel...Grafikte okuyan yada grafikle ilgilenenlerle tavsiye ederim

jekfer

🌱Yeni Üye🌱
bu kitap bende de var ..süper başucu kitabı..hande nin de dediği gibi..

ByGRAFF

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hemen tedarik etmem lazım çok geç kaldığımı düşünüyorum...

sercan001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu kitap bana okulda hocamız tarafından ders kitabı diyerekten zorla aldırılmıştı. tabi normal öğrencilik hali olaraktan ders kitabı diyerek kenara koymuştum. bu sene okul bitince odada boş boş otururken bu kitap gözümün önüne geldi
bari okuyim dedim . kitabı son sayfasına kadar kelimesi kelimesine okudum
güzel kitap herkese tavsiye ederim.