Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım'da Yüksek Lisans

Lilliput

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar..
Liseyi bitireceğim yıl üye olmuştum buraya, keşke ticaret meslek lisesi değil de meslek lisesinde okuyup grafikerlik alanında kendimi geliştirmek elimde olsaydı diye hayıflanmıştım. Hala aynı şeyleri düşünüyorum gerçi.
Aslında benim sorum YL yapmış kişilere çoğunlukla.
İstanbul Üniversitesi'nde iki yılı bitirdim, DGS'yle İktisat bölümünü kazandım 3 sınıftayım şimdi. Ama benim gözüm hala grafikerlikte. Derslerden zaman bulduğumda zaten bu konuda kendimide geliştirmeye çalışıyorum, programları öğrenmeye calısıyorum. Kendi çabamla ögrendikten sonra da kursa gidip daha çok geliştirmek istiyorum. Bunları yapmak beni grafiker yapmaz elbette. Ama hayal gücümün geniş olduğuna inanıyorum ki bunu da duyuyorum hep çevremden. Neden yeteneğimin olduğu bi konuya yönelmedim diye hep üzülüyorum ama zamanı geri almak mümkün değil.
Sorum şu ki; ben YLisansımı Grafik Tasarım bölümünde yapabilir miyim? Üniversitelerin çoğu bölümle ilgili lisans mezunu omayı şart koşuyor ama ben grafik tasarımda yüksek lisans yapmayı çok istiyorum. Bi kaç konu gördüm farklı sitelerde ama hiç cevaba rastlamadım. Bu koşulu istemeyen üniversitelerde olduğu yazıyor ama hangi üniversite, tezli mi tezsiz mi yazmıyor.
İkinci sorum ise Grafik Tasarım'da YL yaptıktan sonra bu konuda öğretim görevlisi olabiliyor muyum?
Eğer olabiliyorsam ama çok çok çok zorsa bile ben bunun peşinden koşmak istiyorum. Ama eğer olamycaksam ya da ünvanını alamycaksam kendi bölümümde YL yaparak üniversitede öğretim görevlisi olmak, yükselmek istiyorum. En azından Grafik Tasarımla bağımsız olarak ilgilenirim.
Umarım yadırganmam :smile: