Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik tasarımı hakkında???

silgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb benim ilk mesajım ama burayı genelde takip etmeye çalışıyorum. benim sorum şu ben düz lise mezunuyum resim öğretmenliği istiyorum. 2007 yılında Samsun da sınava girdim ikinci sınavda elendim. 2008 yılındaki sınavıda kaçırdım.Ben grafik tasarımı istiyorum şu anda aslında biraz da ama ben ilçedeyim ve bi kursa gitme imkanım da imkansız o yüzden şimdiki düşüncem de iki yıllık grafike tercih yapmak. benim size sorum ise;
1) Ben düz lise olduğum için grafike yerleşme ihtimalim varmı?
2) İki yıllıktan da dört yıllığa geçiş yapmak istiyorum bu konuda da biraz yardım ederseniz fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim. :angel:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
1) Ben düz lise olduğum için grafike yerleşme ihtimalim varmı?
Sitem benim mezun olduğum yıla göre o kadar çok değişti ki bunu cevaplayamayacağım.
2) İki yıllıktan da dört yıllığa geçiş yapmak istiyorum bu konuda da biraz yardım ederseniz...
Böyle bir hakkınız var. DGS ( dikey geçiş sınavı) sınavına yıl bitiminde giriyorsunuz. 80 türkçe 80 matematik olmak üzere değerlendirmeye alınıyorsunuz. Yalnız şu gerçeği gözardı etmemek gerek. Türkçe ve Matematik altyapınızın oldukça sağlam olması gerekli ayrıca kontenjan sayıları ünv. dağılımlarına görede çok az oluyor.
Tercihiniz ne olursa olsun şimdiden hayırlısı olsun.

silgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yalnız şu gerçeği gözardı etmemek gerek. Türkçe ve Matematik altyapınızın oldukça sağlam olması gerekli

işte buda en kötüsü türkçe tamam ama matematik le hiç aram yok :( :sweating: doğrusu benim aklıma bunu nette tanıştığım vede sadece bi kere konuştuğum birisi getirdi yani grafik tasarımını ve kolay bende geçiş yapıcam falan dedi o yüzden de bunu düşünmeye başladım. DGS hakkında hiç bir bilgim yok doğrusu... peki şunuda duydum mesela bir bölüme gidiyosun iki yıllık sonra tekrar öss ye girip 4 yıllık bir puanla aynı bölümün 4 yıllığını kazanıyosun ve 3. sınıftan devam ediyosun gibi bişey duymuştum böyle birşey grafik için geçerlimi tab grafikte onun için yetenek sınavına girmek gerekiyo yani 3. sınıftan devam etmek gibi bir olanak varmı ?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
3. sınıftan devam etmek gibi bir olanak varmı ?
Dgs sınavı için bu geçerli 3. sınıftan başlıyorsunuz. Yalnız istisna üniversiteler var hazırlık okutan hazırlığı verdikten sonrada 3. sınıftan başlatan.

iki yıllık sonra tekrar öss ye girip 4 yıllık bir puanla aynı bölümün 4 yıllığını kazanıyosun ve 3. sınıftan devam ediyosun...
Normal öss formatında bu geçerli değildir. Bizim tüm yükümlülüğümüz Dgs dir.

silgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şu grafik tasarımına bir girsem ahh iki yıllığa bile razıyım artık ama düz lise işte :( yardımınız için teşekkür ederim.