Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

GT Logo Tasarımım

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Degerli görüşlerinize sunarım

grafiktasar305mlogo1ym4.jpg

emre.coskun.67

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cok karisik böyle logo olmaz arkadasim kusura bakma ama ben beyenmedim...bu tabi benim sahsi görüsüm

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
dostum çalışmanı yanlış bölüme eklemişsin
bu logo olamaz olsa olsa serbest çalışma olabilir
biraz araştırma şart ;) kolay gelsin

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz bu çalışmaya logo çalışması diyorsanız burada emek verip çalışan insanlara çok büyük haksızlık yapmış oluyorsunuz.
Biraz zaman ayırmış olsaydınız ve logo çalışmasının ne gibi süreçlerden geçtiğini öğrenseydiniz hem bu çalışmayı buraya eklemezdiniz hem de yapılan yorumlara daha saygılı olurdunuz.

Umarım ne demek istediğimi anlarsınız.

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Ben yapılan yorumlara saygılıyım.Sadece küçük bir cocuk edası vermek istedim - Banane banane bu logo. derken Ufacık bir şaka yaptım saygısızlık olarak nitelendirmeniz üzdü beni.Verdigim ikinci cevapta The One arkadaşımızadır ki kendilerinin yorumlarını site içinden sürekli takip ederim sitede bildigim takip ettigim bir kişidir.Beni lütfen yanlış anlamayın asla saygısızlık gibi bir niyetim olmadı.

Tavırlarımı sizlere cok iyi aktaramadıgımdan dolayı kusuruma bakmayın diyebilirim sadece.

jixx1903

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede logo olamaz LOGO sadelik tir anlamlıdır bu masaüstü resimlerine benziyo :)

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
logo hakkında geniş araştırma yapmalısın bu şekilde çalışma yapıp siteye atarsan hele logo gibi ince ve cok hassas bir konuyla alakalı eleştirilerde senin acından yıpratıcı olabilir ilk önce logo hakkında geniş bir biligiye sahip olman lazım sonra logo ile ilgilgili çalışma yap bu şekilde olmamaış aslında bu bir logo değil ne olduğu hakkında pek yorum yapmayacağım gecende aynı konuyu konuşmuştuk seninle siteye konu atmak için acele bişey yapayım da yorum alayım havasında olma gercekten zaman ayır ve uğraştığın belli olsun bizde ona bakıp oyle yorumlayalım burada arka planı gredient on tarafında yazı bi emek goremedim ve unutma logo yaparkende bu çalışma için soylemiyorum genel manada sunumunu daha sade yapmalısın bak sana logo hakkında ufak bir bilgi

Logo Nedir? İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır? Dikkat Edilmesi Gereken Konular

--------------------------------------------------------------------------------

Logo Nedir?

Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.(Örn: Coca Cola 'nın el yazısı tarzındaki logosu, Mc Donald's ın logosu)

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır? Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Başlarken: Logoda amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek midir? yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır? Dikkat etmeliyiz.

* Akılda kalıcı olmalıdır.
* Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
* Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
* Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
* Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
* Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü kullanılabilir.)
* Logoda amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretebilir...

''logo nedir'' alıntıdır

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
birşeyler çalışıp bizlerle paylaşman güzel ilk önce ellerine sağlık diyorum.

fakat bu çalışmaya bakınca ne yapmak istediğini senin bile bilmediğini sadece birşeyler yapmak için yaptığını düşünüyorum. yanılıyor da olabilirim :)

öncelikle bu görselde çalıştığın programların ince özelliklerini keşfettikçe eğlendiğinide görebiliyorum. inan bana şuanda en prof. grafiker bile bunları keşfettiği günleri unutmamalı :)

bunları yapman güzel ve yapılan yapıcı eleştiriler doğrultusunda ilerlemende daha güzel olacak emin ol ;)

sonuçta istekli olmak zevk almak her işin en başıdır. bunlar olmazsa bırak logoyu çöp adamı bile yapmak istemezsin.

bu yaptığın çalışma logodan çok afiş çalışması gibi olmuş yani karışık bir kaç görsel sıradan bir fon üzerinde dağılmış.

ellerine sağlık şimdiden başarılar dilerim...

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Rüzgar verdigin bilgiler için cok teşekkür ederim.Bu yazın haricinde gecen günlerdeki yazışmalarımız dogrultusunda araştırmalarımı daha onceden de söyledigim gibi yapıyorum.Sizin benım için bu ugraşınız ayrı bir güzellik dostum.Teşekkür ederim.
Sansiri sizde eglendıgımı ve zevk alarak yaptıgımı cok iyi anlamışsınız ince düşünmeniz cok hoş.yawaş yawaş programa hakim oldugumu hissediyorum tabi cok yetersizim hala fakat hergeçen gün program hakkında aklıma birşey daha kayıt edıyorum.sizlerin yorumları programı ilerletmemde büyük rol oynuyor yönlendirmeleriniz beni mutlu ediyor.

Daha sıkı çalışmalarla karşınıza cıkıcam hazırlanıyorum bekleyin : )

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
logo olarak değilde genel bir çalışma olarak düşünürsek GT harflerindeki kontürü kaldırırsan daha güzel duracaktır eminim...

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
ben bu çalışmamın logo olamayacagını iyiiice kavramış durumdayım arkadaşlarımız sag olsunlar :) Amacım ilk basta logomun nasıl oldugunu ögrenmekti ama logomun logo olamayacagını ögrendigim için çok daha mutluyum.Genel bir çalışma yada programın özelliklerini ögrenmek acısından alelane bir çalışma olarak degerlendiriyorum ben artık kendi aklımdı bu çalışmayı.GT harflerınınde kontürünü kaldırıp denedim tavsiyenizi göze daha hoş gözüküyor haklısınız.