Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi Program Daha Gelişmiş? Illustaror-Freehand-Corel

alisenok

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alisenok.tr.gg
Arkadaşlar logo tasarımı için en gerkli şey kendi yaratıcılığımızdır. Ancak en gelişmiş ve ayrıntılı (KALİTELİ)!!! program Illustrator, Frrehand ve Corel'den hangisidir?

Benzer konular

alptekin82

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1 Illustrator
2 F.Hand
3 Corel

Arkadaşlar logo tasarımı için en gerkli şey kendi yaratıcılığımızdır. Ancak en gelişmiş ve ayrıntılı (KALİTELİ)!!! program Illustrator, Frrehand ve Corel'den hangisidir?

FrREHAND??? FreeHand Olcak galiba. Soyleyeyim dedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
her programın kendine has bir çalışma alanı, kullanım kolaylığı ve kendine özgü becerileri vardır... illustrator'da ilüstrasyonlar yapabilirsiniz... freehand ve corelde vektörel çizimleri daha rahat çizebilme olanağına sahipsiniz... ama tüm bunları bir kenara bırakın... eliniz hangi programa yatkınsa o program sizin için uygun demektir... ama hangisi en iyisi demekle bütün bu programları birbirine düşürmekten maalesef geri kalmıyoruz... bu durumda da ne yazık ki tıpkı pc mi mac mi tartışması gibi illustrator mı, freehand mi yoksa corel mi sorularıyla karşı karşıya kalıyoruz...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
her programın kendine has bir çalışma alanı, kullanım kolaylığı ve kendine özgü becerileri vardır... illustrator'da ilüstrasyonlar yapabilirsiniz... freehand ve corelde vektörel çizimleri daha rahat çizebilme olanağına sahipsiniz... ama tüm bunları bir kenara bırakın... eliniz hangi programa yatkınsa o program sizin için uygun demektir... ama hangisi en iyisi demekle bütün bu programları birbirine düşürmekten maalesef geri kalmıyoruz... bu durumda da ne yazık ki tıpkı pc mi mac mi tartışması gibi illustrator mı, freehand mi yoksa corel mi sorularıyla karşı karşıya kalıyoruz...

saskin kofteye aynen katiliorum birde bu konunun benzeri zaten forumda mevcut.
Kolay gelsin.

alisenok

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alisenok.tr.gg
biliyorum. en başta yaratıcılığın önemini bildiğimi zaten söyledim ama benim sorduğum sadece bu 3 programın en iyisi... ??? Illustrator / Freehand / Corel ???

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
biliyorum. en başta yaratıcılığın önemini bildiğimi zaten söyledim ama benim sorduğum sadece bu 3 programın en iyisi... ??? Illustrator / Freehand / Corel ???

anlatmak istediğimi pek ifade edemedim sanırım... en iyisi hangisi diyerek birbirinden değişik özellikleri bulunan programları aynı kefeye koyamazsınız... hepsi kendi içinde farklı... en iyisi hangisi madem bilmek istiyorsunuz söyleyeyim... en iyisi her zaman kendi üst sürümleridir... çünkü bu 3 program birbirine benzemediği için bir tutulupta aralarından seçmece yapmak mantıklı değildir...

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar tamam hangisine alışıksak yatkınsak bizim için en iyi program odur ama genel olarak da bi bakmak lazım. Ben önceden freehand kullanıyodum illustratör e geçiş yaptım ai yi öğrendikten sonra illustratör ün çok daha iyi olduğunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim ;) Freehand den daha hızlı, freehand gibi sorunlar çıkarmıyor. Baskıda ne çıkacak direk görebiliyorum, Freehand gibi pek yanıltmıyor. Ve bir sürü gelişmiş özelliği var.
Mesela geçenlerde karışık bi vektörün bazı yerlerindeki renklerini değiştirmem gerekti ai de live paint le çabucak hallettim, freehand de yapmayı düşünemiyorum :)

cinici

🌱Yeni Üye🌱
Özellikle logo ve desen (motif) çizimleri freehand de daha hızlı yaparsınız.
tasarım ve dizilimlerde corel x4 .
bu iki program aynı kulvarda ama kullanım şekilleri farklı freehandeki çizim hızı corelde yok. ikisini de kullanırsanız harika çalışmalar ortaya çıkıyor.
ilistratör denedim iyi sonuçlar alamadım.
yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olurmu bilmem ama şu meslek dallarında bu programları kullanırlarsa güzel sonuçlar alırlar.

SERİGRAFİ : Freehand mx = renk ayrımı, daha hızlı çizimler, nokta kontrolü, toplu renk kontrolü ve daha birsürü özellik ama yeni versiyonu artık olmayacak.
LOGO : Freehand mx çizin COREL x4 de düzenleyin
WEP : COREL X4 , potoshop , freehand
KARTVİZİT : FREEHAN MX çizin COREL x4 düzenleyin
REKLAM TABELACILIĞI: Kesinlikle kayıtsız şartsız COREL x4 başkasına gerek yok
RESİM DÜZENLEME : Photoshop
not: potoshopta dergi ve matbaa işleri güzel oluyor ama bilgisayarda çok yer kaplıyor
ayrıca layer leyer çalışmak lazım :)

chuckie_tuce

🌱Yeni Üye🌱
freehand hariç hepsi bnce:) freehand çok dosya bozuyo bu yzden sevmiyorum..

Aspel88

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim düzenlemede kesinlikle photoshop

fotoğraf stüdyoları için (prof.) light room (kes me işlemi haricinde bütün olark foto işlemekte çok başarılı)

vectör olark illustrator cs4 ( cs4 e kadar ki seride sorunlar mevcuttu daha doğrusu eksikler vardı mesela 1 den fazla artbord açamıyorduk. cs4 de daha düzenli olmuş cs5 geliyor orada da mantıksal perspektif eklediler.)

animasyonda flash tabiki vazgeçilmez :)

şivan2008

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet gerçekten freehand hariç hepsi . . .

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
her programın belirli bir artısı ve eksisi vardır bunları mukayese etmek sebze ve meyve kıyaslamak gibi oluyor biraz da. önceden de photoshop corel kıyaslaması yapılır durulurdu. önemli olan arabanın markası değil o arabayı kullanan kişinin maharetidir. sonuçta program bilginiz ne kadar önemli ise de mausu tutan el ve o eli kullanan beyin daha önemlidir. 3 programı da dönüşümlü kullandım ama elim corele daha yatkın geldiği için ben coreli tercih ediyorum. ancak bu demek değildir ki corel iyi. unutmayalım paint de ve hatta exel de dahi harikalar yaratan insanlar var. dediğim gibi önemli olan araba değil direksiyondaki şofördür.

pfdundar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ai benim gözümü çok korkutuyor çok karışıkmış gibi geliyor. Corel'a alıştım bir kere çok hızlı yapabiliyorum düşündüklerimi. Freehand sempatik geliyor öğrenmeye çalışıyorum hala daha...
Hangisi daha iyi diye sorarsanız cevap veremem tabi :)

Grafittas34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gelişim açısından rakipsiz program İllustrator bence freehand'den hiç haz almıyorum senede 1 kere kullanırım belki corel'i de sık kullanıyorum ancak müşterilerin işleri için yada ai'ye ek imaj atıcaksam kullanırım.

sheker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illustrator her ne kadar gelişmiş olursa olsun, bana çok karışık geliyor. corelime alışmışım bir kere benim baş tacım coreldir her daim,, iyiki varsın corelx5 :)