Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator soru ve sorunlarınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Adobe Illustrator ile ilgili sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz...

fstallion

🌱Yeni Üye🌱
illustratorde büyük bir dokümanda çalışıyorum yaklaşık 2 m lik bu dosyayı jpeg ya da eps kaydetmek istedğimde yeterli alan yok uyarısı ya da illustrator bunu yapamaz uyarısı geliyor. Acaba preferences ten bir ayar mı yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

jpeg de the file coudn't be written due to an eror diyor.

can't save illustrasion can't print illustration ise eps uyarısı

Son düzenleme:

fstallion

🌱Yeni Üye🌱
jpeg için 72 dpi da dedğinizi yaptım fakat şu uyarı geldi. The application ran out of virtual memory Please close some windows to free memory.

anlamadım şimdi yapıyor bi bakiim. ok yaptı teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ram ınız yetersiz yada hdd nızdekı boş yeri kontrol ediniz.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanal bellek yetersiz uyarısı veriyor. Yukarıda da belirttiğim gibi ram yetersizliği ile alakalı bir durum. Açık olan tüm programları kapatıp, tekrar denemelisin...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
değiştirmek istediğin rengi seçip select-same-fill color seçildiğinde, Seçili obje ile aynı renge sahip diğer nesneler de seçilir. Renk paletinden seçilen objelere yeni renk uygulayabilirsin...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaslar. Ben bu programı yeni öğreniyorum. Derslerini internetten takip ediyorum sürekli. Suanda bende cs kurulu fakat bunda siyah beyaz nası yapılır bilemiyorum. Diğer versiyonlarında sanırım Window - Workspace den yapılıyor. Bunda nasıl yapıldığını bilen varmı acaba? Şimdiden teşekkürler

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb arkadaslar. Ben bu programı yeni öğreniyorum. Derslerini internetten takip ediyorum sürekli. Suanda bende cs kurulu fakat bunda siyah beyaz nası yapılır bilemiyorum. Diğer versiyonlarında sanırım Window - Workspace den yapılıyor. Bunda nasıl yapıldığını bilen varmı acaba? Şimdiden teşekkürler

Eğer sorunu yanlış anlamadıysam çözümü şöyle...

Resmi sayfaya çağırdıktan sonra üstte embed seçeneğini tıklayacaksın daha sonra edit/editcolors/convert to grayscale diyerek dene... saygılar..

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑

ben olayı tam olarak anlayamadım photoshop olsa tamam ama illustrator'da siyah beyaz yapma diye bir olay ben bilmiyorum olsa bile bunun workspace de olacağını sanmıyorum çünkü workspace çalışma alanı ile ilgili menü. Varsa da şaşırıp burda birlikte öğreniceğim sizinle :)

Mesajımı yazdıktan sonra ADAMINbiri'nin cevabını okudum aklım Workspace'e gidince şaşırdım sonradan bende öğrenmiş oldum teşekkürler...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
anladığım kadarıyla,
vektorel çalıştığınız renkli bir iş var ve
siyah beyaza çevirmek istiyorsunuz.

en doğru yöntem şu

picture2nw6.png

filter => colors => convert to grayscale

diğer bir yöntem ise,
picture1kv9.png

renklerinizi seçtikten sonra window => color 'dan sağdaki minik oku
tıklayarak grayscale' e çevirebilirsiniz.

• diğer bir yöntem de illustrator'da çalıştığınız renkli işi save as .eps kaydedin.
bu .eps'yi photoshop'ta açarken (ne şekilde açacağını soran bir pencere çıkar)
grayscale'yi işaretleyerek açıp .tif kaydedebilirsiniz. bu yöntemin dezavantajı, artık işiniz vektörel olmayacaktır.

Son düzenleme:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
merakla cevaplamanı bekliyordum handemir..
senden çok şey öğreneceğim..hocam.

saygılarımla

Son düzenleme:

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
merakla cevaplamın bekliyordum handemir..

saygılarımla

ufukdural size aynen katılıyorum ayrıca handemir anlatım tarzınız ve yardımlarınız çok hoş teşekkür ediyorum ve ilgiyle takip ediyorum...

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
vektörel çalışmayı siyah beyaza çevirmenin bir başka yoluda... tüm çalışmayı seçip yine edit/edit colors/convert to grayscale den yapılabilir...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
merakla cevaplamın bekliyordum handemir..

saygılarımla

sevgili ufuk dural, benim sizden baskı konusunda öğrendiklerimin yanında bunlar hiçbirşey.

ufukdural size aynen katılıyorum ayrıca handemir anlatım tarzınız ve yardımlarınız çok hoş teşekkür ediyorum ve ilgiyle takip ediyorum...
teleset,
illustrator'u seviyorum ve kullanıcılarının artmasını istiyorum. Bu siteyi de seviyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Az önceki konuyu hemen 1-2 deneme ile çözdüm açıkçası. hiç renkli bir vektöreli siyah beyaza çevirmek başıma gelmemişti. ve işte hep birlikte yeni birşey öğrenmiş olduk.

faydalı olabildiysem, ne mutlu bana.

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar ben heralde tam bilemediğim için anlatamadım. Bakın size başka bir siteden aldığım dersi gönderiyorum.

resimlerin sırası biraz karıştı ama aslında anlatmak istediğim böle bişiydi. Bu işlemi cs de yapmak

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
anlatamamışsınız gerçekten.
resim deseydiniz baştan anlatım daha farklı olacaktı.
başka derslerden faydalandığınıza göre trace konusunu anlatmamıza gerek kalmamış.

lütfen sorularınızı açık ve net sorunuz.

başka sitelerde alıntı yapacağınıza lütfen sizde öğrendiğiniz bilgileri bizler gibi paylaşmayı deneyin.
hem böylece bilgileriniz pekişecektir.

Son düzenleme:

nuray110

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kesinlikle sana katılıyorum Handemir arkadasım, Bilgi paylaştıkça çoğalır. Başta da dediğim gibi bu programı bilmiyorum yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Dersler için internette bi araştırma yaptım ama henüz ben bile anlamamışken neyi paylaşabilirim?

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️

yani resimi vektöre çevirmek istiyormuşsunuz. :)
bunu illustrator'un yine mükemmel bir özelliği olan live trace ile yapabilirsiniz.
Live Trace'nin kullanımı için lütfen aşağıdaki linke tıklayın.
https://www.grafikerler.net/resmi-vektore-donusturme-live-trace-t11921.html?t=11921

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...