Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kağıt Türü ve Kullanılan yöntemler.

zippocini

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, bu tarz bir kartvizit yaptırmak istiyorum ama derdimi nasıl anlatacagım bilmiyorum.Sanırım Türkiyede kenarı renkli kartvizit yaptıramıyoruz o yüzden o özelliğinden vazgeçtim.

Bu örnekteki anlamdıgım noktalar füme yüzdeki uygulama gofre mi ? Gofre ise uygulanacak alan (logo) yüzey renginden farklı olarak siyah mı basılmış yoksa gofre uygulanırken mi rengi koyulaşıyor ?

Diğer bir durum ise kağıdın türü. Bu tarz koyu bir çalışmayı standart sayılabilecek, mat selefonlu kağıda uygularsak kötü olacakmış gibi geliyor. Sanki bu kağıt mukavva yada teksir kağıdı gibi, kağıdın liflerinin daha belirgin oldugu bir malzeden üretilmiş gibi.

Özetle bu kartviziti 700gr kalın olacak sekilde yaptırmak istiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Bu konu hakkında bilgisizim. Komik olduysam kusura bakmayın. :(

Benzer konular

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhabalar, bu tarz bir kartvizit yaptırmak istiyorum ama derdimi nasıl anlatacagım bilmiyorum.Sanırım Türkiyede kenarı renkli kartvizit yaptıramıyoruz o yüzden o özelliğinden vazgeçtim.

Bu örnekteki anlamdıgım noktalar füme yüzdeki uygulama gofre mi ? Gofre ise uygulanacak alan (logo) yüzey renginden farklı olarak siyah mı basılmış yoksa gofre uygulanırken mi rengi koyulaşıyor ?

Diğer bir durum ise kağıdın türü. Bu tarz koyu bir çalışmayı standart sayılabilecek, mat selefonlu kağıda uygularsak kötü olacakmış gibi geliyor. Sanki bu kağıt mukavva yada teksir kağıdı gibi, kağıdın liflerinin daha belirgin oldugu bir malzeden üretilmiş gibi.

Özetle bu kartviziti 700gr kalın olacak sekilde yaptırmak istiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Bu konu hakkında bilgisizim. Komik olduysam kusura bakmayın. :(

bilmemek ne zamandan beri komiklik olmuş :)

evet kartvizitteki baskı gofre ve rengide gofreden dolayı klişenin yüzeyi düz olduğu için işlemden sonra farklı bir renkmiş gibi gözüküyo.

tabiiki 350 gr. kağıtta bu çokda güzel durmaz, 700 gr sıvama olması gösterişi ve prestiji arttırır yaptığınız iş ile alakalı olarak...

yararlı olduysam ne mutlu....

zippocini

🌱Yeni Üye🌱
bilmemek ne zamandan beri komiklik olmuş :)

evet kartvizitteki baskı gofre ve rengide gofreden dolayı klişenin yüzeyi düz olduğu için işlemden sonra farklı bir renkmiş gibi gözüküyo.

tabiiki 350 gr. kağıtta bu çokda güzel durmaz, 700 gr sıvama olması gösterişi ve prestiji arttırır yaptığınız iş ile alakalı olarak...

yararlı olduysam ne mutlu....

yardımın için çok teşekkür ederim :D Sadece kağıdın türü hakkında biraz belirsizlik var kafamda. Kağıdın 700 gr olduğunda hemfikiriz fakat ne tür bir kağıt oldugunu anlamadım. Daha öncede dediğim gibi sanki mukavva yada teksir kağıdı gibi, lifleri kolayca anlasılabilen bir kağıt. Selefonlu bir kağıt değil yani :D Yoksa geridönüşümlü kağıt mı kullanılmış ?

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
rica ederim bu sitede yardımcı olmak görevdir. çünkü bende çok şey ögrendim grafikerler.net den.

kağıt fantazi kağıt farkındaysanız sadece klişe kullanıldığı için selefon ihtiyacı doğmamış sanırım...