Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kapak Çalışmam

ysnoksuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bannerci.net
3180.jpg

Kitabın konusu;

Hayat, Pakistan’ın Kolistan Çölü’nde yaşayan genç Shabanu için hem tatlı hem de zalimdir. Zengin ve güçlü bir derebeyiyle trajik bir karşılaşma, onun ablasıyla evlilik planlarını altüst ettiğinde, Shabanu’dan hayal ettiği her şeyden vazgeçmesi istenir.

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma görünüyor, bence de gayet güzel bir çalışma. Rafta görsem dikkatimi çekerdi herhalde. Emeğinize sağlık.:)

qwerty1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu görselini sunduğunuz çalışma sizin deneme amaçlı bir çalışmanız mı? vereceğiniz cevaba göre yorum yapacağım da...

ysnoksuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bannerci.net
Hayır deneme amaçlı değil. Onaylanmış bir çalışma. Şuan baskı aşamasında.
(Daha önceden formda hiç paylaşım yapmamıştım. İnşallah bunda sonraki paylaşımlarımı sunum yapmadan önce burada paylaşıp, sizin yorumlarınıza göre şekillendirmek istiyorum.)
Kapak çalışması ile ilgili olarak;

Birkaç imajdan oluşan bir backgrounda çalışması yaptım. Ana karakter resmine de zeminle uyumlu olması açısından renklendirme çalışması yapıp, pastel hale çevirdim.

qwerty1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
0WyPV.jpg

yukarıdaki görsel kitabın orjinal kapak çalışması

https://www.suzannefisherstaples.com

bu adreste yazarın şahsi web sitesi adı geçen
"Shabanu - Rüzgarın kızı" isimli roman 6 dalda ödül almış bir roman vede newyork times tarafından bir ay boyunca konu olmuş bir eser, telif hakkı tamamen yazarda olan bu eserin kapağının değişimine neden vede nasıl izin versinki ayrıca kitap e-book formatında 9 dilde çevirisi yapılmış elektronik ortamda okunması için......

Awards: Newbery Honor; International Reading Association Young Adults’ Choices; Notable Book in the field of Social Studies; IRA Teachers’ Choice; Horn Book Fan Fare Honor Book; New York Times Outstanding Book of the Year; ALA Best Book for the Young Adult;
ALA Notable Book

Recommendations: starred reviews in Horn Book, Booklist, School Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Reviews; recommend by The New Yorker magazine and The New York Times

Ödüller: Newbery Onur; International Association Genç Yetişkinler Okuma 'Seçimleri, Sosyal Bilimler alanında dikkat çeken Kitap; IRA Öğretmen Seçimi; Horn Book Fan Ücret Şeref Defteri; Yılın New York Times En İyi Kitap; Genç Yetişkinler için ALA Best Kitap ;
ALA Önemli Kitap

Öneriler: Horn Book, Booklist, Okul Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Değerlendirmeler oynadı değerlendirmeleri; New Yorker dergisi ve The New York Times tarafından tavsiye edildi...

şimdi bu durumda bu sizin deneme çalışmanız mı ? diye tekrar sormak isterim...

ysnoksuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bannerci.net
0WyPV.jpg

yukarıdaki görsel kitabın orjinal kapak çalışması

https://www.suzannefisherstaples.com

bu adreste yazarın şahsi web sitesi adı geçen
"Shabanu - Rüzgarın kızı" isimli roman 6 dalda ödül almış bir roman vede newyork times tarafından bir ay boyunca konu olmuş bir eser, telif hakkı tamamen yazarda olan bu eserin kapağının değişimine neden vede nasıl izin versinki ayrıca kitap e-book formatında 9 dilde çevirisi yapılmış elektronik ortamda okunması için......

Awards: Newbery Honor; International Reading Association Young Adults’ Choices; Notable Book in the field of Social Studies; IRA Teachers’ Choice; Horn Book Fan Fare Honor Book; New York Times Outstanding Book of the Year; ALA Best Book for the Young Adult;
ALA Notable Book

Recommendations: starred reviews in Horn Book, Booklist, School Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Reviews; recommend by The New Yorker magazine and The New York Times

Ödüller: Newbery Onur; International Association Genç Yetişkinler Okuma 'Seçimleri, Sosyal Bilimler alanında dikkat çeken Kitap; IRA Öğretmen Seçimi; Horn Book Fan Ücret Şeref Defteri; Yılın New York Times En İyi Kitap; Genç Yetişkinler için ALA Best Kitap ;
ALA Önemli Kitap

Öneriler: Horn Book, Booklist, Okul Library Journal, Publishers Weekly, Kirkus Değerlendirmeler oynadı değerlendirmeleri; New Yorker dergisi ve The New York Times tarafından tavsiye edildi...

şimdi bu durumda bu sizin deneme çalışmanız mı ? diye tekrar sormak isterim...

Evet doğrudur kitap amazon.com da da ciddi sıralara yükselmiştir. Bunun ne amaçla yazdınız bilmiyorum ama şöyle yanıtlayayım bu sorunuzu.
Şuan çalıştığım yayın evi bu kitabın Türkiye basım haklarını satın aldı. Yeni kapak çalıştık. Ayrıca yurt dışından telifi alınan kitapların büyük çoğunluğunun kapakları yeniden çalışılır. Yayın evinde çalışan arkadaşlar bunu çok daha iyi bilirler. Umarım cevap sizi tatmin etmiştir.

Ayrıca kitabın Türkiye telif haklarıda Akçalı Telif Hakları ajansındadır.

Şunu da söylememde yarar olduğunu düşünüyorum. Telifini aldığınız kitabın kapağını isterseniz ayrıca da para ödemeniz gerekiyor.

Son düzenleme:

qwerty1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bakın beni yanlış anladınız benim söylediğim , neden başarı ödülü almış bir kitabın bu başarısını belirtmediniz kapakta? bu kitabın sastışını kat ve kat artıracaktır... bu detayı siz yada yayın evi neden göz ardı ettiniz? sonuçta az buz bir şey değil koskocaman newyork times 'tan vede newbery onur ödülü almış bir eser...
merak ettiğim bu, :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Tasarım yine çok hoş
rüzgar kelimesinin rüzgâr olarak kullanılması taraftarıyım :)
tabi siz böyle yapın demiyorum TDK çoktan belirtmiş kuralı

Kitabın adı ile fotoğrafım uyumlu böyle bir alternatif çalışma da olabilir ama şu anki tasarım da çok hoş
https://www.grafikerler.net/kart-t109863.html