Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karagüzel internet sistemleri afiş tasarımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Coni55

🌱Yeni Üye🌱
karagzelre3on0.gif

uMarım DoğRu Konu Başliği açmişimdir.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Tasarımı yorumlamadan önce bişi sormak istiyorum haddimce.. Kaç kişilik bir çalışan kadronuz var, bu kadar işi yapabilen firma çok büyük olmalı, bu kadar büyük firmada kurumsal bir iş yapmalı.. fakat çok eksiği var

1- Mizampaj yok
2- Renk secimi ve uygulaması yok denebilir
3- Çok karışık ve iç içe
4- Ayırıcı bir bant gözü yormaması için bir öge yok
5- Okunaklılığı hiç yok

biraz araştırma yapın bence site içinde çok farklı çalışmalar mevcut bunlar bizlerin feyz alıp gelişelim diye var.. Çekinmeyin araştırın.

Coni55

🌱Yeni Üye🌱
Bu ölçülerde bu kadar yazıyı ve resmi bi araya daha iyi getireßileceksen bi yaparmısın sayın onur kadarağlı renk ler benim değil müşterimin seçimi

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu ölçülerde bu kadar yazıyı ve resmi bi araya daha iyi getireßileceksen bi yaparmısın sayın onur kadarağlı renk ler benim değil müşterimin seçimi

Benden ondan bahsettim zaten, ne kadar çok işi birarada yapıyor firma.. Eğer renkler müşterininse, yazılarda onun zaten, e resimler zaten hazır.. ozman siz ne yaptınız meslek olarak grafiker yazıyor da?

İşi ben yapacaksam eğer önce müşteriyi ikna ederdim, karışık ve güzel olmaz diye bu bizim işimiz ben terziye hiç demiyorum şöyle dik, böyle kes, diye ölçüyü alıyor adam, kesip dikiyor, iş onun işi... Önce mesleğe saygı..

Son olarakta eğer sadece olumlu eleştiri istiyorsanız lütfen mesajınızda belirtin.

Coni55

🌱Yeni Üye🌱
Benden ondan bahsettim zaten, ne kadar çok işi birarada yapıyor firma.. Eğer renkler müşterininse, yazılarda onun zaten, e resimler zaten hazır.. ozman siz ne yaptınız meslek olarak grafiker yazıyor da?

İşi ben yapacaksam eğer önce müşteriyi ikna ederdim, karışık ve güzel olmaz diye bu bizim işimiz ben terziye hiç demiyorum şöyle dik, böyle kes, diye ölçüyü alıyor adam, kesip dikiyor, iş onun işi... Önce mesleğe saygı..

Son olarakta eğer sadece olumlu eleştiri istiyorsanız lütfen mesajınızda belirtin.

hıhım bende öle diyordum sayın onur

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
hıhım bende öle diyordum sayın onur

Sanırım sıkıntınız var. geçmiş olsun.

Daha anlaşılır bir dille yorumlarsanız hepimiz adına hayırlısı olur, nitekim bu forum sadece siz ve benden oluşmuyor 100.000 üyesi olan bir yerde bu şekilde ki davranışınız sizden başka kimseye zarar vermez..

Yapılan çalışmaya geri dönersek (konumuza);

Neden aşağıdaki resimde sarı ile gösterdiğim yerler hizalı değil? bence kötü durmuş..
aaaaabj0.jpg

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Harika ve olağan üstü bir çalışma olmuş,afiş için gerekli olan herşey düşünülmüş ellerine sağlık bize yol göstermen ve çalışmalrından mahrum bırakmaman dileği ile.

Grafik+Er

🌱Yeni Üye🌱
Tasarımı yorumlamadan önce bişi sormak istiyorum haddimce.. Kaç kişilik bir çalışan kadronuz var, bu kadar işi yapabilen firma çok büyük olmalı, bu kadar büyük firmada kurumsal bir iş yapmalı.. fakat çok eksiği var

1- Mizampaj yok
3- Çok karışık ve iç içe
4- Ayırıcı bir bant gözü yormaması için bir öge yok
5- Okunaklılığı hiç yok

biraz araştırma yapın bence site içinde çok farklı çalışmalar mevcut bunlar bizlerin feyz alıp gelişelim diye var.. Çekinmeyin araştırın.

Bence Haklısınız Özellikle;

3- Çok karışık ve iç içe
5- Okunaklılığı hiç yok

Bencede Renk Seçimi Ve Uygulaması Güzel Değil
Karışık İç İçe Bu Yüzden Okunaklılığıda Düşmüş

Burdan Renk Uyumlu Tonları Seçebilirsiniz En Azından

Bence Grafiker lik Hayal Gücüne Bağlı Diye Düşünmekteyim...
Bu Yorunları Dikkate Alırsanız Daha İyisini Yapmak İçin Yol Kat Etmiş Olursunuz...

okanazli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence de karışık ve renk seçimi olarak kötü olmuş. Yapan arkadaşı demiş ki yazılması istenilenler ve renkler müşterinin seçimleri. Arkadaşı anlıyorum aslında küçücük kartvizite dünya kadar şey yazdıran tiplerden biri ise bu afişe bu kadar şey yazdırması normal. Ancak yine de grafiker olarak müşterini uyarıp renk seçimlerini konusunda uygun bir dille ikna edebilirdin. Sonuçta o afiş senin reklamınıda yapıyor. Müşteriden kurtulmak için aman nasıl istiyorsa yapıyım da kurtulayım dersen kendi reklamını da kötü yapmış olursun.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu tarz bilgisayarcıları görünce aklıma eski bi anı geldi, müşterinin bitanesi geldi, logo istedi, ben logonun hemen yapılamayacağını zaman vermesi gerektiğini, üzerinde düşünmemiz gerektiğini söyleyince, müşteri; bilgisayara giriyosun çıkıyo 5 dakkalık iş değilmi bana uygun bi logo yokmu orda dedi... şaşırdık tabi :) durumu uzah edene kadar deveye hendek atlattık ama bu tarz bilgisayarcılar yada her işe burnunu sokan firmalar sayesinde bu hale geldi.. şimdik adam tanıtımında "oem parça ve logo tasarım" demiş, ne alaka ya... çorba olmuş resmen...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...