Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri

grappelli

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar amatör olarak Illustrator ile kendime ait sade bir kartvizit hazırlıyorum sizlere sormak istediğim Font olarak (Myriad Pro) dışında hangisi en uygun ve:

Ad Soyad punto?
Meslek punto?
tel:+90 punto?
email: punto?

şimdiden teşekkür ederim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ebatlar: 9*4 / 5*6,5 / 8*4,5 / 4 *8,5 Standartın dışına çıkabilirsiniz. Tasarım serbest olmalı..
Ad Soyad 6 Pt ile 11 Pt arasında gelir gider...
Meslek 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...
Tel & Faks: 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...
email: 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...

tabi bunlar benim için..Standart değiller.

Her fontun karakteristik özelliği vardır. Kimi tırnaklı font severken kimisi kalın etli fontları seçer. Piyasada milyonlar (belkide milyar olmuştur) font bulunmakta. Seçim sizin zevkinize ve üzerinde çalıştığınız sektör ile alakalı duruşuna kalmıştır.

grappelli

🌱Yeni Üye🌱
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim:) bu değerlerle 1-2 örnek hazırlayıp değerlendirmenize sunarım teşekkürler:)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim:) bu değerlerle 1-2 örnek hazırlayıp değerlendirmenize sunarım teşekkürler:)

Bu değerlere gerek yok. :) 8cm yatayda 5cm dikeyde zaten standart evrensel bir ölçü gibi.

Bu oranla çalışabilirsiniz.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
dostum kendimce bişeyler yaptım bir kontrol edip fikir verirsen sevinirim:)

Dosya olarak değilde JPG olarak görsel eklerseniz benim dışımda da fikirlerini beyan edecek arkadaşlar olacaktır.

Çalışmanızı indirdim ama konvertlemediğinizden dolayı fontlarını otomatik olarak gördüm. Genel yerleşim hoş, sade bir kartvizit çalışması olmuş.

Görsel sunum çalışmalarınız için Mock-up uygulamalara göz atabilirsiniz.

İyi başlangıç, devamı gelecektir..

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
dosyan gözükmüyor görsel olsa daha çok yardımcı olan çıkar, son mesajında anlatmak istediğin şey lak tekniği istediğin yere lak attırma şansın var :)