Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizitler istediğim renkte çıkmıyor

eymin

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, ben kartvizit tasarımında henüz az deneyimliyim ve bu yüzden tecrübeli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var.
Photoshop cs6 kullanıyorum ve tasarladığım kartvizitler, baskıda istediğim renkte çıkmıyor, bunun bir çözümü var mı?
Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden çok tşkler...

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar, ben kartvizit tasarımında henüz az deneyimliyim ve bu yüzden tecrübeli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var.
Photoshop cs6 kullanıyorum ve tasarladığım kartvizitler, baskıda istediğim renkte çıkmıyor, bunun bir çözümü var mı?
Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden çok tşkler...
Renk ayarlarınız rgb ise renkler canlı ve parlak olur ama baskı cmyk yapılacağı için renkleriniz matlaşır soluklaşır. Bahssettiğiniz bu tarz bir problem mi?

eymin

🌱Yeni Üye🌱
Renk ayarlarınız rgb ise renkler canlı ve parlak olur ama baskı cmyk yapılacağı için renkleriniz matlaşır soluklaşır. Bahssettiğiniz bu tarz bir problem mi?

Evet baskı olacağı için, cmyk yaptım ama baskı öncesi ekranda gördüğümden çok farklı çıkıyor, örneğin turuncu kırmızı gibi çıkıyor. Bunun bir çözümü yokmu, istediğim rengi elde etmek için ne yapmam lazım :S

Lithos

🌱Yeni Üye🌱
Ekranin renk kalibrasyonuda cok onemli. Gecenlerde bir arkadasin ekraninda bir renk gorduk. Baskida o rengi istiyordu. Renk bildiginiz mordu. CMYK degerine baktigimda ise 100c 100 m idi ki ben lacivertte bile asla 100c 100m kullanmam. Kisaca eger cidden bu isle ilgilenecekseniz ekraninizin kalibre olmasi lazim. Konuyla ilgili olarak istersen buraya bakabilirsin. Kartvizit tasarimi icinde ayrica Illustrator programini kullanabilirsin. Buradan da bir suru psd kartvizit ornekleri bulup kendini gelistirmene katkida bulunabilirsin.