Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Layer stilinin başka katmanları da etkileme sorunu

MEHMETOĞUZ1

🌱Yeni Üye🌱
Herkese iyi çalışmalar. Miki farenin renklendirmesine başladım, ancak sağ ele yaptığım layer stilini sol ele de uyguladım, sonrasında sol elin bevel ve emboss ayarını değiştirmek istediğimde sağ ele de bu değişim uygulandı. Bu sefer layer stilini kopyalamak yerine sol ele baştan stil uyguladım ama yine aynı problem oluştu. Sadece sol elin yapacağım değişikliklerden etkilenmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirm? Teşekkürler...
96135770.jpg

Son düzenleme:

MEHMETOĞUZ1

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım katman stilinde hiçbir ayara dokunmadan, Bevel and emboss seçeneğindeki Use Global Light tikini kaldırmak gerekiyor, ama global lightı herhangi bir katmanda, diğer katmanları etkilemeden kullanamıyor muyuz acaba ?

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Sanırım katman stilinde hiçbir ayara dokunmadan, Bevel and emboss seçeneğindeki Use Global Light tikini kaldırmak gerekiyor, ama global lightı herhangi bir katmanda, diğer katmanları etkilemeden kullanamıyor muyuz acaba ?

hayır, eğer ki başka bir layera geçtiğinde bevel and emboss ta use global light ı seçmelisin yoksa başka layerda olan bevel and emboss ayarları da etkilenir...
Use global lightı lütfen seç efekt uygularken...kolay glelsin

MEHMETOĞUZ1

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler Tylcn, sanırım use global light seçili olduğunda,tüm layerlar aynı gölgelendirmeye sahip oluyor.
Mesela 1. layerda stil yaptın( bevel and emboss), sonra 2. layer oluşturdun onda da stil yaptın ama use global light seçtiğinde, 2. layera 1. layerın shading ayarı uygulanmakta.Eğer ayar uygulandıktan sonra shadingde angle ayarıyla oynarsak bu sefer de 1. layerın da shading i etkilenmiş olack ama her iki layer da aynı shading etkisine sahp olacaktır.
Sonuç olarak şuna vardım; use global light tüm layerların aynı shading(gölgelendirme) etkisine sahip olmasını sağlıyor.

Son düzenleme:

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Teşekkürler Tylcn, sanırım use global light seçili olduğunda,tüm layerlar aynı gölgelendirmeye sahip oluyor.
Mesela 1. layerda stil yaptın( bevel and emboss), sonra 2. layer oluşturdun onda da stil yaptın ama use global light seçtiğinde, 2. layera 1. layerın shading ayarı uygulanmakta.Eğer ayar uygulandıktan sonra shadingde angle ayarıyla oynarsak bu sefer de 1. layerın da shading i etkilenmiş olack ama her iki layer da aynı shading etkisine sahp olacaktır.
Sonuç olarak şuna vardım; use global light tüm layerların aynı shading(gölgelendirme) etkisine sahip olmasını sağlıyor.

aynen, mehmetoğuz :)