Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

lise 4 öğrencisiyim grafik bölümü okuyorum 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmayı düşünüyorum

EsraOZEER

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben şu an lise 4 öğrencisiyim grafik bölümü okuyorum devam ettirmeyi de istiyorum. 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmayı düşünüyorum, 4 yıllıklar yetenekle alıyor ve ben el çizimime güvenmiyorum bilgisayar üzerine daha iyiyim yani 3 yıldır ders gören biri nasıl olması gerekiyorsa öyleyim. Sizce devam etmeli miyim ya da 2 yıllık bana bir eksilik katar mı ?

designtro

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gencgrafiker.com
merhabalar, 6 yıldır sektörün içerisindeyim, hem ajans, hem e-ticaret hemde bir çok freelance iş deneyimim oldu.
Bana soracak olursan; Üniversite sadece iş alımında işe yarayan sihirli bir deynek! Elinde mesleğine uygun bir diploman olmasının çok faydasını görürsün. İş alımında yeteneğini değil referanslarını ve üniversite durumunu göz önünde bulunduruyorlar.

EsraOZEER

🌱Yeni Üye🌱
kimileri sizin tam tersinizi söylüyor yani yeteneğe yaratıcılığa bakılıyor diyor, üniversitenin önemi yokmuş böyle okudum bir çok yerde. bir de memnun musunuz bu bölümden

czkombo

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar, 6 yıldır sektörün içerisindeyim, hem ajans, hem e-ticaret hemde bir çok freelance iş deneyimim oldu.
Bana soracak olursan; Üniversite sadece iş alımında işe yarayan sihirli bir deynek! Elinde mesleğine uygun bir diploman olmasının çok faydasını görürsün. İş alımında yeteneğini değil referanslarını ve üniversite durumunu göz önünde bulunduruyorlar.

söylediklerine tamamen katılıyorum

designtro

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gencgrafiker.com
Ben lise mezunuyum.
Bu söylediklerim hayat hikayemden alıntıdır. :)
Yetenek, çalıştığın şirkette uzun yıllar çalışman ve maaşının artması konusunda etkili oluyor.
Fakat iş alımında yeteneğini test edemedikleri için yaptığın referanslara ve öncelikle üniversite durumuna bakıyorlar.

mericozdemir

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlara kısmen katılıyorum, kısmen katılmıyorum. Üniversite seni sen yapan yerdir aslında. Eğitiminde, hayata bakış açında, arkadaşlıkta, geleceğin için düşündüğün kariyer açından da seni sen yapar. Okula mutlaka girmeye çalış. Evet iş hayatı sana para kazandırır bunun tadı da güzeldir, ancak okul ile beraber yürütürsen bu durumu eminim sana kattığı şeylerin farkına varırsın ve daha seçici daha irdeleyici olursun.

Tavsiyem yetenek sınavlarına hazırlanman ve üniversitede 4 yıllık fakülteyi bitirmen yönünde olacaktır. Çizimine güvenmiyorsan eğer 2 yıllık hakkını kullan ve daha sonrasında yetenek sınavlarına hazırlan. Okurken aynı zamanda sınavlara hazırlanman sana birşey kaybettirmez aksine kendin için en iyisini yapmış olursun. Sınavları kazandığın zaman da arasındaki farkları görmeye başlarsın.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Elinizde diplomanız olsun... yoksa bir noktaya kadar gelir oradan sonra ilerleyemezsiniz.. MYO bile olsa muhakkak gidin 4 senelikten de vaz geçmeyin.

Serjean

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İstanbulda okumayı düşünürsen yardımcı olabilirim