Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

makinem baskı kesiyor lütfen yardım

ilteray

🌱Yeni Üye🌱
watanabe marka 160 lık makinemiz var baskıya girdiğimiz zaman 4-5 dakika sonra rip programından print hatası veriyor ve kafa duruyor dha sonra laptopa bağladık öle 1-2 gün gitti sonra gene aynı hatayı yapmaya başladı işleri flash bellekle taşıyoruz acaba virüstenmi kaynaklı çünkü bilgisayarda virüs vardı yoksa makinadanmı kaynaklanıyor yardımlarınızı bekliyorum teşşekkürler

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunu anlaman icin makinenin bilgisayarına format at ve tum ayarlarını eski calısır hale getir. Eger gene keserse ki rip programı makineden bagımsız calısır yada makinenin kafa kısmındaki devrelerden birinde hata vardır ama sanmıyorum boyle birşey yapmaz. Dedigim gibi pc ne format at daha sonra eski calısır halde ayarlarına getir rip programını ve işlerin boyutlarını kontrol et daha dogrusu işi verdigin program mesela corel yada Ps ise onları da tekrar kur pc ne. Bazen exportlarken hata verebiliyor corel ev Ps. bi dene derim Pc ne format atıp.

kryinfiniti

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.infiniti.gen.tr
bilgisayarın tam olarak werdıgı hatayı soylersen sana yardımcı olabılırım
birde kafa ortadamı kalıyor yoksa puse de beklıyormu bunları cwp lıya bılırsen yardımcı olabılırım

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
bilgisayarın tam olarak werdıgı hatayı soylersen sana yardımcı olabılırım
birde kafa ortadamı kalıyor yoksa puse de beklıyormu bunları cwp lıya bılırsen yardımcı olabılırım

sanırım kafa ortada kalıyor. Arkadasın cumlelerinden bu anlasılıyor... Rip programının hata vermesi ya karttan kaynaklı bir sorun yada virus kaynaklı yoksa yanılıyormuyum ?

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
2 Pc değiştirilmiş hem leptop hem masaüstü.Kablonu değiştir bence,benimde başıma gelmişti,aynı problem,kabloyu değiştirdim problem kalmadı.Ya da makinanın kartında bir problem olabilir.Eğer kafa ortada duruyorsa,kafada bir problem var demektir.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
- virus sorunu olabilir
- kullanilan bilgisayarlarda yeterli arabellek olmamasi veya arabellegi kullanan fazla sayida program olmasi (geri planda calisan) bu soruna sebep olabilir
- ama bence daha ziyade basilan islerin dosya boyuyla alakali olabilir, 500-600 MB dan buyuk isler basmaya calisiyorsan bu sorun olusabilir

ve asil merak ettigim bu makineyi nerden kimden aldigindir? sadece senin adina da konusmuyorum genel olarak burda makineleriyle ilgili sorunlarini paylasan arkadaslaradir bu sorum? Bu makineleri sizlere satan firmalarin teknik servisleri ne ise yariyor?? Yanlis anlasilmasin hani burda kalabalik etmeyin gidin teknik servisinize sorun gibi bisey asla kast etmiyorum lakin benim makinelerimde herhangi bir sorun oldugunda direk aldigim yeri ararim, bi dunya para oduyoruz satis sonrasi destek hizmetlerinden faydalanmakta en dogal hakkimiz oyle degil mi???

_kacakkiz_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
malesef arkadaşım.. hiçte teknik servis yardımcı olumuo bizimde problem vardı kafada 1hafta sıkıntı çekmiştik.. iş makinaları satıncaya kadar.. sonrası yalann

ilteray

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar çok sağolun ama sorun virüstenmiş hallettik farmatı yiyince düzeldi ancak bazen oda sıksık değil makina printpara menüsüne geldiğim zaman kafa ayarı için wait diyip kalıyor hiç bir tuş işlemiyor açıp kapıyoruz düzeliyor ama dediğim gibi arasıra yapıyor sizce ne olabilir

erhan_kapadokya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dosya boyutuyla alakalı benimde başıma geldi aynı işi kçültüp baskıyaa verdiğimde sorun çözüldü