Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Malatya Valiliği Logo ve Amblem Tasarım Yarışması

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Konu ve Amaç

Yarışmanın konusu, sürekli yenilenen ve gençleşen, hem tarihi değerleri, hem çağdaş nitelikleriyle yüksek yaşama standartlarına sahip ve örnek bir şehir olma yolunda kendini sürekli geliştiren Malatya’nın bu özelliklerini yansıtacak ve Malatya Valiliği kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem/logonun tasarlanmasıdır.

Değerlendirme Kriterleri

Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Çalışmalar, estetik bütünlük ve konuya bağlılık açısından da değerlendirilecektir. Tasarımda, “Malatya” sözcüğünün bir logo olarak çalışılmasının yanı sıra, amblem-logo önerisi de yapılabilir.

Amblem/Logonun Kullanım Alanları

Yarışma sonunda seçilecek amblem/logo tasarımı, Malatya’nın tanıtımına yönelik etkinliklerde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda kullanılabilecektir. Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitlilik göz önüne alınmalıdır.

Kimler Katılabilir

1. Yarışma, başta Türkiye ve K.K.T.C.'deki güzel sanatlar fakültelerinin öğretim kadroları ile grafik tasarım lisans ve lisansüstü öğrencileri olmak üzere, tüm grafik tasarımcılara ve ilgi duyan ve 18 yaşını doldurmuş herkese açıktır.
2. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış veya yayınlanmış çalışmalar yarışmaya kabul edilmeyecektir. Yarışmaya gönderilecek tasarımların özgün olması gerekmektedir. Yarışmaya çalışmalarını gönderenler, tasarımların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
3. Yarışmaya katılmak için Malatya Valiliği tarafından hazırlanmış başvuru formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurularak, amblem/logo çalışmasıyla birlikte teslim edilmelidir.
4. Yarışmaya her yarışmacı en fazla 3 tasarımla katılabilir ve aynı yarışmacı birden fazla ödül alabilir.
5. Bu yarışmaya, yarışmada jüri üyesi olarak görev alanlar ile birinci derece yakınları katılamazlar.

Amblem/Logo Boyut ve Özellikleri

Her tasarım A4 (21 x 29,7cm.) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm'yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm.’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir. Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD'ye yüklenmiş Postscript (Freehand, Illustrator, Corel Draw, vb.) ve 300dpi jpg olarak teslim edilmelidir. Dereceye girmeyen tasarımlar başvuru sahiplerine talep etmeleri halinde iade edilecektir. 1 ay içerisinde alınmayan yapıtlardan sorumluluk kabul edilmez.

Amblem/Logoların İşaretlenmesi

Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece 6 harf/rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD'nin ön yüzünde de yer almalıdır. Amblem/Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

Amblem/Logoların Gönderilmesi

Tasarımlar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 15.03.2010 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar, aşağıdaki adrese posta ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir. Elden getirilen çalışmalar, belge karşılığında teslim alınır. Postayla gelen çalışmalar için alındı belgesi gönderilir. Postadaki gecikme ve hasardan Malatya Valiliği sorumlu değildir. Yarışma Sekretaryası Malatya Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğünce yapılacaktır.

Tlf: (0 422) 324 22 66-324 77 51-323 02 43-325 70 60(Dahili 130 ile 195)

Faks:(0 422) 323 02 13

Amblem/Logo Hakları

Yarışmada ödül alan amblem/logoların telif ve yayın hakları Malatya Valiliği'ne ait olacak ve Valilik bu çalışmalardan istediğini kullanmakta serbest olacaktır. Sözü edilen çalışmalar, Malatya Valiliği tarafından her türlü görsel-yazılı iletişimde kullanılabilecek ve Malatya Valiliği arşivine girecektir. Seçici Kurul, değişiklik isteme şartıyla bir amblem/logoya birincilik ödülü vermeye yetkilidir. Jüri ödüle değer bulunamayan kategorilerde geri kalan ödül tutarını 5’e giren katılımcılar arasında paylaştırma hakkına sahiptir.

Yarışmacılar, yarışmaya gönderdikleri tasarımların telif ve yayın haklarını, ödemiş olduğu ödül bedeli ile, süresiz olarak Malatya Valiliği'ne verdiklerini ve buna bağlı olarak, gerek Fikri Sınai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince, sözü edilen tasarım(lar)ın çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzında gerekli bilumum haklar için Malatya Valiliği'ne izin / muvafakatname verdiklerini kabul ederler. Bu şekilde kullanılan amblem/logolar için tasarım sahibi verdiği izni sonradan kesinlikle geri almayacağını ve amblem/logonun yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmanın tamamlanmasından sonra da olsa dereceye giren tasarımların özgünlüğü ile ilgili (kopya, çalıntı vb.)oluşabilecek her türlü hukuki ve mali sorundan yarışmacı sorumludur. Malatya Valiliği, amblem/logolar için katılımcının yukarıda verdiği izin/muvafakat karşılığında ayrıca bir bedel ödemeyecektir.
Malatya Valiliği ödül almayan bir çalışmayı satın almak isterse, yarışmacı ile anlaşarak saptanacak bir bedel karşılığında tasarımın kullanım hakkını devralabilir.

Seçici Kurul

Yeşim DEMİR-Grafikerler Meslek Kuruluşu(GMK) Başkanı

Prof.Hasip PEKTAŞ(Işık Üniversitesi Güzel San.Fak.)

Prof.Fikret UÇAR(Anadolu Üniversitesi Güzel San.Fak.)

Öğrt.Grv.Fazıl ERCAN(İnönü Üniversitesi Güzel San.Fak.)

Okt Fehmi KOLÇAK(İnönü Üniversitesi Eğt.Fak. Güzel Sanatlar Böl.)

Yarışma Takvimi

Yarışma başlangıç tarihi : 18.01.2010

Son Teslim : 15.03.2010

Sonuçların ilan edilmesi :22.03.2010

Seçici Kurul kararları Vali’nin onayından sonra açıklanacaktır.

Ödül Töreni:Sonuçların ilanından sonraki hafta içinde Valilikçe belirlenecek yer ve zamanda yapılacaktır.

Ödüller
Birincilik Ödülü : 5.000-TL

İkincilik Ödülü : 2.000-TL

Üçüncülük Ödülü : 1.000-TL

Katılanların hepsine Teşekkür Belgesi verilecektir.

Not:Yarışma Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından da desteklenmektedir.

Kaynak : https://www.malatya.gov.tr/haber/detay.asp?haberid=459

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️

Link'e tıklandığında "isteginiz yerine getirilirken bir hata olustu. Lutfen bu hatayi site adresiyle birlikte internet@icisleri.gov.tr adresine gonderiniz. Guvenlik geregi detayli hata mesajlari gosterimi engellenmistir." şeklinde bir uyarı veriyor. Nedenini bilen ya da bir fikri olan varsa paylaşabilir mi lütfen?

Bunun posta adresi nedir acaba ?

Ayrıca arkadaşımızın bahsettiği gibi posta adresini ben de göremedim. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi rica etsem?

Şimdiden teşekkürler, katılan ve katılacak olanlara başarılar dilerim. Saygılarımla...

nonex

🌱Yeni Üye🌱
Adres: Malatya Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü/MALATYA :)

Eskişehir26

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar kaba taslak bi örnek çalışma koyabilirmisiniz şekil olarak görmek için ilk defa yarışmaya katılıcığım onun için koyarsanızda koymazsanızda teşekkür ederim.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar kaba taslak bi örnek çalışma koyabilirmisiniz şekil olarak görmek için ilk defa yarışmaya katılıcığım onun için koyarsanızda koymazsanızda teşekkür ederim.

Yarışmaya katılan arkadaşların, "kabataslak" da olsa kendi çalışmalarını buraya koymak istemeyecekleri düşünüldüğünde; sana yardımcı olmak ve ilham verici olmak adına Malatya Valiliği'nin mevcut logosunu inceleyebilirsin. Gerisi sana kalmış. Kolay gelsin. Başarılar.

Malatya Valiliği'nin şu anki logosu:
malatya-vali.gif

MsZ

🌱Yeni Üye🌱
ben bir logo yaptım ve yolluycam ama sayfasında yazan rumuz olayını anlamadım onun yerinede ismimi yazsam olurmu acaba

neslisimge

🌱Yeni Üye🌱
Bu tür yarışmalarda ismini yazamazsın. Göndereceğin zarfın üzerine 6 harf veya rakamdan oluşan bir takma isim yazacaksın Örn; 265874 ya da DRFEKP gibi. Adını yazarsan tabi ki kabul edilmez.

Berilberrin

🌱Yeni Üye🌱
Ya bu yarışmalardada yeni modamı oldu neden netten'de yollayamıyoruz ki? Çok komik bencee...

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
türkiye de 1.nın 5bin tl kazanacağı bir yarışmanın şaibesiz geçeceğine kesinlikle inanmıyorum...zaten tüm yarışmalar aynı hep şaibe hep taraflı seçim...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
benim gercek adım HGT4AZ (baban dogdugumda sevincten fazla kacırmış :p) ne yapacam simdi ?:sweating:

Bu nasıl bir sorudur, nasıl bir sorundur? :crying: Kurduğunuz cümlede ne demek istediğinizi siz anladınız mı? Yazık halimize. :crying:

Yine de ANLAYABİLDİĞİM KADARIYLA ne yapacağınızı söyleyeyim:
HGT4AZ yerine "gaga34" yazın. :crying:

Böyle bir soru sormanın mantığını, böyle bir sorunun neden karşıma çıktığını....... çözebilmiş değilim. :S Dalga mı geçiyorsunuz?

Herneyse... Şaka yapmak istediğinizi düşünmek istiyorum. :crying: Eğer aksi bir durum varsa ve ciddi iseniz, halimize ağlıyorum. :crying: Ve ben de size iki adet soru sormak istiyorum:

1- TÜRK müsünüz?
2- Yaşınız kaçtır?

Saygılarımla...

peace

🌱Yeni Üye🌱
bir sey soyleyecegim. "Malatya Valiliği" adlı logo mu yoksa "Malatya" adlı logo yapacagım? Hangisi? Cevap verseniz sevinirim. Tesekkurler

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
bir sey soyleyecegim. "Malatya Valiliği" adlı logo mu yoksa "Malatya" adlı logo yapacagım? Hangisi? Cevap verseniz sevinirim. Tesekkurler

Malatya Valiliği. :angel:

Malatya Valiliği'nin logosunu yapacaksın yani.

TATLICADI61

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ekastasarim.com
Yarışma için 2 Adet çlışma yaptm ve yolladım hayırlısı inşallah merakla sonuçları bekliyorum.

MsZ

🌱Yeni Üye🌱
bende yapıp yolladım bakalım ne olucak