Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Maskot belirleme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Puhuma'nın açtığı maskot konusu sanırım askıya alındı. Ben zaten bu konunun o bölümde tartışılmasına karşıydım. Nedenine gelince; yönetim bölümü de olsa bu kadar insanın olduğu yerde bu gibi fikirler çok kolayca başka yerlerden duyulup taklit edilebilir bu nedenle dördümüzün, burada bu konuyu tartışmasını öneriyorum.

Grafikerler.net'e bir maskot tasarımı için.
Acil olarak önerilerinizi bekliyorum.

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Son zamanlarda pek forumla ilgilenemiyorum. Aslında başından beri benim de hep aklımda olan bir fikir bu.

Araştırmacılar maskot u olan alışveriş mağazalarının olmayanlara oranla daha başarılı satışlar yaptığını anket sonucu ortaya koymuşlardır.

Evet bizim de bir maskotumuz olmalı ama ben daha önce rahatsız olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum.

Gold üye diye bir üye grubumuz var. Ne var bunda diyeceksiniz belki fakat Türkçe konusunda tavrımız belliyken Gold da neyin nesi oluyor. Gold Türkçe de altın demek fakat altın üye de bana garip geliyor. Ben diyorum ki bu üye adı hem türkçe olsun hem de o grupta olan arkadaşlarımıza yakışsın diyorum. maskot belki kuş balık olabilir ama bu grup ismine kuş ve balık çok farklı yönlere çekilebilecek eleştirilere maruz kalınabileceğinden kesinlikle olmamalı diyorum...

ben bir ara forumun da maskotunu kedi mi yapsak diye düşünmedim değil. fakat bildiğiniz gibi bizim kendi ticari sitemin maskotu...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
terzi/sökük olayına döndü bizim maskot işi... üç adam bir karara varamadık sanırım... benden son zamanlarda pek bir şey beklemeyin... işyerimle uğraşıyorum ama kalbim sizlerle :D

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Son zamanlarda pek forumla ilgilenemiyorum. Aslında başından beri benim de hep aklımda olan bir fikir bu.

Araştırmacılar maskot u olan alışveriş mağazalarının olmayanlara oranla daha başarılı satışlar yaptığını anket sonucu ortaya koymuşlardır.

Evet bizim de bir maskotumuz olmalı ama ben daha önce rahatsız olduğum bir konudan bahsetmek istiyorum.

Gold üye diye bir üye grubumuz var. Ne var bunda diyeceksiniz belki fakat Türkçe konusunda tavrımız belliyken Gold da neyin nesi oluyor. Gold Türkçe de altın demek fakat altın üye de bana garip geliyor. Ben diyorum ki bu üye adı hem türkçe olsun hem de o grupta olan arkadaşlarımıza yakışsın diyorum. maskot belki kuş balık olabilir ama bu grup ismine kuş ve balık çok farklı yönlere çekilebilecek eleştirilere maruz kalınabileceğinden kesinlikle olmamalı diyorum...

ben bir ara forumun da maskotunu kedi mi yapsak diye düşünmedim değil. fakat bildiğiniz gibi bizim kendi ticari sitemin maskotu...

terzi/sökük olayına döndü bizim maskot işi... üç adam bir karara varamadık sanırım... benden son zamanlarda pek bir şey beklemeyin... işyerimle uğraşıyorum ama kalbim sizlerle :D

Bu konuda tamamen hemfikiriz Volkan gold ismi benide rahatsız ediyor. Bu bölüme mutlaka Türkçe bir isim bulmamız lazım acilen, Fakat ondan daha acil bizim bir maskot bulmamız lazım. Bu aralar bende fazla ilgilenemedim ama aklımın bir köşesinde buna uygun bir isim aradım durdum bilmem sizin içinde uygunmudur ama ben hem bu bölüm adı için hemde maskot için arıyı öneriyorum.
Neden arı onu açıklayayım önce:
Arının birinci ve en önemli özelliği bence çok düzgün altıgen biçim oluşturması. Yani arı doğal bir sanatçı özellikle. Çalışkanlığı ve faydalı bir canlı olmasını sizde biliyorsunuz zaten.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet arı maskot olarak düşünüldüğünde gayet güzel bir fikir . Anlamı da uygun benim için.

Cahit abi sen çizebilirmisin uygun bir zamanda bir kaç eskiz ile başlayalım uygunsa?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
evet bu fikir güzel... :D arı çalışkanlığı ile tanınan ve kovanını canı pahasına koruyan mükemmel disiplinli ve kusursuz çalışma yetisine sahip bir canlı...

evet kesinlikle güzel olacak...

ayrıca renkleri de yanyama durduğunda bile kendini belli edebilen arıyı hemen ifade eden geometrik şekilli gövdesi de... uzatmayayım ben en iyisi...

bir de gold üye grubu zaten sarı renkteydi. arının da en belirgin rengi sarı olması... ikisi arasında da bağlantı var :D ayrıca gold üye olan arkadaşlarımız zaten forumda gerek davranışları gerekse insanlarlaa yardımlaşma özelliklerinden dolayı bu üye grubuna seçiyoruz. ozaman arı dediğimizde de aynı şekilde çalışkanlıkları ile de ifade edilmiş olacaklar.

cahit abi çiziyormuyuz beraber? :D siyah halkalarını ben çizeyim sarıları sen :D

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Taklit etmek site olarak bizim için, ateşten uzak durmak gibi birşeydir. Biz arayüzümüzle logomuzla içeriğimizle taklit eden değil, edilen olduk. Eğer biz Türkiye ortalamalarında tüm siteler bazında 200'ler civarına ulaştıysak, beyin takımımızın orjinal projeler üretmesidir. Bu gücü bir araya getirmenin tüm üyelerimize açtığımız gibi, perde arkası yorucu bir zihinsel aktivitesi vardır. Doğru şeyleri, doğru zamanda kullanamayan insanların yerinede düşünüdüğümüze inanıyorum. Burada pekte dile getirilmeyen bir çok projede yine admin odasında tartışılıyor ve karara bağlanıyor. Hep orjinal şeyleri üretmeye çalışan ekibimize yapılan, maskotun taklit edilmesi düşüncesini bu mesajlarla çürüttüğümüze inanıyorum. Yine eğer bu konuda bir şüphesi olan insanların olabileceği düşünerek, çalışmanın orjinal taslaklarınında tarafımızda mevcut olduğunu bildirir, saygılar sunarım.

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
logonun arı olması fikri süper bence arkadaşlar. şahsen eskiden beri özellikle bal arılarına yani sarı siyah renkteki arılara karşı büyük bir ilgim var ve hiç korkmadan eliem alır severim aslada sokmazlar çünki özelliklerini bilirim. bir bal aarsı soktuğu an iğnesini bırakır ve iğnesi olmayan arı ölür. tehlike sezilemeyen arı asla sokmaz bunu yüzlerce kez arkadaşlarımada gösterdim. ama tabiki sakın kovana elinizi sokarak denemeyin iznsiz haneye tecavüze herkes tepki verir nede olsa :D

Bal arıları çalışkandır, en prof. şekilde içgüdüsel olarak, organize çalışabilen varlıklardır. bu özellik karıncalarda da var. fakar dışkısı yenebilen tek hayvan arıdır. geometrik çizimleri ilede grafik tasarıma uygundur. ayrıca turuncu sarı tonlarıda yaratıcılık ve gelişimin rengidir. şahsen bundan önceki işyerimde beni temsil eden renk kartımda turuncuydu ;)

arımızdan vazgeçmeyin derim ne olursa olsun :)

sezarx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.forumpay.org
karınca'da olabilirdi aslında oda çalışkan anlamına qeliyor kışın yüzeye çıkmasalarda yerin altında çalışmaları süresiz devam ediyor..

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
Çok güzel ya bir hayat hikayesi gibi çok sevdım ve yenı farkına vardım.Evet arı fevkalade Sizlerinde dedıgı gibi arının çalıskanlıgı sitenın profılıne uymus,burası çalışkanların Çalışanların Tasarımcıların,Hızlı Düşünenlerın Sitesi Emeğinize Sağlık (Volkan Tekin,Cahit Gülden,Gökhan Tekin ) TEŞEKKÜR EDERİZ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...