Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mükemmel bir baskı.. Fakat!

dropcoder

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar..
Uzun süren araştırmalarımın ardından tercih ettiğim lazer yazıcıyla beklediğimden daha iyi baskı süresi ve baskı kalitesi yakaladım..
renklerdeki canlılık mükemmel 2400 dpi ile bence orta derece profesyonel baskı oldu..
Fakat kısmına gelirsem lazer yazıcılar toz toneri fisher vasıtasıyla eriterek baskı yapıyor yani kuşeye baskı yapılsa bile baskı mat duruyor..
Benim sizden ricam aldığım çıktıları nasıl parlak bir hale getirebilirim manuel olarak..
Forumda araştırdım cila , vernik, lak atmak gibi uygulamaları nasıl yapacağımı hangi malzemelerle yapacağımı anlatırsanız çok sevinirim..
Ben boyanın silinmesi yada çizilmesini önlemek yada bir koruyucu olarak kullanmayacağım sadece aldığım çıktıların parlak olmasını istiyorum..
a4 çalıştığımız için küçük ebatlı vernik yada cila makinası varsa önerilerinizide bekliyorum..
Teşekkür ediyorum..

Tekrar merhaba..
Bir gün oldu hala cevap veren olmadı..
Şimdi hiç kimse bu konu hakkında birşey bilmiyormu..
Cevapmı verilmek istenmiyor anlayamadım..
Neyse canınız sağolsun ben nasıl yapılacağını bulurum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sayın dropcoder,

insanlar niye cevap vermek istemesinler ki?

sorunuza cevap yazabilecek birileri varsa mutlaka yazar, ama 1 gün içinde cevap verilmeyişi doğal çünkü herkes her an forumda olmayabilir..

Sorunuza gelince,

Selefon, lak vb. bir işlem yaptırmak mantıklı değil. Çünkü hem küçük ebat hem de çok az sayıda olacak bir iş bu.

Bunların yerine deneyebileceğiniz şöyle bir yöntem var;

Şeffaf çıkartma alın (tabaka ebadı 50*70 ya da 70*100 olur) Bunu matbaada a4 ölçüsünde kestirin.

Yazıcıdan bastığınız işe bu şeffaf çıkartmayı sıvayın. Bu sıvamayı yaparken de bir cetvel ve temiz bir bez kullanın. Özellikle bir bezle üzerinden iyice geçerseniz hava boşluklarını da almış olursunuz.

Kolay gelsin...

dropcoder

🌱Yeni Üye🌱
sayın dropcoder,

insanlar niye cevap vermek istemesinler ki?

sorunuza cevap yazabilecek birileri varsa mutlaka yazar, ama 1 gün içinde cevap verilmeyişi doğal çünkü herkes her an forumda olmayabilir..

Sorunuza gelince,

Selefon, lak vb. bir işlem yaptırmak mantıklı değil. Çünkü hem küçük ebat hem de çok az sayıda olacak bir iş bu.

Bunların yerine deneyebileceğiniz şöyle bir yöntem var;

Şeffaf çıkartma alın (tabaka ebadı 50*70 ya da 70*100 olur) Bunu matbaada a4 ölçüsünde kestirin.

Yazıcıdan bastığınız işe bu şeffaf çıkartmayı sıvayın. Bu sıvamayı yaparken de bir cetvel ve temiz bir bez kullanın. Özellikle bir bezle üzerinden iyice geçerseniz hava boşluklarını da almış olursunuz.

Kolay gelsin...

Merhabalar..
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim..
Baskı adedi manuel yapacak kadar az değil aslında bende orta ölçekli bir makina düşünüyorum selefon kaplamada olabilir..
Böyle bir makina önerebilirmisiniz..
Ben araştırmalarımda birçok makina buldum ama yine ustalardan fikir almak başkadır..
Yapmak istediğim şey şu sadece yaptığım baskının parlak görünmesini istiyorum (isteyenler var) bunun için en ideal ve pratik yöntem nedir..
Camsil şişesiyle cila at diyenler bile oldu :) yada kompresor vasıtasıyla..
Ben yinede ustaların ve bu iş içinde faal olarak hizmet veren arkadaşların önerilerine kulak vermek istiyorum..
İyi forumlar..

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
1- Baskı adedin yüksek ise, üzerine serigrafi makinalarında parlatmak istediğin bölgelerin üzerine kısmi lak atılabilir. Yanlız kısmi lak için kağıdının kuşe olması gerekir.

2- Selefon kaplatabilirsin, ama 1.hamur tarzı kağıtlarda bunu yapmanı önermem.

3- Lazer yazıcının özelliklerine uyumlu özel foto kağıtları kullanabilirsin. Bu kağıtları bilgisayar sarf malzemeleri satan marketlerden temin edebilirsin.

İlk iki işlemi yapmak için makina almanı önermem. Bu tip baskıları ve kaplamaları yapan firmalarle bağlantı kurup iş ortaklığı mantığıyla yürümende fayda görüyorum.

imza06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
küçük ebat bir laminasyon makinası almalısın ve üzerine parlak yada mat laminasyon atabilirsin maliyet olarakta fazla bişey tutmaz en güzel çözüm bu bence

ayhancaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabbinannesi.com
Bence senin işine en yarayacak sistem serigraf ile vernik atmandır makina almana gerek kalmaz serigraf konusunda bilgi istersen yardımcı olabilirim sana en ucuz çözüm bu