Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Hollanda DEEN HAG da bulunan ANAHTAR ajans adına ürettiğim çalışmalar.
Firma Adı: NATO carservice
Firmanın Alanı: Otomobil tamiratı ve servis hizmetleri.

natocarlogo.jpg

natocarantetli.jpg

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hocam öncelikle elinize sağlık.Güzel bir düşünceyle yola çıkılarak tamamlanmış bir çalışma olduğu her halinden belli.
Bir iki önerim olacak renkler konusunda.
Amblemde aracın tampon kısmını sembolize eden bölümü siyah , hemen altındaki bölümü ana gövde ile aynı renk düşüdünüz mü hiç?
Yok eğer kırmızı renk kurumsal renktir değişme şansı yok diyorsanız,yine tampon kısmını siyah hemen altını da kırmızı deneseniz nasıl durur acaba?

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Hocam öncelikle elinize sağlık.Güzel bir düşünceyle yola çıkılarak tamamlanmış bir çalışma olduğu her halinden belli.
Bir iki önerim olacak renkler konusunda.
Amblemde aracın tampon kısmını sembolize eden bölümü siyah , hemen altındaki bölümü ana gövde ile aynı renk düşüdünüz mü hiç?
Yok eğer kırmızı renk kurumsal renktir değişme şansı yok diyorsanız,yine tampon kısmını siyah hemen altını da kırmızı deneseniz nasıl durur acaba?

Dediğiniz gibi farklı renk kombinasyonlarını içeren değişik önerileri sundum, fakat bu örnek üzerinde ısrar edilince yapacak birşey kalmadı. Söylediğiniz hususa katılıyorum bende. Beğeniniz ve eleştiriniz için teşekkürler.

aysukayseri

🌱Yeni Üye🌱
bu siteye googleden arama yaparken tesadüfen ulştım çok ilginç bir kaynak
siteyi kuran arkadaşları ktluyorum

bu logoyu görünce biraz kıskanmadım desem yaln olur
otomobil düşüncesine bu denli sade ve çarpıcı yklşılır dedim kendi kendime
sanatçısını kutluyorum

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
bu siteye googleden arama yaparken tesadüfen ulştım çok ilginç bir kaynak
siteyi kuran arkadaşları ktluyorum

bu logoyu görünce biraz kıskanmadım desem yaln olur
otomobil düşüncesine bu denli sade ve çarpıcı yklşılır dedim kendi kendime
sanatçısını kutluyorum
Tüm beğenileriniz için kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim.....

h6soft

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sizin tasarımlarınıza olumsuz yorum yapabilmek yürek ister. Çok güzel olmuş hocam bence...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Hocam bu logonuzda diğer logonuz gibi enfes ve şirketin genel profilini direk ön plana çıkartan bir çalışma olmuş...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Sizin tasarımlarınıza olumsuz yorum yapabilmek yürek ister. Çok güzel olmuş hocam bence...

Beğenileriniz için teşekkür ederim ama, Ben herkesin eleştirilebilir olduğuna inanırım. Çünkü ortak estetik değerler diye birşey yoktur benim anlayışıma göre.

Hocam bu logonuzda diğer logonuz gibi enfes ve şirketin genel profilini direk ön plana çıkartan bir çalışma olmuş...

Çok teşekkürler Gökhan.....

EDesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
Sade ve güzel bir çalışma...Logoya ilk baktığında bayağı kaliteli duruyor...Elinize Sağlık...

ilhan.70

🌱Yeni Üye🌱
araba düşüncesini çok güzel anlatmışsınız arkadaşım
şöyle düşündümde eğer bir tane daha O harfi olsaymış
logoyu çok daha güzel yapacakmış
böyle güzel örnekler görmek beni mutlu ediyor
çok teşekkür arkadaşım

outlander

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten güzel bir çalışma fazla söze gerek yok.

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Cahit abi :) .. Az çok beni tanımışındır nasıl gözüm kapalı eleştiri yaptığımıda bilirsin sanırım.. Valla ilk kez yazmakla yazmamak arasında bu kadar çok korktum :) ..

Öncelikle logo kesinlikle çok güzel olmuş. Ancak kurumsalda beni rahatsız eden şey Logonun siyah üstünde kullanımında beyaza oranla etkisini kaybettiğini düşünmem oldu.. Acaba kartvizit ve antetlideki renklerde zarftaki kullanım şekli gibi mi olmalı diye düşündüm. Ve bu şekilde etkisinin daha çok artıcağını düşünüyorum. Bunun yanı sıra bana kalırsa antetlide 2 kez araba şeklinin kullanılması ortada kalan alanı bulut gibi algılatıyor ve biraz algıyı dağıtıyor . Emeğine sağlık..

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Cahit abi :) .. Az çok beni tanımışındır nasıl gözüm kapalı eleştiri yaptığımıda bilirsin sanırım.. Valla ilk kez yazmakla yazmamak arasında bu kadar çok korktum :) ..

Öncelikle logo kesinlikle çok güzel olmuş. Ancak kurumsalda beni rahatsız eden şey Logonun siyah üstünde kullanımında beyaza oranla etkisini kaybettiğini düşünmem oldu.. Acaba kartvizit ve antetlideki renklerde zarftaki kullanım şekli gibi mi olmalı diye düşündüm. Ve bu şekilde etkisinin daha çok artıcağını düşünüyorum. Bunun yanı sıra bana kalırsa antetlide 2 kez araba şeklinin kullanılması ortada kalan alanı bulut gibi algılatıyor ve biraz algıyı dağıtıyor . Emeğine sağlık..

Öncelikle eleştirilerin için çok teşekkürler.
Yazmakta tereddüt ettiğini belirtmişsin, sanırım imzamı okumadın. İmzamda diyorumki.

"Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır."

L. Ron Hubbard​

Eleştiri hakkında düşüncelerim bu. Kimse kendisini dev aynasında görmemeli ve eleştirilebilir olduğunu kabul etmelidir.
Şimdi eleştirilerine sırasıyla cevap vereyim.

Logonun siyah üstünde kullanımında beyaza oranla etkisini kaybettiğini düşünmem oldu.
Demişsin.
*Baskıda gri alanların metalik olarak basılması bu sorunu giderdi. RGB görünümde bu pek algılanmıyor, yani baskısında dediğiniz handikaplar ortadan kalktı.

Bunun yanı sıra bana kalırsa antetlide 2 kez araba şeklinin kullanılması ortada kalan alanı bulut gibi algılatıyor ve biraz algıyı dağıtıyor .
Demişsin.
*Bu dediğinize tekrar baktığımda senin dediğinin aksine daha farklı birşey algıladım. Kurumsal kimlikte araba silüeti kullanmamın nedeni, araba olgusunu doğa ile bütünleştirmekti. Yani bir ovada yanda gözüken dağ ve yolda olan bir araba ambiansı oluşturmak istedim. Doğru, antetli kağıtta bunu biraz abartmışım. Antetli kağıtta kullandığım 2. araba silüeti kompozisyonu parçalamış bunu sen deyince farkettim. İşin güzel yanı antetli kağıt zarf baskıya girmedi daha antetli kağıtta alttaki gölgeyi kaldırıp baskıya göndereceğim. Zarf ve kartvizitin belirtilen ambiansa uygun olduğu düşüncesindeyim.
Şunu bir daha tekrarlıyorum kimse eleştirilemez değildir. Burada ihtiyacımız adabına uygun eleştiri yapabilecek senin gibi insanlardır...

Yüreğine sağlık....

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Öncelikle eleştirilerin için çok teşekkürler.
Yazmakta tereddüt ettiğini belirtmişsin, sanırım imzamı okumadın. İmzamda diyorumki.

"Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır."

L. Ron Hubbard​

Eleştiri hakkında düşüncelerim bu. Kimse kendisini dev aynasında görmemeli ve eleştirilebilir olduğunu kabul etmelidir.
Şimdi eleştirilerine sırasıyla cevap vereyim.

Demişsin.
*Baskıda gri alanların metalik olarak basılması bu sorunu giderdi. RGB görünümde bu pek algılanmıyor, yani baskısında dediğiniz handikaplar ortadan kalktı.

Demişsin.
*Bu dediğinize tekrar baktığımda senin dediğinin aksine daha farklı birşey algıladım. Kurumsal kimlikte araba silüeti kullanmamın nedeni, araba olgusunu doğa ile bütünleştirmekti. Yani bir ovada yanda gözüken dağ ve yolda olan bir araba ambiansı oluşturmak istedim. Doğru, antetli kağıtta bunu biraz abartmışım. Antetli kağıtta kullandığım 2. araba silüeti kompozisyonu parçalamış bunu sen deyince farkettim. İşin güzel yanı antetli kağıt zarf baskıya girmedi daha antetli kağıtta alttaki gölgeyi kaldırıp baskıya göndereceğim. Zarf ve kartvizitin belirtilen ambiansa uygun olduğu düşüncesindeyim.
Şunu bir daha tekrarlıyorum kimse eleştirilemez değildir. Burada ihtiyacımız adabına uygun eleştiri yapabilecek senin gibi insanlardır...

Yüreğine sağlık....

Teşekkür ederim.

mehmetulker1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok fazla renk var. ben renklere anlam veremedim. ayrıca "carservice" iki adet kelimeden oluşuyor. aralarında boşluk olmalıydı. benim gözüme çarpanlar bunlar emeğine sağlık.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
çok fazla renk var. ben renklere anlam veremedim. ayrıca "carservice" iki adet kelimeden oluşuyor. aralarında boşluk olmalıydı. benim gözüme çarpanlar bunlar emeğine sağlık.

Çalışmalarımı yaparken hep bir duygu veya konsept üzerinde yoğunlaşırım, daha öncede belirttiğim gibi, dağ silüeti içinde ilerleyen spor bir otomobil, imgesi oluşturmak istedim. Bu imgeyi bir renk armonisi ile ralli havasında göstermeye çalıştım.
Renk çok fazla derken, dediğiniz gibi fazla renk yok hepsi kırmızı tonajlı renkler: Mor, kırmızı mor, kırmızı. kırmızı turuncu. sıcak ağırlıklı bu renk kombinasyonu renk skalasında yanyana yer alırlar. Bu sıralamayı çok fazla renk olarak nitelemenize şaşırdım doğrusu.

Eleştiriniz ve beğeniniz içinde çok teşekkürler...

Kolay gelsin..

mehmetulker1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çalışmalarımı yaparken hep bir duygu veya konsept üzerinde yoğunlaşırım, daha öncede belirttiğim gibi, dağ silüeti içinde ilerleyen spor bir otomobil, imgesi oluşturmak istedim. Bu imgeyi bir renk armonisi ile ralli havasında göstermeye çalıştım.
Renk çok fazla derken, dediğiniz gibi fazla renk yok hepsi kırmızı tonajlı renkler: Mor, kırmızı mor, kırmızı. kırmızı turuncu. sıcak ağırlıklı bu renk kombinasyonu renk skalasında yanyana yer alırlar. Bu sıralamayı çok fazla renk olarak nitelemenize şaşırdım doğrusu.

Eleştiriniz ve beğeniniz içinde çok teşekkürler...

Kolay gelsin..
inanın amacım çok bilmişlik falan değil sadece gözüme çarpanları algıladıklarımı söylüyorum.
kolay gelsn...

irfan_44

🌱Yeni Üye🌱
Özellikle yapmış olduğunuz logo cok dikkat cekici ve güzel..Elinize sağlık

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
inanın amacım çok bilmişlik falan değil sadece gözüme çarpanları algıladıklarımı söylüyorum.
kolay gelsn...
Estağfurullah efendim kimseyi cahillikle veya çok bilmişlikle suçladığım yok,
aksine eleştirilmek hoşuma gidiyor. İnsan, insanın aynasıdır, sanatın varolabilmesi için en az iki kişi gereklidir. Amaç burda hem eğitmek, hemde eğitilmektir.
Kolay Gelsin

Özellikle yapmış olduğunuz logo cok dikkat cekici ve güzel..Elinize sağlık
Beğeniniz için teşekkür ederim.
Diğer çalışmalarında en az logo kadar dikkat çekici olduğuna inanıyorum. Çünkü yaptığım hiçbir çalışmayı laf olsun diye veya bir yerlerden aşırarak yapmam. Mutlaka bir konsept uygularım. Tabiri caizse tüm çalışmalarımın bir hikayesi vardır.

Kolay Gelsin...