Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

OKI C9800 MFP A3 ÇOK FONKSİYONLU FOTOKOPİ + KONiCA MiNOLTA bizhub C550

Bulent1

🌱Yeni Üye🌱
OKI C9800 MFP A3 ÇOK FONKSİYONLU FOTOKOPİ + KONiCA MiNOLTA bizhub C550
başlıktada yazdıgım gibi bu iki makinadan birini alacagız. Ama hangisini alacagımıza karar veremedik. Siz hangisini tavsiye edersiniz kullanan gören arkdaşı kullanan Lütfen ellbirligi ile fikirlerinizi söyleyin :d
Konica fiyatı ortalama 11000Euro+KDv
Oki fiyatı ortalama 5800Euro +KDV

Konicayı kulanan bir kaç yer gördüm Ama okiyi kullan hiç bir yer göremedim bu modelde özellikkler.
Koica 300Gr ama garanti veriyor
oki 275Gr garanti veriyor Ama Satıgımız kişiler 300-320 Gr kadar basıyorlar şikayet gelmedi diyorlar.
Konica Diyorki bizim baskı teknolojimiz kimsede yok dünyada bir ilk Simitri HD polimerize toner teknolojisini kullanıyoruz diyor...
Okide diyorki bizim baskı teknolojimiz dünyada tek bizde led baskı teknolojisini kullanıyoruz Bizde sadece Toner ve Drom değiştirisiniz diger makinalarda Developer ıda değiştirmeniz lazım diyor.
Konica baskı DPİ ı 1800*600 Programla artırıla biliyor
Okinin 1200*1200 Gercek Program ile 2400 Diyor
Birisi digerini digeri ötekini kötüledi. Ama en çok minoltacılar okicileri kötüledi. Oki satanlar sadece özelliklerini saydılar bir kaç iğneleme hariz.
Şimdi sizden fikirlerinizi bekliyorum 3-4 gündür araştırmaktan kafam karıştı. Gidip birini alacam pişman olmak istemiyorum.
Son olarakta Minoltada Ankarada Makinayı test ettiriyorlar.
okide bu bir dezavantaj çünkü makinayı inceleyip test edebilecegim hiçbir yer yok.

Bu arada konuyu uygun bölüme açmışımdır umarım.

Bulent1

🌱Yeni Üye🌱
yanlış yere yazdım sanırım kimse bir yorum yapmadı

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
okiyi aldığın zaman bence servis sıkıntısı çıkar bunu yerine yerinde servis garantisi veren markalar ile çalışmak daha avantajlıdır diye düşünüyoru. konica ildiğim kadarıyla bu grantiyi veriyor konicanın yanında canon ilede ilgilen derim son çıkan makinele çok güzel ve fantezi kağıtlarda da herhangi bir sorun yaratmıyor.

ferhat_d

🌱Yeni Üye🌱
okiyi aldığın zaman bence servis sıkıntısı çıkar bunu yerine yerinde servis garantisi veren markalar ile çalışmak daha avantajlıdır diye düşünüyoru. konica ildiğim kadarıyla bu grantiyi veriyor konicanın yanında canon ilede ilgilen derim son çıkan makinele çok güzel ve fantezi kağıtlarda da herhangi bir sorun yaratmıyor.

ben konica derim .. Teknik servisi gerçekten iyi çalışıyor. Yoğun baskı işiniz varsa servisin iyi olması gerçekten de çok önemlidir. Aksi halde büyük ölçüde zaman kaybına uğrarsınız ve diğerleri .!!

metin60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
maliyet ve hız açısından konicaminolta 550 tavsiye ederim.300 gr a rahat basıyor.

destech

🌱Yeni Üye🌱
Dostum ben 8 sene Konica Minolta büro makineleri eski distirbütörü Siskom A.Ş de çalıştım.Sorularınızı her zaman cevaplarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
eğer aydınger ve tuale kağıdı ağırlıklı kullanmayacaksan konicadan şaşma bide bulunduğun bölgede ki serviis araştır referans verdiği müşterilerle bizatihi görüş servis ten memnunlar ise konica xerox tan sonra gelen fotokopi makinası diyebilirm

akgun1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende sana konica menseli ürünleri önercem baskılar cok net ce canlı cıkıyor bu porizie toner sistemi sayesinde oki ve canonda baskılarda canlılık alamıyorsun konicada 80 gr fotokoi kağıda baskı alıyorum herke zbu kağıdı nerdne buldun diyor :) meslek sırrı söğlemem diyorum önerim konica