Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okulun Kış Şenliği için yaptığım logo çalışmam..

mkalpy

🌱Yeni Üye🌱
işte benim lisemin kış şenliği için yaptığım logo ^^

pek güzel olmadı ama yorumlamadan geçmeyin ustalar.. :angel:

kssenligilogomu2.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

orcn8

🌱Yeni Üye🌱
bişey soracam adobe kulandın değilmi?yksa corel yhada başka bi yazılımmı ?

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Siz hiç 1 yıllık logo gördünüz mü? Cumhuriyet 85. yıl logosu haricinde ki oda 5 yılda bir değişiyor..

Öncelike yaptığınız şey bir logo değil. İkinci olarakta Türkçe Harflerin yoksa olan ingilizceleri düzeltmelisin.. Ama hepsinden önce lütfen.

Önce bunu --->https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84
Sonrada buradaki logolardan olumlu eliştiri alanları bi incele --> Logo
bakalım seninki ile arasındaki farklar ne?

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu bir logo olarak kullanıldımı okul şenliğinden cok yeni yıl partisini andıran bi çalışma olmuş ona gorede cok basit duruyor ve logo bu değildir

logo nedir?

Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin isminin, harf ve resimsel öğeler kullanılarak sembolleştirilmesidir. Amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın ismini de yansıtır. Logo yaratmak için kullanılan fontlar yeni tasarlandığı gibi mevcut fontlarda olabilirler. Logo yaratmak için belli başlı bazı kurallar işin uzmanları tarafından şöyle sıralanırlar.

Sade, kolay anlaşılır, hatırlanması kolay, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.
Özgün olmalıdır. Başka firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya büyük zarar verir.
Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine uygun olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini nasıl tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.
Logo sadeliğinin yanısıra gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman bile akılda kalıcı olmalıdır.
Farklı bir ülkeye ait ürün ya da firma için logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı anlam bakımında bu bilgi çok önemlidir.

logo hakkında daha fazla araştırma yapmanızda fayda var bu kadar basit olamaz logo çalışması iş olsun diye çalışma yapıp buraya atmayın gercekten emek verdiğiniz bi çalışma olsun sizin bu yaptığınız çalışmayı ilk okuld cocukları boyama kitaplarında yapıyorlar
ama eğer ilk çalışmama diyorsanız daha cok yol katetmeniz gerek bol arştırma ve gozlem onemli başarılar

mkalpy

🌱Yeni Üye🌱
reply

Belli olduğu gibi amatörüm ve bu benim ilk logo çalışmalarımdan.. Sanırım bu kısıma sadece profesyoneller logolarını koyabiliyor öyle mi? Ahh. değerli abilerim bunu bilmiyordum (.)

yeni üye oldum, bu logoyu yüklemekteki amacım hangi seviyede olduğumu görmek ve kendimi geliştirmekti... Umduğum şey ise "yapıcı" yorumlarla eksiklerimi düzeltmekti.

Ama "rencide" edici yorumlarınıza maruz kaldım ve gerçekten hayal kırıklığına uğradım...

ama hepsinden önce lütfen.

Önce bunu --->Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

--- Forum kurallarını okudum ve yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum efendim.Eğer bi kusurum varsa lütfen beni biraz daha bilgilendirir misiniz?

:ve siz sayın Alparslan , eleştrinin de bir dozu vardır

bu bir logo olarak kullanıldımı okul şenliğinden cok yeni yıl partisini andıran bi çalışma olmuş

iş olsun diye çalışma yapıp buraya atmayın gercekten emek verdiğiniz bi çalışma olsun sizin bu yaptığınız çalışmayı ilk okuld cocukları boyama kitaplarında yapıyorlar

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
eleştiri işe yapılan calışmaya ve kişinin yaptığı işe olan güvenine gore değişir benim yaığım eleştiri sizin açınızdan onemli eğer dikkate alırsanız lütfen logo yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini incelerseniz neden boyle bi yorum yaptığımı daha iyi anlayacaksınız başarılar

spider2001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok üzgünüm ama bu bencede logo değil kastın afiş ise bence bu yetersiz şahsi görüşüm

mkalpy

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler yorumun için ;) dedim ya ilk logo çalışmalarımdan.. Genellikle ben hazır logo ile banner yapıyorum.. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum..