Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop: istenilen alanı kaydetme..

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
arkadaslar merhaba 1280x600 ebadında bir sayfa actım ve bunun icinde bir buton yaptım ben sadece bu butonu jpg yada png bilemedin gif olarak kaydetmek istedigimde layer secili iken tüm sayfayi kaydediyor.. background un gozunu kaldiriyorum sadece yaptigim buton kaliyor gene komple sayfa ebadı geliyor photoshopda secili alani nasil kaydedebilirim ?

...Elite....

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Krop çekin.Kaydedin sonra tekrar işlemi geri alırsınız.

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
önce button hangi layerde ise oraya gidiniz oradan sağ tıklayınız açılan pencereden duplicate layer komutunu veriniz. destination documentten new deyiniz ve çıkın name kısmına buttonun adını koyunuz ve okleyiniz

Sonra, yeni açılan buttonlu layerin uzerine geliniz ve ctrl ve farenin sol düymesi ile tıklayınız. layer da bulunan button büyük ihtimalle seçilmiş olacaktır. seçildikten sonra yukarıda images dan crop komutunu veriniz.

hem resimden ayrılmış, hemde ebatı ve boyutu değişmemiş olacaktır. Umarım bu işinize yarar. iyi çalışmlar kolay gelsin.

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Araçlar(toolsdan) crop tool aracı ile butonu croplayıp farklı kaydedeceksin(ctrl + alt S )... Eğer çalışmayı kaybetmek istemiyorsan crop işlemini ctrl + z ile geri alıp çalışmana dönebilirsin...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
daha kolay bire yolu var...arka planın gözünü kapatın.. "image / trim" yapın sonrada png olarak kaydedin... ctrl + shift + s kısa yol komutu...kolay gelsin...