Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop'da yazı karakteri sorunu

a.payza

🌱Yeni Üye🌱
20090107132842yp5.gif

Bu sorunun nedeni ne olabilir?
Yani bir ara değişik yazı karakterleri yüklemiştim ondan sonra böyle oldu sanırım
Yani Photoshop'da bütün yazı karakterleri punto ölçüsü normal olmasına rağmen bu şekilde orantısız gözüküyor, Photoshop' u tekrar kurmak ile vakit kaybetmeden bu sorunu nasıl çözebilirim? yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
karakter ayarlarındaki oranı %100 yaparsanız sorun kalmayacaktır.

anlatımdaki karakter ayarlarını incelerseniz farkedeceksiniz zaten.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
arkadaşım resime bakarsan anlarsın, yazının horizontol scale (yatay boyut) ayarnı düzeltmen gerekiyor... Window>Paragraf paletinden ayarlayabilirsin

picture1ke7.png

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
bir an bana smooth problemi gibi geldi ama değer 100 olmalı gerçekten bu arada ayarınız daima sharpta kalsın, ona dikkat edin.. Gördüğünüz gibi HATA'ları bir şekilde telafi mümkün, peşin hükümler telafi edilemez ama.. İkisi farklı... Bu da öyle ek olsun dedim.

Son düzenleme:

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
benim sorunuzdan anladığım her karakterde 24 punto veriyorum neden aynı boyutta olmuyor? siz genişliklerine bakıyorsanız yanılırsınız... punto eni değil boyu yani yüksekliğiyle alakalıdır... ve haklı olarak her karakterin eni biçimine göre yayvan ya da dar olur... zaten dediğim gibi punto yüksekliği ile alakalı bir durumdur... hatta bir yazının puntosunu bulabilmek için harfin yüksekliğini ölçer punto ölçüsüyle çarparız ve harfin gerçek puntosunu buluruz... sorunuzu yanlış anlamadığımı ve yanlış bir bilgi vermediğimi umuyorum... eğer hatalıysa lütfen düzeltilsin...

a.payza

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar dediğiniz yeri biliyordum ama aklıma hiç gelmedi nedense Çünkü ben normalde o paneli neredeyse hiç kullanmam ihtiyaç duymuyorum:)
Horizontal değer %1000 olmuş en son yüklediğim yazı karakterlerinden etkiledi sanırım...
%100 yapınca sorun çözüldü

Yardımlarınız için hepiniz sağolun