Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Preload Hakkında Yardım İstiyorum

senoldizayn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
index sayfamdaki main.swf 'ye(main.swf ' nin 5.framesine)dışarıdan bir ikinci swf dosyasını(ikinci.swf) loadmovie ile yüklemek istiyorum.Bu ikinci swf dosyamda preload var fakat bu preload geç ekrana geliyo( ancak %60 larda loading çubuğu gözüküyor)

%1 den itibaren loading nasıl göstericem bir kaç deneme yaptım bulamadım.Kesin çözüm bilen varmı?

Kısaca sorum : Dışarıdan çağırdığım swf dosyasını main.swf dosyasına nasıl preload ile yükleyeceğim.

Şimdiden Teşekkürler

Bu preload olayını çözersek çok sevinicem.:worried:

Benzer konular

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dışarıdan aldırdığın 2. swf için 1.swf ye preloading versende işe yaramaz , sen 2. swf ye preloading verirkende var *.swf dosyanın yüklenme aşaması için en erken 3 sn gerekiyor.

Yani preloading maalesef mc ler symboller için geçerlidir 2.swf için değil ancak zamanlamayı ayarlayıp çok ince bir ayar ile sayan sayılar yerleştirip 2.swf açılış süresünde dönen sayılar yapman lazım.

senoldizayn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Preloading Kesin Çözüm Gerekiyor

Dışarıdan aldırdığın 2. swf için 1.swf ye preloading versende işe yaramaz , sen 2. swf ye preloading verirkende var *.swf dosyanın yüklenme aşaması için en erken 3 sn gerekiyor.

Yani preloading maalesef mc ler symboller için geçerlidir 2.swf için değil ancak zamanlamayı ayarlayıp çok ince bir ayar ile sayan sayılar yerleştirip 2.swf açılış süresünde dönen sayılar yapman lazım.

Geçici bir çözüm buldum.
Şuan o geçikmeli 3 sn için lütfen bekleyiniz... yazısı yaptım 3 sn den sonra %48 lerden başlayan preloding geliyo.Açıkcası kesin çözümü nedir%1 den başlayan preloding ?Yapanlar nasıl yapmış bilmiorum flashcı ustadlar biliyorsa paylasıcaklardır umarım.

Kullandığım kodlar:
=======================

main.swf de
loadMovie("ikinci.swf",1);

=======================
ikinci.swf de

onClipEvent (load) {
toplamboyut = _root.getBytesTotal();
}
onClipEvent (enterFrame) {
acilan = _root.getBytesLoaded();
yuzde = int(acilan/toplamboyut*100);
var sayi = ""+yuzde+"%";
gotoAndStop(yuzde);
if (acilan == toplamboyut) {
_root.gotoAndPlay(2);
}
}

=========================

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yukardaki kodlardada bişey yok birinde git diyorsun 2.sinde loading yapıyorsun ama o bu şekilde işlemez. Bak sana öncelikle ufak bir kod bu 3 klibi bile preloded ile çalıştırıyor ama tek ana screende dün denemeler ve eklentiler yapıldı problem yok . Bunun için swf leri önce tanıtıyoruz yorumlaması ve kendine göre düzeltmesi senden ... Ben 3 tane swf yaptım. Önce tüm klipleri yüklettiriyorum ve ardından zaman farkı aradan kalkıyor .Diğer türlü yukarda yazdığım gibi ince ayar....

swflist = new Array("bg.swf","nav.swf","dier.swf")
loadingswfNum = -1
checkLoad = false
this.createEmptyMovieClip("loadertest_mc",100)
this.createEmptyMovieClip("targetClip_mc",101)

function loadklip(){

var swfNum++
if (swfNum < swflist.length){
var cliptoload = swflist[loadingswfNum]
targetClip_mc.loadMovie(cliptoload )
loadertest_mc.hasLoaded = false
loadertest_mc.onEnterFrame = checkloadfunc
}else{
loadertest_mc.removeMovieClip()
targetClip_mc.removeMovieClip()
_root.gotoAndPlay("tüm klipler yüklendi")
}

}

kontrolloadfunc (){
var bl = this._parent.targetClip_mc.getBytesLoaded()
var bt = this._parent.targetClip_mc.getBytesTotal()
var bp = int((100/bt)*bl)
if (bp>=100 && this._parent.targetClip._width >0 && bl > 4 && hasLoaded == false ){
hasLoaded = true
this._parent.loadClip()

}

}

loadClip()

stop()