Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland digital baskı makineleri Destek.

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Roland Digital baskı makineleri ve plotter lar hakında sorunu olan arkadaşlara burdan yardımcı olabilirim. Elimden geldiği kadarıyla.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bnim bir sorum olacak, garanti suresi dolan Roland baski makinelerinde chip li boyalardan kurtulmak mumkun mudur? Hadi kurtulduk diyelim hangi boya bize kaliteyi koruyarak, makineye de zarar vermeden baski yapma imkani verir?

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Chip önemli değil kırılabilir yada full chiplerde kullanılarak istediğin boyayı kullanabilirsin. bu aşılamaz bir engel değil.Ama malesef roland lar için boya bir sorun gibi gorunsede aslında değildir. Piyasada baskı fiyatları düştükçe aldığınız boya size çok pahalı görünmektedir.Piyasada alternatif boya mevcut ama fiyatları çokta ucuz değil. Ben ITL marka boya kullanıyorum. 3 yıldır ve baskı kafalarım henuz değişmedi orjinal kafalar makinenin üzerinde.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ıtl nin litresi ne kadar ?

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
alfanorm da dökme boyanın litresi ne kadar sordunuz mu ? neden ıtl kullanıyorsunuz ki ?

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
uc aşagı bes yukarı aynıdır. cok fazla bir fark oldugunu sanmıyorum.Teknik olarak arasında ki farkları bildigim için ben ITL. markasını tercih ediyorum.benim burda anlattıgım asıl konu marka yuceltmek yada marka kotulemek degil. piyasada alternatif boyalarında oldugunu anlatmak.birileri bu işi tekeline almaya çalışıyor.Ben de bu işi tekeli olmadığını makine kullannan arkadaşlarla paylaşmak istiyorum.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
detaylı bilgin için teşekkür ederim.

eleman1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayın arkadaşım herkeze yardım ediyorsan bi elde bana at roland pnc 1200 var elimde makina sağlıklı kesim yapmıyo yazıları veya şekilleri verdiğim şekilde değilde karıştırıp kesiyobazen düzgün kesiyo önpanelden ayarlanabilirmi yardımcı olursanız sevinirim

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
slm.

Yazıları karısık kesiyo derken ascı karakterler cıkartıyorsa haberleşme ayarlarıyla oyna. program ayarlarında makine dilini hpgl ayarla. eger harfler yamuk cıkıyorsa makinenin tekerleklerini kontrol et, yada kesici kafanın baglı oldugu celik teli kontrol et gevsemis olabilir genelde bundan yapar.

wulpe

🌱Yeni Üye🌱
program yardımı

Roland Digital baskı makineleri ve plotter lar hakında sorunu olan arkadaşlara burdan yardımcı olabilirim. Elimden geldiği kadarıyla.

arkadaş benim roland camm pro 1 makinam var kesim yapmak için gerekli olan programları yok nerden bulurum:sweating:

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
slm.

Plotter programlarını kolay bulamayabilirsin. Tavsiyem corel kullanabilirsin,hem versiyon güncellenmesi daha hızlı hemde takıldıgın konularda destek alman acısından daha geniş kitlesi var.Roland ın tüm driverlarını kendi sitesinden indirebilirsin.

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşım,

Roland için şu an çok güzel bir boya çıktı.Hem renk, hemde çizilmeyle ilgili bir problem yok.Fiyatıda uygun.Özel mailden yazarsanız,yardımcı olabilirim.

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba arkadaşım,

Roland için şu an çok güzel bir boya çıktı.Hem renk, hemde çizilmeyle ilgili bir problem yok.Fiyatıda uygun.Özel mailden yazarsanız,yardımcı olabilirim.

özel mailden !!!!!

arkadaşım yardım amaçlı açılmış bir topiğe böyle bi mesaj atmana açıkçası şaşırdım. bulunmaz hibt kumaşımı elindeki boya, yada sana özel mesaj atılınca ödül olarakmı söyleyeceksin boyanın markasını yada fiyatını.......

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tugi, bu işleri çok iyi biliyorsunuz herhalde.
Ayrıca sonuçta boya, tabii ki hint kumaşı değil,ödül falan vereceğim yok.Sadece belirtmek istemedim.Sonuçta o mesajı da yardım amaçlı yazdım.

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Lütfen Arkdaşlar.

Tartışmanın anlamı yok zaten konu bence çok ufak ve gereksiz bir konu.
İstersenin bu konuda ufak bir hesap yapalım bazı arkadaşlarda akıllarındaki soru işaretleri kalksın.

Benim kullandığım boya 75 euro
Piyasada 100 euro ya kadar çıkan boyalar var olduğunu biliyorum.
Ucuz boya derken tahmini 60$ ile 75 $ arasındadır. daha az olduğunu sannetmiyorum.

Kaliteli boya ile ucuz boya arasında ortalama 20-25$ oynar. Ortalama kaliteli boyada kafa Ömrü temiz kullanılırsa 2 ila 2,5 yıl gidebilir. (benim kafalarım 3 seneyi doldurdu).
Problemli boyada bu 6 ay yada 1 yılı bulmaz.

(Ucuz boya denemesi yapıcaksanız alttaki tabloyu dikkate alın. Yada boya firmasından bu masraflara karşı garanti isteyin.)

Kullanıcıya çıkıcak masraflar.
2 adet Epson Head...... 700$ *2 = 1400 $
4 adet damper............ 20$ *4= 80 $
2 adet kafa ustu plastik...50$ *2= 100 $
Servis + Yol + Diğer masraflar = 300 $
Toplam : 1880 $

( 2 kafalı SP Baskesler için çıkan fiyat)
( kafa sayısı arttıkça masraflarda katlanır. )

Ucuz boya kullanımında sene sonu boyadan karınız (Aylık 4 litre tuketide) tahmini 1000$
ucuz boyadan yaşanan sorunların çözümünde servisin size çıkaracağı fatura 1880$

Benim düşüncelerim bu yönde umarım ucuz boya konusunda bu hesap açıklayıcı olmustur :)

konu guncel

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende roland vp 540 baskes var...
Program olarak versaworks kullanıyorum....
Bazen flexisign 8,5 de denemeler yapıyorum ama renkler çok kötü çıkıyor...

Şimdi ben versaworks kullanırken ayarlarım ne olmalı...
Generic viniyl standartta baskı güzel ama soluk çıkıyor...(720 dpi)
Generic viniyl high quality (1440 dpi) seçtiğimde zeminli değilde fotoğraf çıktılarında renkler birbirine karışıyor....
Yani mürekkep yoğun geliyor....
Folyo olarak oracal folyo kullanıyorum....
Orocalın renk profilini indirdim onu da denedim generic vinyl standarta yakın...

Ayarlar konusunda ne tavsiye edersiniz....
Veya benim kullandığım pc'ye uzak bağlantı yapmanızı sağlasam ayarları kontrol edermisiniz ?

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
digitl
sayende yeni farkettim eski kullandıklarımda
itl yazıyordu....
bu iki boya aynı mı ?

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
aynı boya ıtl. kurumsal kimlik değişikligine gitti logolar etiketler vs. değişti.
internetten indirdiğin profiller standart roland boyalarına gore hazırlanmıştır.farklı boya kullanıyorsan yeni bir profil olusturman gerekir. roland ile en canlı renkleri yüksek kalite basarak alabilirsin ama m2 hız olarak çok yavas kalır. makinede baskı hızın standart modda 400-450 olmalı ve baskı kafası makinenin sonuna kadar gidip gelmeli. (menuden "full with s") den değiştirebilirsin.hızlı baskıda malzeme boyayı emmediği için boyada dağılmalar meydana gelir. profil için yakın zaman da bir link koyarım.