Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sansiri grafik tasarım logom

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
bana en çok uyan logonun bu olduğuna inanıyorum ve umarım bana uğur getirir. kartvizitimde kullanmaya başladım bile birde sizlerden aldığım eleştirileri değerlendirmek isterim.

logomya7.jpg

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kullanıcı adınızı bilmeyen herkesin "ansiri" diye okuyacağı bir çalışma yapmışsınız. "S" harfi (yanılmıyorsam tavuskuşu çiziminiz)de biraz kaybolmuş. "S" harfine vurguyu daha iyi yapabilirseniz ve "S" ile "ansiri" arasındaki espası ayarlarsanız güzel bir iş çıkacak gibi.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Volkan Beye katılıyorum okunma sıkıntısı mevcut. Ayrıca bende grafikten öte çalışma seramik etkisi uyandırdı :)

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlara katılıyorum algıda sorun yaratıyor emeğinize sağlık...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Volkan Beye katılıyorum okunma sıkıntısı mevcut. Ayrıca bende grafikten öte çalışma seramik etkisi uyandırdı :)

Neden? Gerçekten anlam veremediğim bir şekilde bende de seramik firması çağrışımı yaptı :S çizim ve renk kullanımına lafım yok ancak bu etkiyi nasıl giderirsin bilemedim.. :worried:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden? Gerçekten anlam veremediğim bir şekilde bende de seramik firması çağrışımı yaptı :S çizim ve renk kullanımına lafım yok ancak bu etkiyi nasıl giderirsin bilemedim.. :worried:

Tavuskuşu algısını sadecde renklerden anlayabiliyor olmak dışında çizilen kuşun kuğu ya benzemesi olabilir mi? Bu sebepten dolayıda kuğuyu logo olarak kullanan porselen tabak üreten bir işletme ile ilgili olabilir mi?

onerim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşların belirttiği "s"harfi vugusu dışında, bu güzel tasarımda siyah kaba geldi gözüme.Tabiki başka bir renkte uymaz ama %80-%70 siyahı denemenizi isterim. AYrıca s bölümündeki çizgileri daha kalın ve vugulu kuyruğa doğru incelen bir formda toparlarsanız "s" 'de ön plana çıkacaktır.
Emeğinize sağlık , umarım şans getirir :D

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
çizimin cok hoş ve kaliteli duruyor ama arkadaşların soylediklerine katılmamak elde değil bende kullanıcı adınızı bilmeseydim ''ansiri'' diye okurdum logotype'de bir uyumsuzluk söz konusu ve ben birde fonta takıldım çiziminiz ince ve zarif ama font seciminzi bold burada da bi aykırılık var küçük ama onemli ayrıntılar bunlara dikkat edersen daha sağlıklı ve güzel bir iş cıkaracagından emin olabilirsin emeğine sağlık

noyfa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
''S'' harfi hakkında yeterince yorum yapılmış, onun için oraya hiç takılmıyorum.
Ama yanlış saymadıysam tam 7 renkten oluşan bir logo...
Baskkılı işlerde maliyeti yükseltir diye düşünüyorum.

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
öncelikle yapıcı leştirileriniz çok sevindirdi beni tşk edrm :)

aslında bende bu kuğu görüntüsünü pek istemedim ama annem ve kız kardeşim sansiri isminde kararlı olduğumu bildikleri için böyle bir espri yap dedi.

renklerde de siyah olması genelin baskı renklerini vurgulamak istemem .
anlaşılacağı gibi üste RGB altda da CMYK olarak ütününde K var.

bunu maliyeti az olsun istediğim işlerde renksiz çalışıcam yani renkleri açık ve koyu gri tonlarda çalışıcam.
istedimki madem böyle bayansı şık bişi olsun ama yanında da grafikerlikle ilgisi olsun.

aslında sansiri kızılderili dilinde sabah yıldızı demek ve nekadar çok grafiksel yada güzel görünümlü yıldız arasam tarasamda hiç biri içime sinmedi :(

s konusunda sizlerden gelen yorumların yapıcı olması çalışmalarımı sürdürmeye yarıcak içime sinen bişiler olduğunda buraya eklicem umarım yorumlarınıza devam edrsiniz.

tekrar tşkler ;)

ayrıca s şeklindeki grafiksel şekle uyumlu nasıl bir font tavsiye edrsiniz fikri olan varsa söylerse sevinirm ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
son yorumu ben ekliyim öyleyse S harfi benimde çizimde zorlandığım bir haf üstelik ismiminde ilk harfi olduğu için sürekli karşılaştığım bir sorun ben yılan kullanmayı tercih ettim genel olarak. şimdi senin tasarımında ilk gözüme batan kafa oldu sanki sonradan eklenmiş ve düzeltme yapılmamış gibi duruyor kalından birden ince dvm ediyor o kısmı düzeltebilirsin hala ve s harfi olarak duran gövde kısmını biraz daha kalın geçebilir kuyruğa doğru incelirsen çok daha güzel olacağına inanıyorum detaylar önemlidir üstelik bizim işimizde kolay gelsin emeğine sağlık...

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
bu s harfi olarak kullandığım kuğu şekli hazırdı ben sadece onu kendime göre deforme ettim. ama dediğim gibi sizlerden gelen msj lar doğrultusnda düzeltmeler yapıyorum içime sinen olursa eklicem ama şuana kadar tam olarak beni anlatan bişi bulamadım :(
asılnda kendine logo çizmek bukadar zor olmamalı elegüne hemen bişiler çiziyoruz ama kendimize gelince olmuyor :s

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
bu s harfi olarak kullandığım kuğu şekli hazırdı ben sadece onu kendime göre deforme ettim. ama dediğim gibi sizlerden gelen msj lar doğrultusnda düzeltmeler yapıyorum içime sinen olursa eklicem ama şuana kadar tam olarak beni anlatan bişi bulamadım :(
asılnda kendine logo çizmek bukadar zor olmamalı elegüne hemen bişiler çiziyoruz ama kendimize gelince olmuyor :s

Öyle ise ben bütün yorumlarımı geri alıyorum. Nickinizin altında yazan grafiker ibaresinin de yukarıda belirttiklerinize yakışmadığını özellikle ifade etmek isterim.

Neden:
  1. bu s harfi olarak kullandığım kuğu şekli hazırdı ben sadece onu kendime göre deforme ettim
  2. ama şuana kadar tam olarak beni anlatan bişi bulamadım
  3. grafiksel yada güzel görünümlü yıldız arasam tarasamda hiç biri içime sinmedi
  4. ayrıca s şeklindeki grafiksel şekle uyumlu nasıl bir font

Yukarıda numaralandırarak sıraladığım cümleler sizin tarafınızdan kurulmuştur. Bunları bir grafik tasarımcı nasıl söyler! Üzüldüm çok üzüldüm...

Elipsis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlara katılıyorum sanırım logonda benim anladığım üsteki renkler RGB modunu altaki renklerde CMYK modunun ima etmişsin. Yani hem görüntü hemde baskıyı anlatmayamı çalıştın...

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
evet üzlmeyin ben kendime dürüst olabilecek kadar samimi konuşuyorum ve kendime güveniyorum ama sadece zor beğeniyorum bukadar. bunuda eklememin sebebi sizlerden gelebilecek yapıcı eleştirilerdir.
volkan tekin arkadaşım sen her çizdiğin tasarımı sonuçlandımı diyorsun. yada hiç done kullanmadan direk çiziyormusun bu çoğunlukta da olsa ilk kendine bişiler ararken mesela done arasın bişiler çağrıştırması için yada ilham kaynağının gelmesini beklersin.
ilham beklerken uzunda sürebilir ben çağrıştırması taraftarıyım. ama asla kopyacılık değil kopyacılık olsa böyle rahat konuşmam :)

skalbodrumlogotq4.jpg

sizlere yaptığım ve kabul edilen logolardan birini göstermek istiyorum.
bu bayraklarda gördüğünüz logoyu tamamen kendim çizdim.
Bodrum Müzesinde duvarda bulunan görsellerin fotolarını çekip Anforayı direk ona uygun çalıştım.
Mausellos ise birebir fotoğrafı üzerinden, heykelleri ile birlikte çizdim.

yani buna kopyacılık denebiliyorsa ve böyle yapan grafiker değilse 13 senedir ne olarak çalışmışım acaba :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

mtk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mtkwerbung.de
Bana böyle bir firma gelse ve islerimi yapmak istese ne yalan söyleyeyim isleri vermem. Cünkü yolunmus bir tavus kusu ve kugu arasinda gelen giden bir calisma ile firmalarin karsisina cikmak pekte olumlu bir girisim olmaz.

By_Neo_TNT

🌱Yeni Üye🌱
Kullanıcı adınızı bilmeyen herkesin "ansiri" diye okuyacağı bir çalışma yapmışsınız. "S" harfi (yanılmıyorsam tavuskuşu çiziminiz)de biraz kaybolmuş. "S" harfine vurguyu daha iyi yapabilirseniz ve "S" ile "ansiri" arasındaki espası ayarlarsanız güzel bir iş çıkacak gibi.
Bencede öyle. :smile:

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
mtk sonuçta biz bişiler arıyoruz ve sizlerinde görüşünü alıyoruz daha yapıcı eleştirileri tercih ederim ;)

sonuçta malesef ki bu logoyu çok beğenen müşterilerim oldu ama açıkcası ben sizlerden gelen yorumlardan öncede çok fazla bayansı bir logo olduğunu düşünüyordum yani benm bayan olmam demek bayana özel logo taşımam gerek değil diyorum. ama ailemde tutturmuş şans getirecek . ofof müşterilerim çok hoş cici bir logo dedi hatta tabelana bile koymanı tavsiye edriz çünki siz grafikerlerin sürekli aynı şeyleri kullanmanızı istemiyoruz falan dediler aslında aynı şeyler kullanılmıyor bilemiyorum.

ama emin olun sadece karta tasarım işleri diyip geçicem :D

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
evet üzlmeyin ben kendime dürüst olabilecek kadar samimi konuşuyorum ve kendime güveniyorum ama sadece zor beğeniyorum bukadar. bunuda eklememin sebebi sizlerden gelebilecek yapıcı eleştirilerdir.
volkan tekin arkadaşım sen her çizdiğin tasarımı sonuçlandımı diyorsun. yada hiç done kullanmadan direk çiziyormusun bu çoğunlukta da olsa ilk kendine bişiler ararken mesela done arasın bişiler çağrıştırması için yada ilham kaynağının gelmesini beklersin.
ilham beklerken uzunda sürebilir ben çağrıştırması taraftarıyım. ama asla kopyacılık değil kopyacılık olsa böyle rahat konuşmam :)

skalbodrumlogotq4.jpg

sizlere yaptığım ve kabul edilen logolardan birini göstermek istiyorum.
bu bayraklarda gördüğünüz logoyu tamamen kendim çizdim.
Bodrum Müzesinde duvarda bulunan görsellerin fotolarını çekip Anforayı direk ona uygun çalıştım.
Mausellos ise birebir fotoğrafı üzerinden, heykelleri ile birlikte çizdim.

yani buna kopyacılık denebiliyorsa ve böyle yapan grafiker değilse 13 senedir ne olarak çalışmışım acaba :)

Yukarıda örnek olarak sunduğunuz testiler trace yaparak mı çizdiniz bunu sormak istiyorum.

Bana bir soru sormuşsunuz. Demişsiniz ki "volkan tekin arkadaşım sen her çizdiğin tasarımı sonuçlandımı diyorsun. yada hiç done kullanmadan direk çiziyormusun bu çoğunlukta da olsa ilk kendine bişiler ararken mesela done arasın bişiler çağrıştırması için yada ilham kaynağının gelmesini beklersin." bu sorunuz benim yukarıda yazdıklarıma cevap niteliğinde ya da onunla bağdaştırılacak bir sorumu anlayamadım.

Açıkçası ben benim her hangi bir çizimimi alıp sağını soğunu değiştirip "benim logom" diyen birisi çıksa her şekilde hakkımı ararım. Siz de aramalasınız.