Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sosyal Projemize destek olurmusun? - Kaç yıllık tasarımcısınız ve ne kadar maaş alıyorsunuz?

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle belirtmek isterimki bu anket, üzerinde çalıştığımız sosyal proje için çok değerli durumda.

Bildiğiniz üzere Türkiye de çok sayıda, farklı milletlerden mülteci veya sığınmacı misafirlerimiz var. Bu insanların birçoğu yıllardır ülkemizdeler ve ne yazıkki bir takım brokratik engeller nedeniyle ya ülkelerine dönemiyor yada ülkemizde vatandaşlık hakkına sahip olamıyorlar. Üzerinde çalışmakta olduğumuz sosyal proje ile bu insanları topluma kazandırma eğitimleri düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Bu projenin Finansal destek alması adına başvuruda bulunacağımız kurumlara, ülkemizdeki tasarımcıların piyasa da ne kadar maaş aldıkları konusunda bilgi vermemiz çok önemli.

Oluşturmuş olduğum bu ankete lütfen sadece tasarımcı arkadaşlarımız katılsın ve gerçek verileri sunsunlar. Yanlış bilgi verilmesi durumunda ortaya çıkan yanlış verilerin, projemizin yolunu etkileyebilme ihtimali olduğunu söylemek ve bu konuda hassas davranmanızı rica ediyorum...

Konu :

Tasarım alanınız nedir?
- Grafiker, Grafik Tasarımcı ;
Reklam sektöründe çalışan tasarımcılar, Ajans ortamında çalışan tasarımcılar, Freelance olarak çalışan tasarımcılar.
- 3D Modelleme Tasarımcı ve Animatörler ;
Reklam sektöründe çalışan tasarımcılar, ürün veya stand alanında çalışan tasarımcılar, Prodüksiyon ortamında çalışan animatör veya 3D Modelleme Tasarımcıları.

Sizden anketimize katılımdaki ricamız şu :
Hangi Alanda çalışıyorsunuz + Eğitiminiz ( 2 veya 4 yıllık Üniversite mezunu, Alaylı [Kişisel gelişim, kurs mezunu] + kaç yıldır çalışıyorsunuz + Aldığınız Maaş

Örnek : Bir dergide sayfa tasarımcısı olarak çalışıyorum , 2 yıllık grafik bölümü mezunuyum, 2 yıldır çalışıyorum ve aldığım maaş 1.200 TL

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
İlk ben cevaplayım :)
Matbaa + dış mekan , Düz Lise(kişisel gelişim) , 7 aydır ,( 900 TL + sigorta ) sabit + 300-500 freelance = 1200-1400 TL

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
tecrübe veremiyorum, zira x alanında çalışmışlığım yok. Fotoğraf, outdoor, üretim (3D) ve perakende alanlarında çalıştım. Yeni başlayacağım yerde web (action script) sorumluluğumda olacak. ama ilk ne zaman para karşılığı bir yerde çalıştığımı sorarsanız... 2003 sanırım... Okullu değil alaylıyım.
Şuanki net'im 1000TL dir. 2 hafta sonra kısmetse net'im 1400TL. Çok tembel olduğumdan xtra iş almıyorum, yada alamıyorum.

Bu arada, konu başlığını çok sakıncalı buluyorum. Piyasa da yeterince çakal olduğunu sanan işveren ve personel bulunmakta. ve buradaki fiyatları referans olarak kullanıyorlar.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Dostum mail ver de oraya yazalım. Şahsen ben buraya yazmak istemiyorum. Bir çok insan da yazmak istemez. Cevap almakta zorlanırsın.

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
İlginiz için teşekkür ediyorum dostlar lakin anketi açtığım sırada olan ilgisizlikten ötürü anket projesi rafa kaldırılmıştır. Her şekilde yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyor ve verdikleri verileri kayıt altına aldığımı söylemek istiyorum..

İyi çalışmalar