Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sunum hazırlamak

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm... power pointte fotoğraflardan oluşan bir sunum nasıl hazırlarım acaba resimli olarak anlatır mısınız?? ve sunuma nasıl müzik ekleyebilirim??

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Power point' i açın ve yazı alanlarını seçip, delete ile silin.

Ekle -> Resim -> Dosyadan... resim ekleyin.

Sağ tıklayıp-Yeni slayt diyin...ve boş sayfa oluşturup, diğer fotoğraf/Resimlerinizi ekleyebilirsiniz.

Sayfaya müzik eklemek için: Ekle -> Film ve Sesler -> Dosyadan Ses... menüsünden istediginiz müziği, sununuza alabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir uyarı çıkacaktır.

Tıklandıgında müziğin çalmasını istiyorsanız;
Tıklatıldıgında

Otomatik başlamasını istiyorsanız;
Otomatik Olarak

Seçeneğini seçin...
Aşağıya, fotoğraflardan oluşan örnek bir sunu koyuyorum...siz fotoğrafları değiştirerek oluşturabilirsiniz.

Kolay gelsin...

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Eklemiş olduğunuz sesin slayt sonuna kadar devam etmesi için,sesi ekledikten sonra
a)Slayt gösterisi - Özel animasyon diyoruz
b)Sağ tarafta bir liste belirecek oradan eklemiş olduğunuz sesin sağında ki açılan listeye tıklayın
c)Efekt seçeneklerini tıklayın

35924640.jpg

d)Zamanlama kısmına geçip işaretlediğim alanında görünen (slaydın sonuna kadar) seçeneği seçip tamam diyorsunuz.

33886149.jpg

Böylece eklediğiniz ses slaydın sonuna kadar durmadan çalacaktır.

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya sunum oldu da müzik eklemiştim fakat çalmadı.... bir de bu slaytların arsında değişik efektler oluyordu ve geçişlerin süresi belirleniyodu, bunları nerden verebiliyoruz???
2007 ingilizce sürümünü kullanıyorum....

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ya sunum oldu da müzik eklemiştim fakat çalmadı.... bir de bu slaytların arsında değişik efektler oluyordu ve geçişlerin süresi belirleniyodu, bunları nerden verebiliyoruz???
2007 ingilizce sürümünü kullanıyorum....

Slay Gösterisi -> Slayt Geçişi
Slide show -> Slide transition menüsü olmalı ;) (Automatically)

gnrglr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.twitter.com
Eklediğin ses büyük ihtimalle SES YÜRÜT kısmındaki EFEKT bölümündeki ayarlamaları yapmadığından çalmamıştır. O bölümü düzenlersen ses çalar. Ayrıca biraz kurcalarsan Powerpoint' in kullanımı oldukça basit. Bir süre sonra saçma bile gelmeye başlıyo Powerpoint' te çalışmak...

tolkEr

🌱Yeni Üye🌱
Power pointte ses eklemek biraz karışıktır animasyon kısmından özel animasyon bölümünde sesi eklediginizde genelde en alta atar ordaki bölümde sesi en üste getirip kaydetmek gerekir.