Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tasarımcı olmak için nereden başlanmalı.

serkaan05

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar ben autocad, solidworks programlarını ve bazı cam programlarını (type,esprit) biliyorum ve çok az corel draw bilgisine sahibim, artık tasarımcı olmak istiyorum sizce nereden hangi programdan başlamam lazım, yaşım 21 geç kalmış sayılırmıyım. Beni bu konuda bilgilendirirmisiniz teşekkürler.:>

rukiş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yooo hiçte geç değil tasarım için çok görsel ve hayal gücü gerekir göz algıladıkça normali artık bu normal dışı farklı ve anlamlı şeyler ortaya çıkarır daha sonra el ile aktardıktan sonra program dewreye girer.....

serkaan05

🌱Yeni Üye🌱
anladım önemli olan hayal gücü, program hayal gücünü yansıtmak için bir aracı. teşekkürler.

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öğrenmenin yaşı yoktur biraz gayret biraz dikkat zamanla herşey olur

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
yooo hiçte geç değil tasarım için çok görsel ve hayal gücü gerekir göz algıladıkça normali artık bu normal dışı farklı ve anlamlı şeyler ortaya çıkarır daha sonra el ile aktardıktan sonra program dewreye girer.....

Tasarım için çok görsel ne demek? clipart gibi araçlardanmi bahsediyor sunuz?

rukiş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayır yapılmış tasarımları incelemek doğadaki gerçek nesleri inceleyip daha değişik nasıl olabileceği hakkında düşünmek ben anlaşılır die görsel yazdımmm kısaca

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
hayır yapılmış tasarımları incelemek doğadaki gerçek nesleri inceleyip daha değişik nasıl olabileceği hakkında düşünmek ben anlaşılır die görsel yazdımmm kısaca

Tesekkürederim. Salvador Dali'nin akan saatlerin çok severim.. Nesneleri değistirmek derken sanırım böyle birsey dedin.

rukiş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabi aslında warolan bişeyi ilginçleştirmek photoshop misali:D:D:D

mendo1111

🌱Yeni Üye🌱
bana kalırsa ilk olarak corelden baslamalısınbunun yanında photoshopta gayet derin ve güzel program

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
tamam tamam sustum:D:D:D:D
Sevgili, rukiiş,
seni susturmak gibi bir amacım yok. güzel gidiyorduk. ben seni zorluyordum sende seerkana daha iyi bir yol gösteriyordun.

Seerkan, Rükis sana fena bir yol göstermedi, hayat gücünü, çizim yetenginle birlestirip, programlari araç olarak kulanirsan basardın demektir... Çok gençsin... geç kaldim diye niye panik yaparsın...

rukiş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yok hayır sürekli açıklama yapmak zorunda kalıorum ya ben oyüsden öle dedim yoksa benimde susmak gibi bi niyetim yok:D photoshop misali derken normal doğa fotoğrafını ne hale getirebilioruz hayal gücümüzle bunun gibi şeler tşkler:D:DD

serkaan05

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar hayal gücünü geliştirmek için sürekli dergi okunmalı eski tasarımlar incelenmeli deniliyor tasarım ile ilgili bana dergi yada kitap tavsiye edebilir misiniz?

johnsmithcareer

🌱Yeni Üye🌱
Şu yazının tasarımcı olmak isteyenlere ciddi bir yol göstereceğine eminim:
MESELA: ''FORUM KURALLARINI OKUMALIYIM''...****

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rafet8592

🌱Yeni Üye🌱
Bende Bilişim Sektörunde Yazılımcı Olarak Çalışıyorum.Ama grafık konusunda Kendımı daha çok geliştirmek Daha mantıklı olucak gıbı.

vivalavidaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar ben autocad, solidworks programlarını ve bazı cam programlarını (type,esprit) biliyorum ve çok az corel draw bilgisine sahibim, artık tasarımcı olmak istiyorum sizce nereden hangi programdan başlamam lazım, yaşım 21 geç kalmış sayılırmıyım. Beni bu konuda bilgilendirirmisiniz teşekkürler.:>

Konu açılalı 5 yıl olmuş. Yine de yazmak isterim. Tasarımcı için program araçtır, tabi ki her programla her şey yapılmaz, zaman ve emek kaybını azaltmak için çeşitlilik vardır. Ama ilk soru hangi program olmalı sorusu yerine "ne" sorusu olmalıdır. Önce fikir gelir, şekillenir sonra kağıda sonra bilgisayara aktarılır. Programın sırası burada gördüğümüz gibi epey sonlardadır. Bir şekilde veya bir yerlerde mutlaka öğrenilir nasılsa program. Tasarım için iyi bir gözlemci olma şartı vardır. Bakmayı ve görmeyi bilmek gerekir. Ayırd etmeyi, karşılaştırmayı, analiz etmeyi yapabilmek gerekir. Bilgi ve tecrübe bunların sonrasında edinilir.