Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tez araştırmam için: "Sizce Indesing mı, Quarkxpress mi?"

mutioglu

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar bu konuyu açma sebebimi aşağıdaki metinde belirtiyorum. Bu konuyu benzer forumlarda açıp bilgilerinize başvuracağım... Soruları kısa, öz, uzun artık nasıl uygun görürseniz cevaplarsanız sevinirim.

Gazi Üniversitesi Matbaa Eğitimi Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Bitirme tezi için seçtiğim konu; Adobe Indesign ve Quarkxpress programlarının karşılaştırılması. (Indesign CS3 ve Quarxpress 7) Tez hazırlama sürecinde bu iki programdan birini veya her ikisini de kullanmış veya baskı öncesi işlemleri profesyonel olarak uygulamış kişilerden yardım almadan tezimi tamamlamam mümkün değil. Bu programlar hakkında bilgisi olan meslektaşlarımın yardımına ihtiyacım var. Benim sizlerden ricam aşağıda bulunan üç soruyu cevaplandırmanızdır. Yardımlarınız için teşekkür ederim…
Barış Mutlu

1. Indesign veya Quark programında çalıştığınız sırada karşılaştığınız problemler nelerdir?
2. Indesign veya Quark programında yaptığınız bir işin çıkış kaydı, film, CTP vb. baskıya hazırlık çalışmalarını yaparken karşılaştığınız problemler nelerdir? Her iki yazılım için baskıda alınan sonuçtan memnuniyet düzeyiniz nedir?
3. Sizin tercihiniz Indesign mı, yoksa QuarkXpress midir? Neden?