Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye'de BLENDER kullanımı.

buraksen3d

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ülkemizde Blender kullanımı ne durumda ? Ben tasarım-animasyon okuyorum diğer yıl 3ds max göreceğiz ama ben şimdiden başlamıştım fakat program ne bilim beğenmedim.Blender ise hoşuma gitti açıkcası ama ülkemizde bu program ne seviyelerde kullanılıyor hiç bilgim yok.İş imkanları tahminim minimum seviyede ama gittiğimiz yerlerde program ücretsiz olduğu için kullanamaz mıyız ? İş verenler vs bunu yaparlar heralde :D Bu konularda bilgi sahibi abilerimizden yardım bekliyorum.

sdukemal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Blender ile 3Ds Max'i karşılaştırırsan iş bulma açısından 3ds max'i öğren derim. blender biraz daha basit (modelleme açısından) kalıyor sanki 3ds max in yanında.

Elyysium

🌱Yeni Üye🌱
3dsmax le başlamadım blenderla başladım ama bununla ilgili blendertr de bir yazı okudum
ülkemizde tasarım ve animasyon sektörü abd,avrupa vs diğer ülkelerdeki gibi fazla gelişmiş değil ve pekde bir iş alanı yok yurtdışına ise çalışmak istiosan herşey tam olsa bile çalışma vizesi sorunu var senin konuna gelirsek ülkemizde animasyon alanında 3ds ve maya ezberlenmiş 2 program bunların dışındakileri aşağılama mantığı var beğenmeme mantığı birazda ucuz etin yahnisi yenmez desek daha olur o yüzden bu 2 program üzerine yoğunlaşılmış zaten sdukemal adlı arkadaşımız bunu güzel belirtmiş en çok kullanıda 3dmax lisanslı bir yazılım olsa bile crackleyip kullanıolar hatta 3ds nin öğrenci lisansıda çıkmış durumda iş bulma kaygısı yasıosan sana bir tavsiyem olacak güzel kardeşim üniversiteyi bitirmeden özellikle 2 ve 3 sınıfta çalışacak bir şirket bul bu insanlardan para bile isteme sana gerekli olan iş tecrübesi yarın iş aramaya çıktığında işverenin senden isteceği tek şet iş tecrübesi olcak kendi işimi kurarım diosan indiego ya da kickstarter gibi sitelere bakmanı öneririm bundan 3 4 yıl önce olsa 3dmax derdim ama blender kendini çok geliştirdi ve ücretsiz kolaylıkla bulabileceğin birçok güzel eklentisi mevcut blenderı daha iyi öğrenmek istiyorsan seni blendertr adresine beklerim yok ben iş bulmak istiyorum diyorsan 3dsmax derim bol şans şimdiden amacım benim gibi bir gencin daha para olarak görülüp sömürülmemesi