Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Vektörü tüm katmanlarıyla nasıl seçerim?

ozelif

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Mecbur kaldığım için birkaç gündür corelde işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak illustratorde çok rahat yaptığım vektörü tamamen seçme işini corelde yapamıyorum.

Fareyi sol üst köşeye tıklayıp sağ alt köşeye doğru bir seçim alanı belirliyorum fakat vektörün içeriğinden bir bölüm seçiliyor sadece. Nerede hata yapıyorum acaba? Kolay bir metodu var mı bunun?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..

Benzer konular

ruzgardizayn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
ruzgarsdizayn.wixsite.com
Merhaba,

Mecbur kaldığım için birkaç gündür corelde işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak illustratorde çok rahat yaptığım vektörü tamamen seçme işini corelde yapamıyorum.

Fareyi sol üst köşeye tıklayıp sağ alt köşeye doğru bir seçim alanı belirliyorum fakat vektörün içeriğinden bir bölüm seçiliyor sadece. Nerede hata yapıyorum acaba? Kolay bir metodu var mı bunun?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..

CTRL ve A tıklayıp hepsini seçebilirsiniz...

ozelif

🌱Yeni Üye🌱
CTRL ve A tıklayıp hepsini seçebilirsiniz...

Ama sayfada seçmek istemediğim vektörler de var. ctrl+A tüm sayfayı seçmez mi?

Peki benim yapmaya çalıştığım doğru mu? yani normalde vektörün tümünü kapsayacak şekilde seçim alanı oluşturmak corelde işe yarar mı? yoksa benim portable programda mı sorun var?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Seçim yapmaya çalıştığınız yöntem doğru, seçim yapmaması için üç seçenek var. Birincisi nesnelerin tamamı seçim alanı içinde kalmıyordur, ikincisi seçmeye çalıştığınız obje kilitli durumdadır, bu durumu anlamak için sağ tık yaptığınızda unlock aktifse kilidi açarak seçebilirsiniz. Bu iki seçenekte çözüm değilse bir şekilde programda hata vardır kaldırıp tekrar kurun (Portableyi kaldırıp kurmak sanırım çözüm olmaz yeni bir versiyonunu edinin)

ruzgardizayn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
ruzgarsdizayn.wixsite.com
Normalde sizin yaptığınız şekilde olması gerekiyor. Bir diğer olasılık, seçmeye çalıştığınız çalışmada görünmeyen bir çizgi - zemin kalmış olabilir, seçim yaptığınız alandan daha büyük olduğundan çalışmanın hepsi seçilmiyordur. Ya da dediğiniz gibi programla ilgili. Birde o sayfayı kopyalayıp başka sayfaya yapıştırın. Sonra seçmek istemediklerinizi silin ve sadece istediğiniz çalışma kalsın CTRL ve A yaparak deneyin.

Kolay gelsin...

ozelif

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım programla birbirimize alıştık. Bugün seçim işini başardım :)

Bir de Illustratorde fontların başka bilgisayarlarda tanınmamasını engellemek için fontu kırıyorduk. Corelde fontu sabitlemek için yazıyı bitmap'e mi çevirmek gerekiyor? Bunu tamamen mantık yürüterek yaptım. İnşallah doğrudur.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel'de fonttan grafiğe çevirmek diye convertlemek diye tabir ettiğimiz Arrange menüsü içinden Convert To Curves (Ctrl+Q) seçeneği kullanılır. Bu şekilde grafiğe çevirdiğimiz için artık fontlar belli olmaz. Bitmape çevirirseniz yazı üzerinde değiştirme yapılamaz ...