Vinil Türk Reklam Bannerı

Lisanslı karakterler!

Benzer Tasarımlar - Lisanslı karakterler! ...

Like Tree1Likes

Cevapla
Lisanslı karakterler!
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart

Lisanslı karakterler!

Alt 11 Aralık 2010 #1

Lisans sahiplerine bir teşekkür etmişler midir acaba?

https://www.balsepetim.com/

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Lisanslı karakterler!

Bu da doğrusu:

https://www.tsrsb.org.tr/haber/tsrsb...lam-kampanyasi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 18 Aralık 2010 #2
                             
Doğru bir örnek daha:

https://caillouturkey.com/

Caillou Müzikli Tiyatro
İçerik : Caillou çizgi filminin orijinaline sadık kalınarak yapılan 40 dakikalık müzikal ve playback tiyatro gösterisidir. Sahnede Caillou, Annesi, Babası, Dedesi kostümlü karakter olarak yer alır. Gilbert ise kukla karakterdir.

Lisanslı karakterler!
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 01 Ocak 2011 #3
Yumurcak TV'nin sevimli karakteri Caillou tek kelimeyle çocukların kahramanı ve onların gönlüne taht kurmuş durumda. Hal böyle olunca, onun adı ve sevimli görüntüsüyle satışa sunulan esyalar büyük ilgi görüyor. Tabi bu ilgi, korsancıların da iştahını kabartıyor.

Caillou'nun lisansı Türkiye'de sadece bir firmada. Onun izni dışında Caillou ürünlerinin basılması ve satılması da yasak. Bunu yapanlar ise suç işlemiş oluyor. Bu yüzden bugün polis nezaretinde bazı firmalara baskın yapıldı.

https://fotogaleri.samanyoluhaber.co...i---video.html
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 24 Ağustos 2011 #4
Türk Telekom süper kahramanları bir araya getiriyor

Türk Telekom grup şirketlerinden Sobee ile Marvel Characters B.V. ve Marvel'in lisans haklarına sahip olan yetkili şirket Paimotion Ent. Inc. arasındaki lisans anlaşması için Marvel'in efsanevi kahramanı Iron Man Türkiye'ye geliyor. Iron Man, 23 Nisan'da Türk Telekom'un yerel kahramanı Süper Can ile birlikte şirketlerini temsilen lisans anlaşmasına imza atacaklar.

Dünya lideri Marvel Characters BV, Paimotion Entertainment ve Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom arasında yapılan eğlence temelli anlaşmanın yankıları dünya çapında hala devam ederken, iki firma arasındaki lisans anlaşmasının çok özel bir günde imzalanacak. Marvel Characters BV adına Iron Man ve Türk Telekom adına Süper Can anlamlı bir günde, 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bu büyük anlaşmaya imza atacaklar.

İşbirliğine ilişkin olarak bir açıklama yapan Marvel Entertainment şirketi Tüketici Ürünleri Global Başkanı Simon Philips "Bu anlaşmanın imzalanması tarihi bir önemi simgelemektedir. Marvel'in efsanevi kahramanlarını tamamen çocuklara adanmış ve uluslararası kabul görmüş bugüne tahsis ettiğimiz için çok mutluyuz" dedi.

Türk Telekom Grubu teknoloji şirketi Sobee'nin Genel Müdürü Mevlut Dinç ise, "Daha önce de duyurduğumuz kapsamlı Marvel Lisans Anlaşması çerçevesinde, dünya çocuklarına armağan edilmiş olan 23 Nisan'da böyle bir anlaşma imzalayacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu kapsamda dünyanın en tanınmış süper kahramanlarıyla kutlayacağımız 23 Nisan etkinlikleri işbirliğimizin ilk somut örneği olacak" dedi.

https://www.supercanoyun.com/Karakterler.aspx

Son olarak, bir süre önce Türk Telekom Marvel’la bir lisans sözleşmesi imzaladı ve artık onun kahramanlarını uzun metraj film hariç birçok çalışmada kullanabilecek. Bunun sektöre ne yönde bir etkisi olur?

Şöyle bir yararı olabilir: Marvel, Disney ya da Warner Bros. gibi firmalar herkese karakter lisansı vermezler. Verdiklerinde de bu işi çok katı kurallar çerçevesinde kontrol ederler. Siz gidip de bir Marvel karakterini kendinizce reklama koyamazsınız. Marvel gelir ve der ki, bu karakter böyle hareket etmez ya da öyle bakmaz. Sizi sürekli denetim altında tutar. Bu da belki bize çizgi film disiplini kazandırır.

https://www.radikal.com.tr/Radikal.a...&CategoryID=42
Bu mesajdan alıntı yap
eboola isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eboola

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 25 Ağustos 2011 #5
bu arada tasarımlar da berbat... hani o güzelim karakterleri kullanıyosun, bari tasarım birşeye benzesin... hata yapıyorsan da tam yap Lisanslı karakterler! tigger sünnet var filan diyo bağırıyor. ilginç Lisanslı karakterler!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

muhendisane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhendisane

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 22 Haziran 2012 #6
TRT Çocuk'ta yayınlanan Pepee isimli çizgi film, bugünlerde yoğun bir medya PR'ı ile dikkatimizi çekiyor. Türk yapımı diye sunulan dizi meğer İspanya'dan aşırmaymış.

Pepee isimli çizgi filmin yapımcısı Ayşe Şule Bilgiç... Filmin müziklerini de eşi ünlü şarkıcı Kıraç yapıyor.
https://youtu.be/stWF4TqutXk Lisanslı karakterler!
CNN Türk'ten bu çizgi film ile yılın genç girişimcisi ödülünü de alan Ayşe Şule Bilgiç, dün akşam da CNN Türk ekranlarındaydı. Cüneyt Özdemir'in programına konuk olan Bilgiç, çizgi filmi kendisi yapıyormuş gibi lanse etti.
https://www.dailymotion.com/video/xn...yyn_shortfilms

POCOYO'YU TÜRK YAPIP PEPEE DEDİLER
İşin aslı ise bambaşka... Sabah'tan Mevlüt Tezel bugün Pepee'nin ipliğini pazara çıkarttı. Ayşe Şule Bilgiç, Pepee'yi Türkiye'de bir başka kanalda da yayınlanan ve orjinali İspanyol yapımı olan Pocoyo'dan kopyalamış.

KOPYANIN KRALI
Buyrun Mevlüt Tezel'in ortaya koyduğu gerçeklere:
"Hem kopyanın kralını çek hem de büyük yaratıcılık payesi kazan. Yoo, bu kadarı da fazla! Şu İspanyol çizgi kahraman 'Pocoyo' var ya, 'Pepee'nin ikiz kardeşi... Evet, 'Pepee' Trakya karşılaması oynuyor, dedesi- ninesi bizden ama asıl önemli olan orijinali...

VALLAHİ AYIP!
İddia ediyorum; liseli bir gence, "Al şu 'Pocoyo'yu bizden bir velet yap" deseler aynı değişiklikleri yapardı. Ama önemli olan konsepti yaratmaktır. Onu da sağ olsunlar, İspanyol arkadaşlar yapmış... Bizimkiler ise fili, zürafa yapmışlar, 'Pocoyo'nun şapkasını değiştirmişler...

Lakin dış ses aynı. Tıpkı 'Pocoyo'da olduğu gibi bir yetişkin 'Pepee' ile konuşuyor, ona sayı saymayı, kardeşini sevmeyi vs. öğretiyor. Ama orijinali o kadar güzel ki, kopya çekerken gizleyememişler. 'Pepee'nin konuşma tarzı, ses tonlaması bile aynı. Tabii 'Pocoyo'dan 'Pepee' ismini üretmeleri de güzel! Bari Ali, Veli, Cin Ali deseydiniz... Hem neredeyse aynısını yap sonra da senden büyük yaratıcı diye bahsetsinler; hem de bu işi ticarete dök, dergisini falan çıkar.

Ayıp ya... Vallahi ayıp!
İşte şaşkına çeviren gerçekler Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber
Pepee çizgi filminin foyası ortaya çıktı! - Video Galeri
https://www.facebook.com/pages/Hayal...85481438129152

"Akıllı ve mantıklı" bir seyircinin yorumu: Lisanslı karakterler!
"Pocoyo çalıntı bence.Hem Pocoyo halay vb.ni yapmıyor.Pepee çalıntı değil.Ayşe Şule Bilgiç İspanyol birinden nasıl çalabilir ki. Bence Pepeenin çalıntı olması çok saçma, akıl var mantık var"
https://www.evimizde.com/konudetay.php?kid=6

Kamuoyunun uzun süre gündeminden düşmeyen çizgi film karakterleri 'Pepee-Pocoyo' benzerliği sonunda yargıya taşınıyor.
Haberlerde ve çeşitli köşe yazılarında gündeme gelen ve "Pepee, Pocoyo'nun taklididir..." sözü Pocoyo'nun sahibi olan İspanyol Zinkia firmasını harekete geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen ve lisanslarını alacak 120 firma yetkilisiyle görüşen Zinkia firması yetkililerine en çok; 'Türkiye'de halledilmesi gereken bir taklit problemi olduğu ve bunun için neler yapacaklarıyla ilgili sorular yönetildi. Zinkia firması eşbaşkanı Maria Dolan, "Bu konuda bilgi ve delil toplama için çalıştık. Elbette 35 milyon Euro yatırım yaptığımız bir ürünün önündeki engelleri kaldırmak için gerekli tedbirleri alacağız. Hukuki işlemler başladığından bu konuda fazla konuşmak istemiyoruz." dedi. Lisans verdikleri firmaları rahat olmaları konusunda da uyaran Dolan, sözlerini, "Hem kendi hem de lisans verdiğimiz firmaların hakkını korumak için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Türk yargısına güveniyoruz ve uluslararası üne sahip bir karakterin hiçbir ülkede taklit edilmemesi gerekir." şeklinde tamamladı. Dünyanın en çok sevilen ve YouTube'dan 1 milyara yakın videosu tıklanan Pocoyo, Türkiye'de lisanslarını alacak firmalara ilk defa arz edildi. Kısa sürede Türkiye'de de fenomen haline gelen sevimli karakter, çocuklara doğru davranışlar kazandırma konusunda da önemli bir misyonu yerine getiriyor. Arkadaşları fil, köpek ve uyuyan kuş ile her gün maceradan maceraya atılan Pocoyo, sadece çocukların hayallerini güçlendirmekle kalmıyor; içlerindeki sanatçıyı, bilim adamını, polisi, öğretmeni, müzisyeni, aşçıyı bulmalarını sağlayarak keşifleri destekliyor.
Gündem Pocoyo Pepeeden davacı ZAMAN
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 24 Nisan 2013 #7
[B]
SüperCan Oyun
Marvel'in karakterleri yuvalarına hemen geri dönmüş. İşte lisans hakkı tam da böyle birşey oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 24 Nisan 2013 #8
Lisanslı karakterler! Aslında çok komik bir durum!

''....Türkiyede ilk defa tamamen yerli üretim olarak yapılan ve TRT çocukta 5 senedir yayınlanan pepee karakteri, Ayşe şule bilgiç tarafından kaleme alınmış Eskişehir düşyeri stüdyolarında hazırlanmıştır..

İspanyol çizgi filmi pocoyo karakterinden esinlenildiği yönünde iddiaların ve tartışmaların yapıldığı pepee şimdi beyaz perdeye taşınıyor..

Daha önce dergisi çıkarılan ve satılan pepeenin şimdi 3 boyutlu olarak sinema filmi yapılıyor..Pepee beyaz perdeye çıktıgnda Türkiye’de yapılan ilk 3D animasyon çizgi filmi olacak.....

''....Düşyeri'ni büyütmeye karar verdik. Yaklaşık 8 ay önce Eskişehir'e geldik. Neden Eskişehir? Türkiye'nin ilk ve tek çizgi film eğitimi veren kurumu olan Anadolu Üniversitesi (AÜ) Eskişehir'de. AÜ'de çizgi film (animasyon) bölümü var. Çizgi film konusunda yaklaşık 20 yıl önce yola çıkan AÜ, bize kapılarını açtı. Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı'na kabul edildik. Eskişehir'i çizgi film üssü haline getirmek istiyoruz.''

'Pepee' çok sevildi sıra ikinci karakterde-HABERTÜRK''


İşin komik olan tarafı bunlar her zaman şikayetçi olunan sonradan; işsizlikten; ek meslek olsun diye kurs bitirip grafiker olanlar değil.. param var ajans açayım karı kız gelir güzel olur diyenlerden değil.. Okulunu okumuş, güzel sanatlarda eğitim almış kişiler. Atasözü var ki ''imam osurursa cemaat sıçar'' şeklinde bence ''Cuk'' sözü burayı düşünülerek söylenmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 24 Nisan 2013 #9
"Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçının ardından çıkan olaylara karıştığı iddiasıyla gözaltına alınanlar arasında doktor, mühendis ve öğretmen gibi çeşitli meslek dallarında görevli kişilerin de bulunduğu ifade edildi."
Holiganlar Doktor Mühendis Çıktı! 14 Mayıs 2012 17:38

Eğitimin cehaleti alıp, -bazılarında- neyi bâki bıraktığını hepimiz biliyoruz.
Nitekim hanfendinin eşi beyefendi de müzik eğitimi almış biri:

Kıraç / Resmi Web SitesiAhlâk, zor zenaat ve mevcut sistemin okullarında öğretilemiyor maalesef:Ayrıca:
Reklamcılıkta birbirinin benzeri işlere sık sık rastlanıyor. Bu benzerlikler kimi zaman açıkça kopya ve hırsızlıkken kimi zaman gerçekten rastlantı olabiliyor. Bu tür işlerin arşivini tutan, dünyanın çeşitli yerlerinde yayınlanmış birbirine fazlaca benzeyen reklamları derleyen bir internet sitesi bile mevcut:
Joe La Pompe advertising, publicité
Reklamda fikir hırsızlığı - GÜRÜL ÖĞÜT - Radikal
creedwar bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 24 Nisan 2013 #10
....yayınlanmış birbirine fazlaca benzeyen reklamları derleyen bir internet sitesi bile mevcut:
Joe La Pompe advertising, publicité
Reklamda fikir hırsızlığı - GÜRÜL ÖĞÜT - Radikal
Lisanslı karakterler! Teşekkür ederim.

Forum içinde uzun zaman önce https://www.grafikerler.net/tasarim-...gi-t29597.html adında bir konum vardı. İşin özeti istanbullu bir arkadaşın forum içinde o günlerde paylaşılan çalışmasını, 2-3 sonrasında izmir de sokaktan geçerken görmemle ilgiliydi.

Genel olarak ve çok uzun zamandır aklımız sadece üç kağıda çalışıyor. Konu uzar gider..

https://www.joelapompe.net/page/238/ (tekrar teşekkürler ilginçmiş.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
vBulletin-TR.Com Lisanslı Kullanıcılar Arıyor Mack Reklam Sektörü 1 21 Ekim 2012 09:31
lisanslı corel ve photoshop ygtmaster İkinci El Ürün Almak İsteyenler 9 30 Aralık 2010 13:18
spectra'ya özel lisanslı boya saim1986 Dijital makineler 0 29 Temmuz 2010 17:22
Lisanslı Ürün katalizor Photoshop Soru ve Sorunlarınız 4 13 Ocak 2010 12:47
3D karakterler tugi Fotoğraf - Resim 5 10 Ocak 2010 22:15

Kapat
Şifremi Unuttum?